Győzelem Szolnokon: a 6. helyen zárt a Haladás

Lencse és Tóth-Gábor találataival 2-1-re nyert a Haladás Szolnokon vasárnap este az NB/II 38. fordulójában, ezzel a zöld-fehérek a 6. helyen zárták a bajnokságot.

Az első percben Kállai tette át  bal lábára a labdát, 18 méterről lőtt, Hegedüs bravúrral szögletre mentett. A kornert követően Lencse veszélyeztetett, de a hazai kapus ezúttal is a helyén volt. A 6. percben Lencse 22 méterről tüzelt, Hegedüs a mezőnybe öklözte a labdát. Tíz perc elteltével lépte át a félpályát a kiesés elől menekülő Tisza-parti alakulat, akkor egy baloldali szabadrúgásról maradtak le a támadók.

Az első negyed óra végén egy jobboldali szolnoki szöglet után Szabó Alex került ziccerbe, de 6 méterről, éles szögből kilőtte a labdát a stadionból.

Egyre veszélyesebb lett a kék-fehér együttes, a 17. percben Tömösvári elől mentett Kállai.

A 20. percben Doktorics játszotta volna meg Tóth Mátét, aki felrúgtak a 16-oson belül, Karakó 11-est ítélt. A büntető mögé Lencse állt, majd jobbal a jobb felső sarokba bombázott (0-1)!

A 23. percben jött is az egyenlítés: egy baloldali beadást követően  Szabó Alex lesgyanús szituáció után talált Verpecz hálójába (1-1)!

A 26. percben Csatót lökte fel Busa, így törhetett kapura, de Verpecz nagy bravúrral védett.

Eseménydús fél órát láthatott a publikum, mindkét gárda előtt több lehetőség is adódott.

A 35. percben Tóth Máté kapott sárga lapot könyöklésért. A szabadrúgás után Sipos adhatott középre, de Németh Milán felszabadított.

A 43. percben Németh Milán már az ellenfél térfelén vált főszereplővé: mintegy 28 méterről ballal lőtt, a labda elkerülte a jobb kapufát.

Az ellenakciónál Busa került hatalmas helyzetbe, de két méterről a felső lécre vágta a labdát. Hihetetlen, mit sikerült kihagyni a hazai csatárnak.

Az első játékrész sok lehetőséget és két találatot hozott.

Romanek János kettőt is cserélt a szünetben, a tréner a támadósort erősítette meg.

Az 52. percben Busa tört be a 16-oson belülre, centerezett, Kállai a hosszú oldalon menteni tudott. A bennmaradásért küzdő hazaiak voltak kezdeményezőbbek, a Hali kontrákra rendezkedett be. Tóth Máté az 55. percben vette célba a szolnoki kaput, de 18 méterről csúnyán fölé lőtt.

Az 57. percben Csilus röviden adott haza, Verpecz csak elkaszálni tudta a labdára lecsapó Busát. Karakó jogosan 11-est ítélt. Sipos a kapu jobb felét vette célba, Verpecz bravúrral védett.

Folyamatosan támadtak a hazaiak, jöttek sorra a beívelések – ezekben a percekben nagy nyomás nehezedett a szombathelyiek védelmére.

A második játékrész derekától kiszabadult a szorításból a vasi alakulat, Holdampfék igyekeztek minél többet birtokolni a labdát.

A 70. percben 17 méterről végezhetett el szabadrúgást a Szolnok. A labdát végül Gohér emelte fölé.

A 72. percben Lakatos balról, 11 méterről tüzelt, Verpecz bravúrral védte a bal alsó sarokba tartó labdát.

A 78. percben ismét megszerezte a vezetést a Hali! Kiss Bence ugratta ki Simutot a jobb szélen, aki betört a 16-oson belülre, középre adott, ahol Tóth-Gábor Kristóf 4 méterről az üres kapuba lőtt (1-2)!

A gól megnyugtatta a szombathelyieket, a hazaiak játékába pedig egyre több hiba csúszott.

A ráadásban újoncot avatott Németh Szabolcs: a 17 éves Horváth Hunor Doktorics Áront váltotta.

Maradt az 1-2, a helyzetek alapján az iksz talán igazságosabb lett volna. A Hali a 6. helyen zárt, a Szolnok kiesett az NB/II-ből.

SZOLNOKI MÁV FC–SZOMBATHELYI HALADÁS  1-2  (1-1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion. Vezeti: Karakó Ferenc (Márkus Tamás, Berényi Ákos)
SZOLNOK: Hegedüs L. – Szabó A., Szekszárdi, Tóth B., Gohér – Tisza K. (Csörgő 80.), Kónya M. (Kovács O.  46.) – Kurdics (Lakatos 68.), Sipos Z. (Rokszin 80), Tömösvári (Tóth L. 46.) – Busa. Vezetőedző: Romanek János
HALADÁS: Verpecz – Kállai (Csilus 54.), Csató M., Németh Milán, Bosnjak – Tóth Máté (Simut 73.), Holdampf, Kiss B., Doktorics (Horváth H. 91) – Lencse (Tóth-Gábor K.), Horváth R. (Devecseri 91.) Vezetőedző: Németh Szabolcs

Gólszerző: Szabó A. (23.), ill. Lencse (21. – 11-esből), Tóth-Gábor (78.)