2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Szoros küzdelemben maradt alul a Falco a Nyizsnyij Novgoroddal szemben

A rendkívül kiélezett és sok pontot hozó találkozón a vendégeknek sikerült jobban a hajrá és 88-93-ra diadalmaskodtak.

BAJNOKOK LIGÁJA, D CSOPORT

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - NIZHNY NOVGOROD 88-93 (17-27, 31-22, 26-23, 14-21)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 12/3, Benke 15/6, Váradi 7/3, Milosevics -, Searcy 2. Cserék: Lake 14, Perl 19/3, Bruinsma 19/9

Vezetőedző: Gasper Okorn

Novgorod: Strebkov 12/3, Baburin 16/12, Komolov 10/6, Asztapkovics 3/3, Toropov 14. Cserék: Chadov 14/12, Sheperd 11, Belentszki -, Gankevics, Geraszimov 3/3

Vezetőedző: Zoran Lukic

Két hónappal a Lublin elleni összecsapás után szerda este ismét Bajnokok Ligája mérkőzésen lépett pályára a Falco együttese, méghozzá a Nyizsnyij Novgorod ellen. A két csapat októberben találkozott volna egymással, ám azt a találkozót elhalasztották, a pótlás időpontjaként pedig december 9-ét jelölték meg. A pályaválasztó eredetileg az orosz csapat lett volna, de a Falco és az MKOSZ kérésének eleget téve a FIBA megcserélte azt, így az Aréna Savariában került sor a mérkőzésre. A vendégek a Zaragoza elleni vereséggel kezdték a sorozatot, míg a Falco szoros csatában legyőzte a Lublin együttesét. A hazaiaknál a szurkolók nagy örömére visszatért a csapatba Evan Bruinsma, akire az előző mérkőzéseken nem számíthatott Gasper Okorn vezetőedző.

Anderson jegyezte a találkozó első kosarát, majd egymás után két orosz triplakísérlet szédült le a gyűrűről. A kimaradt dobások után igazi triplapárbaj vette kezdetét: Benke és Váradi is kintről volt eredményes, majd az oroszoknál is jött a tripla. A vendégek pillanatok alatt visszajöttek a mérkőzésbe 8-0 után, sőt, az 5. percben Astapkovich hármasát követően 8-12-re már ők vezettek. Benke faultos kosara és jó büntetője nagyon fontos pillanatban érkezett, majd Váradi szerzett lepattanót, amiből Lake zsákolt. Az oroszok egészen kiváló dobóformát mutattak, szinte minden kinti próbálkozásuk utat talált a gyűrűbe. A játékrész utolsó perceiben kisebb hullámvölgybe került a Falco, 15-25-re meglépett a Novgorod. A végén Benke és Gankevich is szerzett még egy-egy kosarat, így az első tíz perc után 17-27-et mutatott az eredményjelző.

Kimaradt támadások után Perl könnyű kosarával folytatódott a találkozó, de az orosz válasz sem váratott sokáig magára, maradt a tíz pont a két csapat között. A vendégeknél ezúttal Baburin két triplája is sikertelen volt, ebbe kapaszkodhatott a vasi együttes. Gyors kosarakkal sikerült is hat pontra csökkenteni a különbséget, majd Benke Szilárd triplája is jókor érkezett. Perl sem akart kimaradni a jóból, az ő három pontjával 29-31-re zárkózott a házigazda. Orosz büntetők után ismét a hazaiak 9-ese következett, majd Váradi ziccerével már egyenlő volt az állás, 33-33. Zoran Lukic időkérése után újabb novgorodi tripla érkezett, majd a visszatérő Bruinsma gondoskodott arról, hogy újra egyenlő legyen az állás. A folytatásban az oroszok egy 0-4-es sorozatot produkáltak, a Falco szlovén vezetőedzője időt is kért, hogy rendezze a sorokat a csapat. Searcy első pontjaival két pontra csökkent a hátrány, de Komolov hármasa után villámgyorsan kilenc lett közte. Anderson is bedobott egyet ebből a fajtából, de rögtön jött a vendég válasz, nem akart csökkenni a differencia. A Falco nem adta fel, kevesebb, mint fél perccel a félidő vége előtt Anderson és Váradi pontjai után visszajöttek háromra a szombathelyiek. Milosevic labdaszerzése után hátra volt még a slusszpoén, Bruinsma duplája után ugyanis 48-49-re zárkóztak a hazaiak és így mentek pihenőre a csapatok.

Mindkét csapat hibákkal, eladott labdákkal indította a második félidőt, majd Bruinsma kintije hullott be, hosszú idő után újra a Falconál volt az előny. Az oroszoknál most sorban maradtak ki a triplák, a szombathelyiek pedig egy sportszerűtlen hiba után négypontos előnyre tett szert. Chadov hármasára Benke rettentő nehéz dobással válaszolt, tartotta minimális előnyét Gasper Okorn együttese. 57-54 után Baburin két triplájával fordított a Novgorod, de Bruinsma faultos kosara után megint egyenlő volt. Az amerikai és az oroszok csapatkapitánya gyakorlatilag pontpárbajt vívott egymással ezekben a percekben. Perl és Bruinsma vezérletével kihasználta a Falco az oroszok kapkodását és villámgyorsan ötpontos előnyre tett szert, az oroszok pedig időt is kértek. Chadov három pontjával kettőre zárkózott a Nyizynyij, az egyenlítés esélyét viszont elszalasztották, miután Gankevich egyik büntetőjét sem tudta bedobni. Nem úgy Perl, aki nem hibázott, így egy kosáron kívülre kerültek a vendégek. Az utolsó dupla a negyedben Gankeviché volt, 74-72-es állással fordultak a záró etapra a csapatok.

Toropov és Gerasimov gyors öt pontjával már a Nyizynyijnél volt az előny, de Perl tett róla, hogy továbbra is nyílt maradjon a találkozó. Ezúttal a Falconak kellett mennie az eredmény után, de némi reménysugárt jelenthetett, hogy Astapkovich kipontozódott. Anderson-Lake összjáték után ismét csak egy pont volt a különbség, ami állandósult, miután felváltva estek a kosarak. Izgalmas hajrára volt kilátás, semmi sem dőlt el két és fél perccel a találkozó vége előtt. Shephard-dupla és Lake-büntetők következtek, majd ismét az oroszok légiósa jegyzett két pontot, egy perccel a vége előtt három pont volt a vendégek előnye 86-89-nél. Gasper Okorn kétszer is időt kért, 23 másodperc volt vissza, amikor öt ponttal vezetett a Novgorod. Anderson büntetőivel visszajött az esély, majd egy labdaszerzés után egyenlíthetett is volna, de a végén az oroszok dobhattak két büntetőt, így alakult ki a 88-93-as végeredmény.

A Falco egy végletekig kiélezett mérkőzésen szenvedett vereséget az európai klubrangsorban igencsak előkelő helyet elfoglaló Nyizsnyij Novgorod ellen, az utolsó percig megvolt az esély egy esetleges bravúrra. Gasper Okorn együttese így a csoport harmadik helyéről várhatja majd a Zaragoza elleni folytatást. A bajnokságban legközelebb szombaton, a DEAC ellen lép pályára a csapat hazai környezetben 18 órás kezdéssel.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.