2024.04.24., szerda  •  György napja
Haladás: Újabb sima vereség, ezúttal Soroksáron

A Merkantil Liga 25. fordulójában a vasiak gyengén fociztak, így pont nélkül maradtak a fővárosban. A végeredmény: Soroksár-Szombathelyi Haladás 4-0.

Hűvös időben, gyér érdeklődés mellett kezdődött a találkozó, a Haliban az eltiltott Csató helyett először lépett pályára kezdőként Csonka Bonifác. A 3. percben Nagy Olivér ment el a jobb szélen, beadására Halmai egyedül érkezett, ám a hazaiak középpályása fölé fejelte a labdát. Nem sokkal később Halmai lábbal veszélyeztetett, de 12 méterről célt tévesztett. A meccset a Soroksár kezdte jobban, a játék a Hali térfelén folyt.

Az első negyed óra unalmasan telt, a soroksáriak mezőnyfölénye nem párosult helyzetekkel. A vasiak nem igazán tudták megtartani a labdát – rengeteg volt a hiba mindkét oldalon. A 18. percben Nagy Olivér beadása után ketten is betalálhattak volna, ám Verpecz hatalmas bravúrokkal védett, majd Bosnjak kornerre mentett. A szöglet után Németh Milán kézzel ért a labdába, Antal 11-est ítélt, amelyet Lovrencsics értékesített (1-0).

A gól sajnos nem rázta fel a vendégeket, Ráczék noha többet birtokolták a labdát, de a kapura semmiféle veszélyt nem jelentettek a támadások. Fél óra elteltével sem volt a Hipp-legénységnek kaput felé tartó lövése...A 37. percben megszerezte a második gólját a Soroksár. Bosnjak egy ütközés után a földön maradt, de a hazaiak nem rúgták ki a labdát, Redzic betört a 16-oson belülre, két csel után ballal, 5 méterről a jobb alsó sarokba gurított. Antal játékvezető hibát vétett, ugyanis a találat előtt Lovrencsics szabálytalankodott a Haladás balhátvédje ellen.

A szünetig nem változott az állás, Lipcsei Péter együttese teljesen jogosan vezetett a látottak alapján.

A második félidőre hármat is változtatott Michal Hipp – valóban ráfért a frissítés a zöld-fehérekre, ugyanis nagyon gyenge produkciót nyújtottak Simuték az első játékrészben. A folytatásban nem igazán javult a szombathelyiek játéka, az 55. percben Zvekanov végre célba vette a kaput, de lövése után a labda messze fölé szállt. Ez volt az első vasi próbálkozás… Az 57. percben Csernik 17 méterről próbálkozott, ám Kovács könnyedén fogta a kapu közepébe tartó labdát. Nem sokkal később Doktorics ugratta ki Ráczot, középpályásunk 12 méterről, balról éles szögből lőtt, Kovács menteni tudott. Ez volt az első Hali-helyzet a találkozón. A 60. percben Doktorics végzett el szabadrúgást 22 méterről, a jobb alsóba tartó labdát a soroksári kapus bravúrral védte. Éledezett a Haladás, a meccs ezen periódusában a hazaiak csak védekeztek. A 63. percben Németh Milán ugratta ki Horváth Rajmundot, támadónk 8 méterről, balról tüzelt, de Kovács ezúttal is hárítani tudott.

Az iram negyed óra elteltével alábbhagyott, már nem jöttek sorozatban a Haladás lehetőségek. Aztán a csereként beálló Borvető kis híján szépített az első labdaérintéséből: Simut jobboldali beadására remekül érkezett a támadó, majd 5 méterről a jobb kapufa mellé csúsztatta a labdát.

A 73. percben megkapta a harmadik gólját a Hali. Hajdu lépett be a 16-oson belülre, az alapvonaltól  tökéletesen centerezett, Lovrencsics pedig senkitől sem zavartatva 11 méterről a kapuba gurította a labdát (3-0).

A 76. percben majdnem jött a negyedik, Halmai átemelte a labdát Verpecz fölött, de a kapusunk a gólvonal előtt még meg tudta fogni azt.

A 82. percben 11-eshez jutott a Haladás, Borvetőt döntötték fel a 16-oson belül. A büntetőt Rácz végezte el, pocsékul. A gyenge lövés után Kovács magához ölelte a labdát…A 87. percben Halmai ment el a jobb oldalon, beadását Lovrencsics fejelte 5 méterről a hálóba (4-0).

A Hali ezúttal is gyengén futballozott, főleg az első félidőben, így a Soroksár teljesen megérdemelten győzött.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS   4–0   (2- 0)
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezeti: Antal Péter (Punyi Gyula, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O., Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Varga S. 91.), Hudák – Redzic (Hajdú 66.), Köböl (Németh E. 50.), Halmai Á. – Lorencsics B (Szabó V. 90).. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
HALADÁS: Verpecz – Simut, Németh M., Csonka, Bosnjak (Doktorics 46.) – Nyíri (Horváth R. 46), Derekas, Rácz B., Csilus Á. (Zvekanov 46.), Csernik (Tóth M 78.) – Molnár R. (Borvető 69.). Vezetőedző: Michal Hipp.
Góllövők: Lovrencsics (11-esből) 19.,73., 87., Redzic 37.