2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Tovább menetel a Falco, ezúttal a ZTE vérzett el az Aréna Savariában

Milos Konakov legénysége végig vezetve 94-80-as győzelmet aratott a szomszédvári rivális ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 10. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - ZALAKERÁMIA ZTE KK 94-80  (23-17, 22-16, 22-20, 27-27)

Szombathely: Pot 13, Kovács B. 4,Brown 15/12, Tiby 14/6, Keller Á. 8/6. Cserék: Perl 15/3, Cowels 8/6, Krivacevic 6, Barac 11, Verasztó -, Takács -, Sövegjártó -

Zalaegerszeg: Smith 14, O'Reilly 8/3, Polster -, Rakicevic 15/9, Ostojic 17/6. Cserék: Trice 14/3, Szalay -, Keller I. 6, Zsíros -, Csuti 6, Németh -

Edző: Sebastjan Krasovec

Szomszédvári derbi előtt állt a Falco kosárlabdacsapata, amely szombat délután a ZTE együttesét fogadta az M4 Sport kamerái előtt. A szombathelyiekhez hasonlóan a zalai gárda is jó formában várta az összecsapást, mert bár az előző játéknapon vereséget szenvedett a Szolnoktól, előtte öt mérkőzésen nem talált legyőzőre.

Keller Ákos-pontokkal indult a találkozó, majd Ostojic révén tudott felelni a vendég alakulat. Pot középtávolról, Rakicevic és Brown közelről volt eredményes (6-4). Ostojic egyenlített, majd Pot előbb egy duplát majd egy 2+1-et szerzett, Tiby pedig két büntetőt dobott be, ismét Ostojic volt az, aki magára vállalta a pontszerzés terhét a vendégektől (13-9). Pot 4/4-el és 9 ponttal hozta le az első hat percet, a ZTE védelme nem találta rá az ellenszert, majd Cowells dobta be az első hazai triplát, így kilenc pontos különbségnél érkezett az első vendég időkérés. A játékmegszakítás után Rakicevic talált tiszta dobóhelyzetet a “körte” tetején, nem is hibázott (18-11). Perl találta meg egy gólpasszal Baracot, Csuti hozta picit közelebb a Zalaegerszeget. Keller Iván faultja után Barac hagyott egy pontot a vonalon, Csuti szerzett újabb két pontot. Cowells büntetőzött hibátlanul, hasonlóan tett Smith is a másik oldalon, az ő kosarai zárták a negyedet, amely 23-17-es eredménnyel zárult.

A második etap Trice és Csuti kosaraival kezdődött, két pontra jött fel a ZTE, ám ezt követően Perl dobott be két büntetőt, majd két tempót, így újra levegőhöz jutott a Falco (29-21). Kovács kosara után tízre hízott a különbség,ami zalai időkérést eredményezett. Trice próbálta felrázni az övéit gyors négy ponttal, de Brown hármasa kicsit lehűtötte a kedélyeket, sőt, mi több Pot passza után még egyet elsüllyesztett. Ha egy üzlet beindul, minden összejön, Keller a harmadik szombathelyi hármast is bedobta a negyedben. A triplaesőt Ostojic szakította meg egy ponttal (40-26, ez azonban sem a Falco, sem pedig Zach Brown kedvét nem vette el, újabb triplája után O’Reilly szerezte meg első kosarát, majd távolról is beköszönt. A félidő utolsó másfél percében Pot tört be két pontért, aztán Ostojic törte fel a Falco védelmét, ő érte el elsőként a 10 pontos határt a vendégektől, harmadikként a mezőnyből Brown és Pot után. A félidőben már több kosár nem esett, így 12 pontos előnnyel mehetett szünetre a szombathelyi gárda, 45-33 állt az eredményjelző táblán.

Pontszegényen folytatódott a mérkőzés, a második félidő első két percében mindössze két kosár született, Ostojic kettesére Keller Ákos egy triplával válaszolt. Tiby is kintről célzott hibátlanul, Ostojic zsákolt nagyot a másik palánknál. Cowells hármasa már a nyolcadik volt a mérkőzésen, Trice triplája viszont csak a második volt a vendégektől (54-40). Brown egy büntetőt dobott csak be, Perl passzával Tiby szerzett könnyű két pontot, Rakicevic egy nehéz triplát értékesített. Barac csak úgy mint Perl Tiby-t találta meg, amiótán Krasovec mester időt kért. Használt a szünet, Keller Iván és Trice lopta közelebb a ZTE-t, Perl viszont szép duplát dobott be. A folytatásban Barac és O’Reilly kosárváltása következett, majd ismét a zalaegerszegi légiós tett egy pontot a közösbe. Krivacevic támadólepattanó után harcolt ki egy faultot, mindkét büntetőjét a helyére küldte, Rakicevic negyedbeli második hármasát dobta be. A játékrész Perl pontjaival fejeződött be, 67-53-ról várták a csapatok a záró etapot.

Keller Iván próbálta megindítani a nagy rohamot a vendégeknél, akik az utolsó szalmaszálba próbáltak kapaszkodni. Trice és Rakicevic egy-egy triplával járult ehhez hozzá, közben Krivacevic szerzett 4 pontot a Falconak. A ZTE-nek lehetősége volt még közelebb kerülni a hazaiakhoz, végül mégis Brown dobott egy újabb hármast. Pot révén már tizenöt volt közte, Smith 2+1-es akciót mutatott be (76-64). Barac dobott be két büntetőt és egy középtávolit, Trice robogott végig egy ziccerig a túloldalon, majd Smith tett hozzá kettőt pontjai számához. Barac is átlépte a 10 pontos határt Keller Ákos gólpasszából, az utolsó négy perchez érve így eldőlni látszott a győzelem sorsa. Ostojic 2+1-e után volt lehetősége bemenni tíz alá a ZTE-nek többször is, ám végül Perl büntetői következtek. Smith az utolsó negyedre kapta el a fonalat, újabb 2+1-ével 10 pont volt a differencia, egészen Tiby két büntetőjéig. Az utolsó két percre kérdés már nem maradt, a Falco 94-80-as sikerével 9-1-re javította a mérlegét, míg a ZTE sorozatban második vereségét szenvedte el.

A sárga-feketék következő mérkőzésükön ismét hazai környezetben lépnek pályára, szerdán a Tofas Bursa együttesét fogadja a csapat a Bajnokok Ligájában.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.