2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Haladás: Sima vereség Szegeden

A Merkantil Liga 23. fordulójában a zöld-fehérek Szegeden léptek pályára. A végeredmény 3-0 lett a hazaiak javára. A vasiak ezúttal gyengén fociztak, így a Tisza-partiak megérdemelten tartották otthon a három pontot.

A megszokott kezdőcsapatával lépett pályára vasárnap délután Szegeden a Szombathelyi Haladás. A  házigazda kezdett aktívabban, Gajdosék letanyáztak a zöld-fehérek térfelén. A 7. percben Kundrák balról egy csel után 12 méterről tüzelt, a középre tartó labdát Verpecz biztosan védte. Tíz perc elteltével kijött a szorításból a Hali, a középpályán sikerült megtartani a labdát, ám helyzetet nem sikerül kialakítani, igaz, a kék-feketék sem veszélyeztettek. Kiegyenlített játékot láthatott a pár száz fős publikum, de ziccerek adódtak az első húsz percben. A 21. percben Kundrák próbálkozhatott ismét, ezúttal 17 méterről vette célba Verpecz kapuját, de a Haladás kapusa ezúttal is a helyén volt.

A 24. percben megszerezte a vezetést a Szeged. Könczey 24 méterről, középről lőtte a labdát a Haladás kapujának jobb oldalába – elsőre nem tűnt védhetetlennek a löket… (1-0). A gól után a vasiak igyekeztek gyorsan egyenlíteni, ehhez legközelebb Németh Milán járt, aki a 29. percben jő 35 méterről alig lőtt fölé.

A 30. percben Kundrák fejelhetett 6 méterről, de a labda elsuhant a jobb kapufa mellett. A 34. percben Simut végzett el szabadrúgást 22 méterről, középről: a bal alsóba tartó labdát Takács kiütötte. Egy perccel később Derekas került helyzetbe, 8 méterről lőtt, a labda a kapufán csattant – óriási egyenlítési lehetőség volt. Az ellenakció végén Gajdos is tiszta helyzetből tüzelt, de 10 méterről célt tévesztett. Izgalmas lett a félidő hajrája.

A fordulást követően a Haladás birtokolta többet a labdát, de lassú volt az iram és sokat hibáztak a játékosok, az első félidőhöz képest lényegesen unalmasabban teltek a percek. Az 54. percben Papp ment a jobb szélen, centerezett, Csató nem szabadított fel, így Kundrák négy méterről a kapuba vágta a labdát (2-0). Hatalmas egyéni hiba előzte meg a második szegedi gólt…

Csernikék ugyan próbálkoztak, de ezúttal hiányzott a kreativitás a játékból. A középpályán járatták a labdát Nyíriék, de helyzetek nélkül. A Tisza-partiak kontráztak, a 60. percben Szakály lövése után a labda az oldalhálóban kötött ki. A 62. percben Csernik átadásával Bosnjak tört be a 16 oson belülre, éles szögből azonban fölé lőtt a balhátvéd. Nem sokkal később Molnár Rajmund középről, 18 méterről egy lecsorgó labdát lőtt méterekkel fölé.

A 71. percben csaknem 3-0 lett. Bíró Bence befűzte a komplett Hali-védelmet, majd tiszta helyzetből 12 méterről fölé lőtt. Hipp mester cserékkel frissített, és Doktoricsék jól is szálltak be. Rácz a 74. percben Zvekanovval játszott össze, majd a visszakapott labdát 18 méterről fölé lőtte.

Devecseri a 79. percben azt a bravúrt követte el, hogy úgy szerzett két sárga lapot, hogy nem lépett pályára. Melegítés közben kétszer is beszólt Radványinak, aki ezért kiállította a Haladás védőjét. A 80. percben Bosnjak baloldalról adott középre, Borvető háttal a kapunak ballal, fordulatból alig lőtt mellé. A következő percben Szakály kapott piros lapot, mert lekönyökölte Zvekanovot.

A hajrában ment előre becsülettel a Haladás, Doktorics révén egy szabadrúgás után sikerült is helyzetbe kerülni, de ezen a délutánon nem volt kellően éles a gárda, így nem jött össze még a szépítés sem. Sőt, a 92. percben Kővári révén megszerezte a harmadik találatát a Szeged: a cserejátékos 12 méterről lőtt a kapu közepébe (3-0).

Egyéni hibák miatt a vasiak pont nélkül maradtak Szegeden.

Folytatás jövő vasárnap 14.00 órától a Siófok ellen a Rohonci úton.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–SZOMBATHELYI HALADÁS  3 – 0  (1-0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 300 néző. Vezeti: Radványi Ádám (Sinkovicz Dániel, Baghy Csaba)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Könczey, Temesvári, Szilágyi, Tóth B. – Farkas A., Szakály D. – Papp Á. (Beronja 81.), Gajdos, Kundrák (Kővári 72.) – Bíró B. (Haruna 90.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics.
HALADÁS: Verpecz – Sinut, Csató M., Németh M., Bosnjak – Nyíri (Doktorics 62.), Derekas, Csilus T. (Lencse 84.), Csernik (Borvető 70.) – Rácz B., Molnár R (Zvekanov 70.). Vezetőedző: Michal Hipp.

Góllövők: Könczey 24., Kundrák 54., Kővári 91.

(Fotó: Nagy Jácint/archív)

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.