2024.04.24., szerda  •  György napja
Zsinórban a hetedik győzelem, ezúttal a Kaposvárt múlta felül a Falco a válogatott szünet előtt

A 19. fordulóból elhalasztott találkozón a sárga-feketék hátrányból fordítottak a második félidőben, végül 61-67-es sikert arattak a somogyiak ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. 19. FORDULÓ

KAPOSVÁRI KK - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 61-67 (18-20, 20-13, 10-20, 13-14)

KKK: Hilliard 15/3, Plézer -, Price 14/6, Martin 15/3, Csorvási 2. Cserék: Puska 2, Krnjajszki -, Ford 13/3, Bogdán -

Edző: Nikola Lazic

Falco: Váradi 15/6, Clark 8/6, Kovács -, Golomán 5/3, Keller 6/3. Cserék: Somogyi 6/6, Perl 16/3, Hawkins 2, Barac 9/3, Verasztó -

A Pakson aratott győzelem után még várt egy találkozó a Falcora a válogatott Montenergó elleni világbajnoki selejtezői előtt, a szombathelyiek a Kaposvár otthonába látogattak a bajnokság 19. fordulójából pótolt mérkőzésen.

Golomán kimaradt ziccerére Martin egy középtávolival felelt, Váradi pedig csak egy büntetőt tudott bedobni a kettőből (2-1) - írja a BB1.hu. A válogatott irányító ezután egy közelivel szépített, átvette a vezetést a vasi csapat, Hillard azonban egy triplával jelentkezett ezután (5-3). Csorvási is hozzátett kettőt, miközben a vendég lehetőségek kimaradtak, jobban kezdett a Kaposvár. Clark egy hármassal csökkentette a különbséget, de erre is volt válasza a somogyiaknak. A folytatásban aztán felvették a ritmust a sárga-feketék, akik a játékrész derekán Keller ziccerével egyenlíteni is tudtak a  (10-10). Mindkét oldalon elkezdtek becsúszni a hibák, aztán Price lógott meg egy szerzett labdával, Hawkins azonban rövid idő elteltével egalizált. Jól szedték a támadólepattanókat a kék-fehérek, és hiába volt egy jobb periódusa és lépett meg négy ponttal a listavezető, végül ebből csak kettő maradt meg a negyed végére, 18-20 állt az eredményjelzőn az első tíz perc után.

Perl zsákolásával startolt negyedet, majd egy újabb támadólepattanó után Ford állhatott a vonalra, jól is célzott (20-22). Egy vendég eladott labdát Martin triplával büntetett, visszavette a vezetést a KKK (23-22). Többperces gólcsend következett, végül Milos Konakov elégelte meg a sikertelenséget, magához hívta tanítványait. Váradi hármasa mozdította el a holtpontról a feleket, melyre egyből jött egy Ford-tripla is a túloldalon. Puska is jól szállt be a padról, előbb egy ziccert értékesített, majd kiosztott egy gólpasszt is, villámgyorsan meglépett öttel a házigazda, a nagy futást viszont Clark még csírájában elfojtotta, hogy aztán Somogyi dobjon egy trojkát, ami után Nikola Lazics kért időt (30-30). A kis szünet hatásosnak bizonyult, 6-0-át futottak a hazaiak, Golomán hármasa a legjobbkor jött vendég szempontból húsz másodperccel a féldiő vége előtt. A félidőt Hilliard ziccere zárta, ötpontos kaposvári előnnyel mehettek nagyszünetre a csapatok, 38-33 volt az állás.

A pihenőt követően egyből egy szép támadással nyitott a Falco, Golomán fejezte be az akciót, kisvártatva pedig Keller büntetőzhetett (38-36). Martin lépett be az alapvonalon, majd Hilliard állt bele a tempóba, visszaállt a közte 5-6 körüli különbség. Clark saroktriplája a helyére került, ezzel próbált tovább zárkózni a vendég gárda, ám mindig volt egy jó védekezése a somogyiaknak, amiből ritmusosan támadhattak (44-39). Keller távolija hosszas gondolkozás után végül beesett a gyűrűbe, Perl pedig már az egyenlítésért dobhatott, nem hibázott (44-44). A hátvéd ezután egy hármast is elsüllyesztett, Nikola Lazic pedig időt kért (44-47). Price szlalomozott végig a vendég védelmen, majd Váradi is így tett, ezekben a percekben tudta tartani az előnyét a címvédő. Perl gyorsindítása után már öttel mentek a sárga-feketék, Martin viszont egy támadólepattanót követően szépített (48-51). A felvonás vége előtt már csak egy kosár esett, ezt Perl Zoltán jegyezte (48-53)

Nimrod Hilliard rögvest bedobott egy középtávolit a záró etap elején, ami után két és fél percet kellett várni az újabb pontokra, végül csak a nevében Somogyi Ádámtól érkezett egy tripla (50-56). Martin zsákolt hatalmasat, majd Váradi szerzett zsinórban öt pontot, időt kértek a kék-fehérek (52-61). Krnjajszki labdaszerzéséből Hilliard dobhatott egy gyors kosarat, megkezdte a felzárkózást a Kaposvár, ám ekkor már csak négy és fél perc volt vissza (54-61). Ford próbálkozása lejött, az idő pedig vészesen fogyott a hazaiak számára, ráadásul Barac teljesen üresen maradt a gyűrű alatt (54-63). Elfogytak a somogyiak, már az üres dobások is kimaradtak, Barac kosara pedig a mérkőzésen először több, mint tízpontos vendég-előny jelentett (54-66). Jött öt gyors pont a kék-fehérektől, időt kért Milos Konakov, miközben a meccsből még szűk két perc volt vissza (59-66). Perl kritikus pillanatban szerzett támadólepattanót, és bár kosarat nem szereztek az akcióból a vendégek, innen már nem volt visszaút a Kaposvár számára. A Falco egy végig kiélezett meccsen 61-67-re legyőzte a Kaposvári KK csapatát, ezzel megszerezve zsinórban hetedik sikerét, valamint az alapszakasz első helyét.

A válogatott szünetben Ivkovics Sztojan együttese két világbajnoki selejtezőt játszik, méghozzá február 24-én, valamint 27-én Montenegró legjobbjai ellen.