2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Elképesztően fordulatos mérkőzésen szenvedett vereséget a Falco Szolnokon

A szombathelyiek nagyon nehéz helyzetből is vissza tudták küzdeni magukat, sőt, mi több, nyolcpontos előnyük is volt, a végjáták azonban a Tisza-partiaknak sikerült jobban, akik végül 80-78-as győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 19. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 80-78 (18-11, 16-23, 17-17, 29-27)

Szolnok: Durham 9/3, Lukács 3, Barnes 19/9, Subotic 9/3, Williamson 16/3. Cserék: Pongó 8/6, Rudner 3/3, Mokánszki 2, Révész 6, Gavin 5/3.

Edző: Gasper Potocnik

Falco: Pot 11, Brown 4, Kovács -, Tiby 18/6, Keller Á. 8/6. Cserék: Perl 26/3, Cowels 7/3, Verasztó -, Sövegjártó -, Krivacsevics 4.

Igazi rangadó és kosárcsemege várt szombat délután a sportág kedvelőire, a hazai pontvadászat 19. játéknapján a tabella első helyén álló Falco látogatott a második pozíciót elfoglaló Szolnok otthonába. A két csapat legutóbb októberben nézett egymással farkasszemet, akkor 83-71-es hazai siker született az Aréna Savariában.

Az összecsapás az eredetileg kiírt, 18 óra 30 perces időponthoz képest némi csúszással kezdődött, a játékvezetők ugyanis baleset miatt késve tudtak megérkezni a helyszínre. A Falco vezethette az első támadást, ezt nem sikerült kosárral befejezni, Subotic, valamint egy betörés révén így a Szolnok került előnybe. Pot triplakísérlete is lejött a gyűrűről, hazai oldalon viszont bement, 5-0-val kezdtek a Tisza-partiak. A címvédőnek semmi sem akart bemenni, az Olaj Subotic kintijével 8-0-ra húzott el, Milos Konakov pedig pályára is küldte Perl Zoltánt. A hazaiak rendre leszedték a támadó-lepattanókat, egy ilyen szituációból Williamson dobhatott kétszer a vonalról, bő négy perc elteltével 10-0 állt az eredményjelző táblán. A vasiak trénere időt kért, de a következő kosarat is a Szolnok szerezte, Durham ráadásul egy 2+1-es akcióval 13-0-ra módosította az állást. A vendégek Pot két büntetőinek köszönhetően szerezték még első pontjaikat, majd Perl szép egyéni akciója után találtak be, Williamson azonban kintről felelt (16-4). Mokánszki és Keller váltott kosarat, Pottal szemben Rudner követett el sportszerűtlen faultot, ennek köszönhetően 18-11-re zárkóztak a sárga-feketék. Ez az eredmény a negyed végi állást is jelentette, innen következhetett a folytatás.

Krivacevic négy ponttal nyitotta a második etapot, 18-15-re közelítette meg ellenfelét a Konakov-legénység, ez pedig Gasper Potocnikot késztette időkérésre. Révész duplájára Perl válaszolt, majd Verasztóra fújtak sportszerűtlent, Durham harcolta ki. Keller Ákos mintaszerű indításával Perl gyalogolhatott be, teljesen nyílttá vált a találkozó, csupán két pont volt a differencia (21-19). Hullámzó volt a játék képe, négy szolnoki pont után Milos Konakov ismét magához hívta csapatát, Barnes azonban egy dudaszós hármassal szomorította a vendégeket. 28-19-nél Tiby triplája nagyon fontos pillanatban jött a Falconak, majd Pot ziccere érkezett, ezúttal Gasper Potocniknak kellett időt kérnie. Barnes egy horoggal szerezte meg a 30. hazai pontot, amit Cowels tempója és Pot büntetői követtek, 30-28 volt az állás. A Szolnok triplakísérletei ezúttal nem ültek, Tiby ziccerével egyenlített a címvédő, amely Pot két büntetőjével a vezetést is át tudta venni (30-31). Mélyről tudott visszajönni a szombathelyi gárda, melynek csapatkapitánya, Keller Ákos triplát süllyesztett el, Williamson kosarának köszönhetően azonban 34-34-gyel vonulhattak a felek a nagyszünetre.

Az egyik oldalon Révész, a másikon Perl szerezte a játékrész első kosarát, az ezt követő rövidebb pontcsend után pedig Stefan Pot törte meg (36-38). Fej-fej mellett haladtak a felek, Barnes egalizált, majd Tiby szép belépésének örülhettek a szombathelyiek. Az amerikai légiós pillanatai voltak ezek, egy sportszerűtlen faultot is kiharcolt, hibátlanul büntetőzött, majd akcióskosarat szerzett, Gasper Potocnik pedig időt kért 38-44-nél. A folytatásban egyik csapatnál sem jöttek a kinti dobások, a Falco a tízpontos előnyért támadhatott, ekkor azonban Pongó szakította meg a rossz sorozatot és 41-46-ra zárkózott a házigazda. Óriási küzdelem zajlott a pályán, Williamson faultos kosara után 46-48 volt az állás. Elképesztő végjátékra volt kilátás, 49-49 után egy-egy kosár esett még mindkét oldalon a harmadik felvonásban, 51-51-es eredménnyel kanyarodtak a felek a záró tízpercre.

Gyors szolnoki faultokkal indult a negyedik játékrész, majd zsinórban négy pontot szereztek a hazaiak, 55-51-nél időt kért Milos Konakov. Tiby duplája két pontra hozta a Falcot, majd 58-53-nál Cowels hármasa ért célba, amit Brown egy 2+1-gyel toldott meg, 58-59-re vezetett a címvédő. Váltott vezetéssel haladtak a felek, Cowels pontjai ismét vendég előnyt jelentettek, Brnes viszont hármassal felelt, 63-61-ről kezdődhetett a hajrá. Perl remek egyéni megmozdulása következett, majd két büntetőt is dobhatott, a Szolnok pedig ötödik csapathibáját is begyűjtötte (63-65). A faultok mellett a pontjait is gyarapította az Olaj, Rudner hármasa után 68-65-re már a hazaiak vezettek, Milos Konakov időt kért. Perl szép betörésével egy pontra zárkóztak a sárga-feketék, majd ismét ő büntetőzhetett, ezt azonban 50%-os mérleggel tette (70-68). Barnes és Tiby is triplát szórt, semmi sem dőlt el, az utolsó másfél percbe lépve 74-71 állt az eredményjelzőn. A faultoké, a büntetőké, az időkéréseké, no meg az idegeké volt a főszerep az utolsó percben, ebből pedig a Szolnoki Olajbányász jött ki jobban, amely végül 80-78-as győzelmet aratott.

A bajnokságban most szünet következik, ugyanis az Ivkovics Sztojan vezette válogatott előbb február 23-án, csütörtökön Litvániában, majd három nappal később Szombathelyen, az Aréna Savariában Bosznia-Hercegovina ellen vív kulcsfontosságú világbajnoki selejtezőket.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.