km/óra
  2025.03.22., szombat  •  Beáta, Izolda napja
Újabb gyorsforgalmi út épül Magyarország és Ausztria között Szentgotthárdtól

Újabb gyorsforgalmi út épül Magyarország és Ausztria között Szentgotthárdtól

Újabb gyorsforgalmi közúti kapcsolat létesül Magyarország és Ausztria között - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) kedden.

 

A közlemény szerint megállapodást írt alá a magyar M80 gyorsforgalmi út és az osztrák S7 fürstenfeldi gyorsforgalmi út államhatárnál történő összekötéséről Nagy Bálint, az ÉKM közlekedésért felelős államtitkára és Alexander Grubmayr, az Osztrák Köztársaság magyarországi nagykövete.


A 2025-ben Szentgotthárdnál létesülő új, határon átnyúló gyorsforgalmi közúti kapcsolat javítja a két ország összeköttetését, fejleszti a közép európai közúthálózatot és növeli hazánk gazdasági erejét - közölte a tárca.


Úgy folytatták, hogy Nagy Bálint és Alexander Grubmayr kedden délelőtt megállapodást írt alá, amelynek értelmében összekötik a Magyarország területén található M80 gyorsforgalmi utat és az Osztrák Köztársaság területén található S7 fürstenfeldi gyorsforgalmi utat a magyar-osztrák közös államhatárnál.


A Körmend városától az országhatárig vezető, kétszer egysávos M80 gyorsforgalmi utat 2021 őszén adták át a forgalomnak. A települések elkerülését, a forgalom hatékony elvezetését és a térség iparterületeinek feltárását biztosító autóút az osztrák oldali gyorsforgalmi út elkészültéig a határ előtt a 8-as főútra köt vissza - írták.


A kedden aláírt megállapodás szerint az államhatárt várhatóan 2025-ben elérő S7 fürstenfeldi gyorsforgalmi utat és az M80 gyorsforgalmi utat Szentgotthárd és Heiligenkreuz im Lafnitztal (Rábakeresztúr) között kapcsolják össze.


A polgári kormány az elmúlt években kiemelten jelentős eredményeket ért el a közúti infrastruktúra fejlesztésében és hazánk nemzetközi összeköttetésének javításában: míg 2010-ben mindössze három, hamarosan már tizenegy gyorsforgalmi út éri el hazánkban az országhatárt - áll a közleményben. (MTI)

 

Illusztráció: pixabay.com

Savaria Fórum 34. évfolyam 7. szám - 2025.03.10.
Savaria Fórum 34. évfolyam 7. szám - 2025.03.10.
tematikus oldalak
legolvasottabbak
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos Szombathely rendelési idő
Dr. Varga Adrienn gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.
Főhajtás a '48-as hősök emléke előtt
Már pénteken elkezdődtek a megemlékezések az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulója alkalmából. Délelőtt megkoszorúzták gróf Batthyány Lajos mártír miniszterelnök szobrát, a Művészeti Szakgimnázium pedig a Szent Márton-temetőben a Hübner-mauzóleumnál szervezett bensőséges ünnepséget. A városi ünnepségsorozatot március 15-én, szombaton tartják. Cikkünkben a részletes program.
Haladás: a jobb csapat nyert, elvitte a pontokat a Budaörs
Az NB/III-as bajnokság Észak-Nyugati csoportjának 20. fordulójában a Haladás a Budaörs gárdáját látta vendégül. A szurkolók hét találatot láthattak. A végeredmény: 2-5.