2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Remek játékkal és a Strasbourg legyőzésével zárta BL-szereplését a Falco

A szombathelyiek többek között 28-10-re megnyert harmadik negyedüknek köszönhetően magabiztos, 89-71-es győzelmet arattak francia riválisuk felett.

FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA "A" CSOPORT 6. FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SIG STRASBOURG 89-71 (24-23, 18-19, 28-10, 19-19). Szombathely, 2950 néző.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Pot 14/3, Cowels 12/12, Brown 5/3, Tiby 11/3, Keller 6. Cserék: Perl 17, Verasztó -, Sövegjártó -, Barac 17/3, Krivacevic 7 , Kovács B. -, Takács Zs. -.

SIG Strasbourg: Berzins 13/9, Keene 3, Kurucs 14/6, Cavalière 8, Lansdowne 10/3. Cserék: Massa 4, Pietrus 4, Beaufort 12/6, Belle 2, Maille -, Correa -, Ilvovszkij 1

Edző: Luca Banchi

A szezon utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzése várt szerda este a magyar bajnoki címvédő Falco kosárlabdacsapatára, a sárga-feketék a francia Strasbourg gárdáját látták vendégül. A Tofas Bursa elleni vereséggel biztossá vált, hogy a vasiak már nem juthatnak tovább a következő szakaszba, ennek ellenére mindenképpen egy szép búcsúra készültek az Aréna Savariában. A gallok otthonában egy rendkívül szoros mérkőzést játszott egymással a két együttes, melynek a végén a házigazdák örülhettek, 81-78-as győzelmet arattak.

Elszalasztott lehetőségekkel vette kezdetét a mérkőzés, majd Lansdowne 2+1-es akciója nyitotta a pontok sorát. A Falco Cowels hármasával válaszolt, majd vendég oldalon is jött egy kinti dobás, 3-6 állt az eredményjelző táblán. Cavaliere büntetői is célba értek, az újabb kimaradt szombathelyi esélyt újfent egy kosárral büntette a SIG, nyolc pont volt a differencia (3-11). Kapaszkodnia kellett a hazaiaknak, Pot büntetőivel meg is tették, majd Berzins hármasára Brown válaszolt egy középtávolival, amit egy szép akció után Keller Ákos kosara követett, 9-14-re zárkózott a magyar bajnok. A folytatásban ismét a Falco 6-osa volt eredményes, Boris Barac és Perl Zoltán is érkezett a pályára, Berzins újabb hármasa pedig rövidebb pontcsendet tört meg (11-19). A sárga-feketék űzték-hajtották ellenfelüket, Pot faultos kosara, majd a Körmend ellen parádézó Matt Tiby duplája érkezett, 16-19 volt az állás. A vendégek időkérése után Kurucs és Tiby váltott kosarat, majd az újabb strasbourgi pontokra Pot egy triplával felelt. Egy jó védekezés után aztán az egyenlítésért, fordításért támadhatott a Falco, ez sikerült is, ráadásul a negyed végén Perl Zoltán az egyik büntetőjét értékesítette, 24-23-mal ért véget az első etap.

Krivacevic szép belépéssel szerezte meg idénybeli első BL-pontjait, ezt követően azonban Massa, majd Perl Zoltán sportszerűtlen faultja után Pietrus kosara következett, egyenlített a Strasbourg. Újabb büntetőknek köszönhetően aztán visszavették a vezetést a sötétmezesek, de Krivacevic második kosarát is megszerezte, fej-fej mellett haladtak a csapatok (28-29). A hazaiak magasemberét nehezen tudták tartani, újfent beköszönt, 30-31-nél pedig a vezetését támadhatott a Konakov-legénység. Jött is az újabb dupla vasi oldalon, majd egy remek összjáték végén Barac gyarapította pontjainak számát, 34-31 állt az eredményjelzőn. Cavaliere 2+1-es akciója következett, a ráadás büntető azonban kimaradt, Barac viszont ezúttal sem hibázott, aki aztán két büntetőt is kiharcolt. Ezeket nem sikerült értékesíteni, a SIG ezt ki is használta és ismét előnybe került, más kérdés, hogy zsinórban három pontnak köszönhetően 39-37-re már ismét a sárgamezesek vezettek. A folytatásban Lansdowne saroktriplája szomorította a hazaiakat, majd Tiby dobhatott kettőt a vonalról, előtte viszont időt kért Milos Konakov vezetőedző. A hazaiak légiósa 50%-kos eredménnyel büntetőzőtt, sokat rontottak a vonalról a vasiak, Pot viszont nem tette meg azt a szívességet a franciáknak, hogy hibázzon (42-40). A felvonás utolsó támadása a Strasbourgé volt, egalizáltak is a gallok, a nagyszünet után 42-42-ről következhetett a folytatás.

Lansdowne kosara vezette fel a harmadik negyed történéseit, Cowels viszont gyorsan lehűtötte a kedélyeket, miután újabb triplát szórt, ráadásul nem is egyet (48-44). Pot remek tempójával nőtt tovább a szombathelyi előny, Tiby triplakísérlete is behullott, 53-44-nél strasbourgi időkérés szakította meg a mérkőzést. A visszatérés után Perl Zoltán szép egyéni akció után harcolt ki két büntetőt, nem is hibázott, tízen kívülre kerültek a franciák (55-44). Berzins kosarával próbált zárkózni a francia gárda, majd Cavaliere zsákolt, ehhez azonban a hazaiaknak is volt egy-két szava, ismét Perl volt az, aki kosarat szerzett. 57-50-nél Kurucs vétett lépéshibát, hiába landolt a labda a gyűrűben, majd ismét a szombathelyiek 9-ese volt eredményes, ezúttal egy gyönyörű indulócsel után. Nem találta az ellenszert a SIG, Cowels ráadásul újabb triplát szórt, 62-50-re vezetett a magyar bajnok. Brown is remekül célzott kintről, Berzins kísérlete lejött a gyűrűről, két perc volt ekkor hátra a harmadik játékrészből. Barac jól büntetőzött, Pot támadólepattanót szerzett, a negyed utolsó pontjai szintén Barac nevéhez fűződtek, 70-52-ről indult a záró felvonás.

Beaufort egy saroktriplával zárkóztatta csapatát, majd Perl pöcizett vissza egy labdát, magabiztosan tartotta előnyét a Konakov-legénység. 74-57-nél Keene a háromból csak egy büntetőt tudott bedobni, Beaufort viszont jól célzott és 76-60-ra módosította az állást. A hajrához közeledve némileg megrekedtek a felek, erre a szakaszra azonban tulajdonképpen már eldőltek a lényegi kérdések. A végére azért bőven maradtak még kosarak mindkét együttes tarsolyában, a Falco végül 89-71-re diadalmaskodott és nagy skalpot gyűjtött be.

Milos Konakov fiai legközelebb december 28-án, szerdán lépnek pályára, a bajnoki alapszakasz második körének nyitányán a Budapesti Honvéd érkezik a vasi megyeszékhelyre.

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.