2024.04.25., csütörtök  •  Márk napja
Újabb siker, a Sopron otthonában is győzni tudott a Falco

A szombathelyiek az Alba Fehérvár elleni remeklés után ezúttal is nagyon magabiztosan tudtak nyerni, méghozzá 70-81 arányban.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. KÖZÉPSZAKASZ, FELSŐ-HÁZI RÁJÁTSZÁS 8. FORDULÓ

SOPRON KC - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 70-81 (12-28, 20-16, 15-17, 17-20)

Sopron: Mack 3/3, Myers 22/6, Q. Ford 13/3, Sitku -, Montgomery 10. Csere: Fazekas 4, Boriszov 7/3, Csendes 3/3, Takács 6/6, Scholl -, Supola 2

Edző: Kostas Flevarakis

Falco: Somogyi 10/6, Sövegjártó 5/3, Perl 25/6, Golomán 12, Keller Á. 10/6. Csere: Hawkins 6, Takács Z. -, Verasztó -, Horváth Á. -, Clark 13/9

Edző: Milos Konakov

Két ellentétes passzban lévő együttes találkozott egymással szerdán délután a soproni Novomatic Arénában a hazai pontvadászat soron következő fordulójában. Az előző játéknapon az Albát nagyon magabiztosan legyőző Falco a "Hűség városába" látogatott, ahhoz a Sopronhoz, amely viszont az előző, Körmend elleni összecsapását egyaránt elveszítette.

Center-kosarakkal indult a mérkőzés: lőbb Keller Ákos köszönt be közelről, majd Montgomery egyenlített a következő akcióból - írja a bb1.hu. Golomán is hozzászólt, ezzel továbbra is előnyben tartva csapatát. 8-8-nál érte utol a Falcót a Sopron,.ekkor Mack volt eredményes távolról. A következő percekben is fej-fej mellett haladtak a felek, sőt Myers középtávolija már hazai vezetést jelentett. 12-14 után jókor jött a vendégeknek Clark hármasa, majd Somogyi két remek megmozdulása. Perl előbb jól ziccerezett, majd távolról is betalált, közben pedig csak Fazekas talált be. Ezzel már 24-16-ra vezetett a bajnoki címvédő. Hazai oldalról Boriszov válaszolt, de még Perl és Clark kosara is belefért, 18-28 állt az eredményjelzőn az első tíz percet követően.

Egészen a negyed közepéig tartotta tíz pont körüli előnyét a Falco, ezt követően viszont elkezdett kapaszkodni a Sopron. Boriszov hárompontosára Perl-kosarak érkeztek, de Myers előbb közelről, majd távolról is be tudott találni. Golomán közelijével tízpontos lett újra a differencia, majd az ellentámadásból Takács triplája beakadt. Somogyi és Sövegjártó talált be a szombathelyieknél, a túloldalon pedig továbbra is aktív maradt Myers, akinek a vezérletével lőtávolságon belülre kerültek a soproniak az első félidő végére, 38-44 volt az állás.

Nagy lendülettel vetette magát a második félidőbe a Falco, 9-2-es rohammal sokkolta ellenfelét a szombathelyi gárda. 40-53-as állásnál Myers büntetői szakították meg a vendégek rohanását, melynek következtében lkezdett éledezni a hazai csapat, a 26. percben Boriszov középtávoliját követően 46-53 állt az eredményjelzőn. Ford hármasa is jó volt, ezzel kezdett szorossá válni a találkozó. Myers 2+1-es akciója után feljött egy pontra a Sopron. Hawkins zsákolt egyet, ezzel megtartva csapatának a vezetését. Ezután vendég kosarak érkeztek, így nyolc pontos előnnyel zárta a negyedet a Falco. amely 53-61-re vezetett.

A folytatásban sem változott a játék képe, a Falco könnyedén szerezte pontjait, miközben a Sopron rendre célt tévesztett. Keller újabb triplája után 72-59-re vezettek a sárga-feketék bő hat perccel a vége előtt. Nem potyogtak a kosarak, ami a vendégeknek kedvezett. Perl közben szorgalmasan gyűjtögette pontjait, ezzel eldőlni látszott a mérkőzés. A végén még valamelyest sikerült kozmetikáznia az eredményen a soproniaknak: az utolsó öt pontot Montgomery és Takács jegyezte, a találkozó végül 70-81-es végeredménnyel zárult.

A Falcora a következő fordulóban vasi rangadó vár, május 7-én szombaton a Körmend otthonába látogat a címvédő.