2021.09.22., szerda  •  Móric napja
SZFE-szerű modellváltásra készül a pécsi egyetem, a hallgatók tiltakoznak

Kedd reggel a Pécsi Tudományegyetem vezetése, Miseta Attila rektor, és Decsi István kancellár levelet küldött az egyetemi polgárságnak, melyben közölték, hogy alapítványi fenntartású felsőoktatási intézményi modell kialakítására készülnek.

A levelet teljes terjedelmében közöljük:

"Tisztelt Egyetemi Polgár!

Amint az a sajtóból ismert, több magyarországi felsőoktatási intézmény (Debreceni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Semmelweis Egyetem) is kifejezte azon szándékát, hogy csatlakozni kíván az úgynevezett „modellváltó intézményekhez”, vagyis nyitott az alapítványi fenntartású felsőoktatási intézményi modell kialakítására. A mai napon a Pécsi Tudományegyetem vezetése és a dékáni kar tájékozódó megbeszélést folytatott dr. Bódis József államtitkár úrral, a Pécsi Tudományegyetem a modellváltási folyamatba történő esetleges bekapcsolódásáról. Az egyetem vezetése, valamint a dékáni kar közösen fognak döntést hozni a tárgyalási folyamat megkezdéséről és annak módjáról. Erről tájékoztatni fogják a fenntartói jogokat gyakorló Innovációs és Technológiai Minisztériumot, valamint a Pécsi Tudományegyetem polgárait is. A döntés megszületéséig további nyilatkozatot a Pécsi Tudományegyetem nem kíván tenni."