2024.04.24., szerda  •  György napja
SZKKA: Magabiztos idegenbeli siker a rangadón

Vasárnap este a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia magabiztos sikert aratott Algyőn. A 35-27-es győzelmével a gárda fellépett a dobogóra.

Vasárnap este Algyőn, bajnoki rangadót játszott a szombathelyi alakulat. A mieink Pődör Rebeka révén megszerezték a vezetést, aztán felváltva estek a találatok. Az 5. percben 3-3-at mutatott az eredményjelző tábla. Az első negyed óra végén sikerült kettővel ellépni a házigazdától, mire az algyőiek időt is kértek (15. perc: 8-10).

A rövid szünetet követően a vasiak többet is hibáztak, de Pődör Rebeka végül megtörte a gólcsendet. A 21. percben sikerült először három találattal ellépni az algyőiektől (9-12). Lendületben maradtak a mieink, és Kulcsár révén már 5 volt közte a 25. percben (11-16). A támadójáték összeállt, és sikerült jó százalékban értékesíteni is a lehetőségeket. Az öltözőbe 12-18-as eredménnyel vonultak a felek.

A fordulás után magabiztosak voltak a szombathelyiek, nőtt is a különbség (35. perc: 13-21). A fiatalok remekül játszottak, a 37. percben 13-23-as előnyben voltak Pődör Zoltán tanítványai. Védekezésben nyújtottak extrát Szmolekék, 10 perc alatt mindössze két gólt engedélyeztek a riválisnak. Gyorsan eldőlt a két pont sorsa, az SZKKA simán nyerte meg az idegenbeli rangadót.

A végeredmény: Levendula Hotel Algyő – Szombathelyi KKA. 27-35 (12-18)

SZKKA: Christe, Fritz (kapusok) – Bíró, Pődör R. 7, Győri 5, Kulcsár 6, Pődör B. 6, Varga 2, Kiskartali, Szmolek 2, Horváth A. 5, Szendrei Balogh 2, Tanaskovics. Vezetőedző: Pődör Zoltán.

(Fotó: szombathelyikezilabda.hu)