Szoros csatában SZKKA-vereség az MTK otthonában

A szombathelyiek a rossz kezdés után vissza tudtak ugyan jönni a mérkőzésbe, de a fontos momentumokból rendre rosszul jöttek ki, az MTK pedig ezeket könyörtelenül kihasználta és háromgólos győzelmet aratott Marosán György együttese felett.

NŐI KÉZILABDA NB I., K&H LIGA 7. FORDULÓ

MTK Budapest – Hungast Szombathelyi KKA 32-29 (16-15)

MTK: Győri – DÁVID-AZARI 5, Szekerczés 4 (1), Dakos 1, Marincsák 2, SZŐLLŐSI-ZÁCSIK 4, PELCZÉDER 7. Csere: SUBA (kapus), Szabados, PÁL T. 8 (1), Bujdosó-Gerháth, Sallai 1, Juhász Eszter.

Edző: Golovin Vlagyimir

Szombathelyi KKA: K. Tomasevics – Orbán Adrienn 2, M. AGBABA 8, GORILSZKA 5 (3), Bandelier 3, PŐDÖR R. 8, Wald. Csere: Csapó (kapus), Mayer Sz. 1, Virág N., Horváth P., Varga N. 2, Pődör B.

Edző: Marosán György

A Fradi elleni elhalasztott mérkőzés miatt ezúttal egy hét elteltével lépett ismét pályára az SZKKA együttese a bajnokságban. Marosán Györgyékre rendkívül nehéz idegenbeli mérkőzés várt a Golovin Vladimir irányította MTK otthonában. A fővárosiak a 7., míg a vasiak a 11. helyen álltak a tabellán a mérkőzést megelőzően, de csupán egy győzelem választotta el egymástól a két csapatot, márcsak ezért is szoros és élvezetes mérkőzésre volt kilátás. A mérkőzést az M4 Sport+ élőben közvetítette, ez mindkét együttes számára plusz motivációt jelenthetett.

A találkozó finoman szólva sem indult jól a szombathelyiek számára. Pál Tamara hetesével, majd két üres kapus góllal pillanatok alatt háromgólos előnyre tett szert a hazai együttes, a szombathelyieknek pedig már rögtön a találkozó elején kapaszkodni kellett az eredmény után. Négy perc elteltével Bandeliernek köszönhetően zördült meg először a vendégek hálója, majd Marincsák találatára Gorilska tudott gyorsan válaszolni. Orbán Adrienn révén egy gólra zárkózótt az SZKKA, majd Tomasevic bravúrja után Bandelier kezében volt egyenlítés, nem sikerült egalizálni. Rendkívül kapkodósan játszott mindkét együttes, jellemző volt a befejezések siettetése, gyakorlatilag egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, inkább kevesebb, mint több sikerrel. 4-3 után aztán ismét hullámvölgybe kerültek a vendégek, ahogyan a mérkőzés elején, úgy most is villámgyorsan szereztek három gólt a kékmezesek, ezzel 7-4 volt az állás. Marosán György szánta el magát időkérésre, amit Pődör és Zácsik szépségdíjas találata követett. A mérkőzés ezen szakaszában egymást érték a gólok mindkét oldalon, közelebb azonban nem tudott kerülni a szombathelyi csapat, a hazaiak tartották a három-négy gólos különbséget. Az SZKKA-t Pődör Rebeka vette hátára ezekben a percekben, és szebbnél szebb találatokkal tartotta meccsben a vendégeket a fiatal irányító. Nem csak támadásban, védekezésben is jelentősen javult a vasi gárda, Gorilska óriási munkát végzett a falban, az ő blokkjai, illetve a belemenések kiharcolása nagyon kellett a szombathelyi együttesnek. Agbaba ugyan két ordító ziccert is kihagyott, az SZKKA mégis megkezdte a felzárkózást. Pődör vezérletével, valamint Agbaba és Gorilska találataival öt perccel a játékrész vége előtt 14-14-re egyenlítettek Marosán György tanítványai, majd gyors gólváltások után a félidőre 16-15-ös hazai vezetéssel mentek a csapatok. A fehérmezeseknek nagy hajrával sikerült visszajönniük a mérkőzésbe, izgalmas második felvonásra volt kilátás.

A második harminc perc Bandelier videózás után megadott góljával kezdődött, majd a kiválóan játszó Pál Tamara révén ismét a hazaiaknál volt az előny. Az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is potyogtak a gólok, azzal a különbséggel. hogy most nem a három-négy, hanem az egy-két gólos különbség látszott állandósulni a csapatok között. A vendégeknél ezúttal Agbaba játszott extázisban és tartotta a csapatban a lelket fontos góljaival, a mérkőzésen először az ő találatával tudta átvenni a vezetést az SZKKA. A gólpárbajban Dávid-Azari, valamint Pelczéder voltak az ellenfelei, az MTK szélsői az egész mérkőzés során kimagasló teljesítményt nyújtottak és rendkívül gólerősen játszottak. A mérkőzés utolsó tíz percéhez közeledve megismétlődtek a mérkőzés elején, valamint az első játékrész közepén történtek. Az MTK nagyon elkapta a fonalat, és nemhogy visszavette a vezetést, ismét el tudott lépni három találattal. Marosán György érezte, hogy magához kell hívnia övéit, és próbálta megnyugtatni a csapatot. A szombathelyiek az utolsó percekben próbálták még szorosabbá tenni a mérkőzést, de egy-egy vendég gólra mindig érkezett válasz a kékektől, a különbség így nem csökkent. Hiába próbálkozott még meg egy utolsó időkéréssel a vendégek mestere, az SZKKA már nem tudott visszajönni a mérkőzésbe, és 32-29-es vereséget szenvedett az MTK otthonában.

A bajnokságban ezúttal hosszabb szünet következik, a szombathelyi lányok legközelebb október 11-én lépnek pályára, méghozzá hazai környezetben a Vác ellen.