2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Továbbra is hibátlan a Falco, ezúttal a DEAC volt az áldozat

A szombathelyiek győzelme nem forgott veszélyben, magabiztosan, végig vezetve könyvelhették el az újabb sikert.

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - DEAC 77-71 (25-16, 16-15, 23-30, 13-20)

Falco: Anderson 6/3, Doktor 8/6, Váradi 14/9, Bruinsma 10/6, Searcy 9. Csere: Milosevics 2, Lake 6, Kovács B. 2, Perl 20

Vezetőedző: Gasper Okorn

DEAC: Somogyi 7, Guyton 11/3, Drenovac 22/3, Hines 6, Tóth Á 17. Csere: Asszú Á. -, Molnár M. 6, Molnár D. -, Neuwirth -, Kiss K. -, Balázsi 2

Vezetőedző: Kovács Adrián

Két idegenbeli mérkőzés után ezúttal hazai környezetben lépett pályára bajnoki találkozón a Falco együttese. Gasper Okorn fiai a DEAC csapatát fogadták az Aréna Savariában. A debreceniek öt győzelemmel és négy vereséggel a tabella hetedik helyét foglalták el az összecsapás előtt, míg a vasiak százszázalékos mérleggel, listavezetőként várták a folytatást.

Mindkét együttes kimaradt támadással kezdte a találkozót, majd DEAC-dupla nyitotta a pontok sorát. A hét közepén visszatérő Bruinsma egy triplával válaszolt, jelezve, hogy a cél a veretlenség megtartása. Debreceni büntetők után aztán Doktor kintije hullott be, majd Váradi is megszerezte első kosarát egy támadólepattanó után. Próbáltak kapaszkodni a vendégek, de Searcy büntetőivel visszaállt az ötpontos különbség és 10-5-öt mutatott az eredményjelző. Rövid idő alatt 10-9-re módosult az állás, ekkor azonban Váradi hármasa következett nagyon fontos pillanatban. Az előny a Falconál volt, de nem nyugodhattak meg a sárga-feketék, a DEAC nem adta olcsón a bőrét. Lake és Bruinsma pontjainak köszönhetően az eddigi legnagyobb különbség alakult ki, 20-12-nél nyolc volt közte. Megtorpanni látszottak a vendégek, Doktor triplája után tovább nőtt a különbség. Az első perc után 25-16-ra vezetett a Falco, innen várták a csapatok a folytatást.

A második negyed elején Lake könnyű kosara után tízen kívülre került a DEAC, de két büntetővel kapaszkodhattak. Állandósulni látszott a két csapat között a nagyjából tíz pontos különbség, a debreceniek egy-egy villanást leszámítva nem tudták meglepni a sárga-feketéket. A második negyed derekához közeledve Perl duplája után 35-23-ra vezetett a Falco, Kovács Adrián, a vendégek vezetőedzője pedig időt is kért. Searcy kosarával tovább növelte előnyét a Falco, ezt pedig újabb időkérés követte vendég oldalon. Ezután próbált agresszívabban játszani a DEAC, valamint kihasználni magasság-beli fölényét, ami olykor-olykor sikerült is. Megtörni látszott a Falco lendülete, de Váradi harcossága újabb két pontot eredményezett, amire nagy szüksége volt a szombathelyieknek. A nagyszünetre 41-31-es hazai vezetéssel mentek a csapatok.

A második félidő Perl pontjaival indult, a vendégek pedig faulttal együtt dobták első kosarukat, majd jól is büntetőztek. Egy újabb duplával 43-36-ra zárkóztak a vendégek, ezt viszont egy hosszabb pontcsend és hibák követték mindkét oldalon. Perl révén érkeztek az újabb Falco-pontok, majd Anderson triplájával állt helyre a világ rendje. 48-36-nál Kovács Adrián újabb időkérésre szánta el magát, egy élesebb, pontosabb DEAC-ot szeretett volna látni a pályán. Ez nem igazán valósult meg, helyette egy 4-0-s sorozatot produkáltak a szombathelyiek, amivel 52-36-ra megléptek. A folytatásban felváltva estek a pontok, a debreceniek hiába fejezték be kosarakkal a támadásokat, ugyanez igaz volt a Falcora is, biztosan tartották előnyüket az Okorn-legények. A harmadik tíz perc végéhez közeledve némileg tudtak faragni hátrányukból a hajdúságiak, de nem sikerült tartósan a tíz pontos lélektani határon belülre kerülniük. A negyed utolsó másodperceiben Váradi dobott szorongatott helyzetből triplát, így 64-51-es állással fordultak a csapatok a záró felvonásra.

Ez könnyű DEAC-kosarakkal indult, a vendégek az utolsó esélyt próbálták megragadni, hogy visszajöjjenek a mérkőzésbe. A vasiak kisebb hullámvölgybe kerültek, ezekben a pillanatokban Searcy és Bruinsma pontjaira óriási szükség volt, nekik köszönhetően állt vissza a tizenegy pontos különbség 71-60-nál. Meglehetősen kapkodósra vették a figurát a csapatok, a DEAC az idővel is versenyt kellett, hogy fusson. A percek teltek, a különbség nem csökkent, ez pedig a hazaiak malmára hajtotta a vizet. Négy perccel a vége előtt 72-62-t mutatott az eredményjelző, izgalmas hajrára volt kilátás. A debreceniek előtt hiába adódott többször is lehetőség, hogy közelebb kerüljenek, nem tudtak ezekkel élni, ez pedig egy ilyen kvalitású csapat ellen nem igazán fért bele. A végére mindkét csapat tarsolyában maradtak még pontok, a sárga-feketék végül 77-71 arányban nyerték meg a találkozót, és győzelemmel a hátuk mögött várhatják a szerdai, Zaragoza elleni Bajnokok Ligája mérkőzést.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.