Tovább menetel a Haladás, idegenben győzték le a Budafokot a zöld-fehérek

A szombathelyiek a három pont mellett ráadásul egy újabb kapott gól nélküli mérkőzést könyvelhetnek el.

MERKANTIL BANK LIGA, 9. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE - SZOMBATHELYI HALADÁS 0-2 (0-1)

Budafok: Bese B. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kalmár O. (Kotula M. 69.) – Soltész I. (Papp M. 76.), Filkor (Adorján 60.) – László D. (Zuigeber 60.), Kovács D., Ihrig-Farkas – Szabó L. (Szabó M., a szünetben)

Vezetőedző: Boér Gábor

Szombathelyi Haladás: Rózsa – Kállai K., Mocsi, Németh Milán, Devecseri (Guzmics 81.) – Kiss B. (Tóth D. 81.), Szekér Á., Holdampf, Csilus T. – Tóth Milán (Horváth R. 69.), Tóth-Gábor (Délczeg  58.)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerzők: Devecseri 45., Szekér 72.

A Dabas elleni kupasiker után ezúttal már a bajnoki pontvadászatban várt újabb feladat a Szombathelyi Haladásra. Németh Szabolcs együttese a tavaly még NB I-es Budafok otthonába látogatott, hogy tovább folytassa remek szériáját. A hazaiaknál ott volt a csapatban a szombathelyi születésű, a Haladásnál korábban hosszú éveket eltöltő Jagodics Márk.

Valamivel lendületesebben, bátrabban kezdte a találkozót a házigazda, az első percekben többször is résen kellett lennie Rózsa Dánielnek, aki azonban megnyerte a párharcokat a budafoki csapatkapitánnyal, Kovács Dáviddal szemben. Felváltva érték egymást a helyzetek, előbb egy László Dávid-lövést lehetett feljegyezni, majd Csilus Tamás életerős lökete kerülte el nem sokkal a kaput. Nyomott a Budafok, a félidő derekán ismét László Dávid próbálkozott, Rózsa azonban ezúttal is a helyén volt, és bravúrral védett, csakúgy, mint nem sokkal később Ihrig-Szabó fejesénél. A játékrész hajrájában viszont már a Haladás percei következtek: előbb Szekér Ádám tekeréséből lett kapufa, majd egy nagyon okos szabadrúgás-variáció után Devecseri Szilárd megszerezte a vezetést a vendégszurkolók legnagyobb örömére (0-1), így előnnyel mehettek szünetre a vasiak.

A második játékrészben is igyekezett érvényesíteni akaratát a Haladás, különösen Tóth Milán volt elemében, aki több alkalommal is megduplázhatta volna a szombathelyi előnyt. Mindkét tréner próbált frissíteni, új energiákat vinni a csapatba, a vendégeknél Délczeg Gergely érkezett a pályára. A mérkőzés ezen szakaszában nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, főként mezőnyben folyt a játék. A 72. percben viszont újabb gólnak örülhetett a vendég alakulat: egy jobb oldali beadást követően Szekér Ádám vette be fejjel a budafoki kaput, ezzel pedig már 0-2-t mutatott az eredményjelző. A hajrában még próbált újítani a házigazda és visszajönni a mérkőzésbe, a zöld-fehérek azonban már nem engedték ki a kezük közül a három pontot, 2-0-ás sikerükkel pedig továbbra is a Merkantil Bank Liga listavezetői.

A bajnokság szeptember 29-én, szerdán hétközi fordulóval folytatódik, Németh Szabolcs legénysége a Szentlőrinc otthonába látogat 16 órás kezdettel.