Rangadóhoz méltó, remek mérkőzésen győzte le a Falco a Körmendet a vasi klasszikuson

A bajnoki címvédő a második félidőre nagyon felszívta magát és Matt Tiby vezérletével 89-95-ös győzelmet aratott.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I./A 12. FORDULÓ

EGIS KÖRMEND - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 89-95 (24-18, 28-30, 20-24, 17-23)

Körmend: Chambers 15/6, Takács 6, Parrish 17/3, Moore 15/9, Cakarun 19. Cserék: Doktor -, Ferencz 9/6, Durázi 4, Omenaka 4

Edző: Kocsis Tamás

Szombathely: Pot 17/6, Brown 3/3, Kovács 7/3, Tiby 25/9, Keller 7. Cserék: Perl 13/6, Cowels 11/9, Barac 12, Sövegjártó -, Verasztó -, Krivacevic -.

Az előző idény fináléja óta először találkozott egymással örökrangadón a Falco és a Körmend együttese, a bajnokság 12. játéknapján a Rába-parton csaptak össze a felek. A mérkőzést a szombathelyiek listavezetőként várhatták, a körmendiek viszont kisebb hullámvölgy után szerettek volna javítani, az elmúlt öt fordulóban két győzelem mellett három vereséget jegyeztek.

A hazaiak egy triplával adták meg a találkozó alaphangját, majd Keller Ákos büntetőzött 50%-kal. A Szolnokról érkező Cakarun duplájával 5-1-re ment el a Körmend, Pot kísérlete lejött a gyűrűről, de a hazaiak is elrontották az egyik büntetőjüket, 6-1 volt az állás. A címvédő újabb hibáját Cakarun büntette meg, majd Kovács Benedek kozmetikázott az eredményen. Egy újabb kosárváltás után 10-5-nél Rába-parti tripla következett, majd Tiby és Pot pontjaival próbálta lopni a távolságot a Falco, a negyed derekán 13-9 állt az eredményjelző táblán. Mindkét csapat játékában sok volt a hiba, az eladott labda, 15-9-nél pedig Milos Konakov kért időt. A játékmegszakítás után zsinórban négy hazai pont következett, 19-9-nél azonban Kovács Benedek triplája talált utat a gyűrűbe, nagyon kellett ez a szombathelyieknek. Az utolsó két percbe 21-14-gyel léptek a csapatok, Barac büntetőjével lett meg a sárga-feketék tizenötödik pontja, majd Cowels is beköszönt kintről, 21-18-nál Kocsis Tamás hívta magához övéit. Omenaka lépéshibája után a vendégek triplakísérlete kimaradt, Ferencz Csabáé viszont bement a sarokból, az első negyed 24-18-as eredménnyel ért véget.

A második etap első kosara a vendéglátóké volt, akik ezután egy büntetővel növelték tovább előnyüket. 30-18-nál Tiby szerzett nagyon fontos triplát a Konakov-legénység szempontjából, aki aztán két büntetőt is bedobott, kapaszkodott a listavezető (30-23). A folytatásban Chambers dobhatott két büntetőt, majd Brown süllyesztett el egy triplát, űzte-hajtotta ellenfelét a vendég gárda. Milos Konakov időkérése után Durázi szerzett két pontot, majd Zach Brown-ra fújtak sportszerűtlent. A vendégek trénere egy gyorsindítás utáni szituációnál technikait kapott, a dobás után viszont Pot hármasa szottyant, 39-29 volt az állás. Omenaka és Keller nagy csatát vívott egymással, de ezt leszámítva is hatalmas küzdelem zajlott, Tiby hármasa után körmendi pedig időkérés következett (43-34). Milos Konakov után a házigazda másodedzője, Németh Levente is kapott egy technikait, Pot hármasára Ferencz Csaba hasonlóképp válaszolt, de Kovács Benedek és Barac pontjai után már csak öt pont volt a differencia (46-41). Matt Tiby ellenállhatatlanul kosárlabdázott, újabb triplát jegyzett, két pontra zárkózott a Falco, de Moore és Cakarun is hibátlanul büntetőzött a másik oldalon (50-44). Cowels asszisztja után Barac növelte pontjainak számát, majd ismét Tiby köszönt be, a negyed utolsó kosara pedig Takács Kristófé volt, a nagyszünetben 52-48 volt az állás.

Cakarun első kísérlete bement, a második viszont már nem, Tiby meg is büntette, nem engedte ellépni az Egist a vendég együttes. A Körmendnél újfent Cakarun volt eredményes, de egy dupla és egy Perl-tripla után már a vezetésért támadhatott a szombathelyi csapat. Tiby révén sikerült is megszereznie az előnyt a sárga-feketéknek, majd gyors pontváltás következett, 58-59 állt az eredményjelző táblán. Tiby negyedik faultját szedte össze, Barac érkezett helyette, majd Keller négy pontja következett, 59-63-ra ment a Falco. Bravúrhármassal zárkózott az Egis, de Perl és Pot is gyarapította pontjai számát, öt pont volt a szombathelyi előny (64-69). Szinte harapni lehetett a levegőt a csarnokban, Omenaka technikait kapott, Perl egy büntetőt dobott be (64-70). Parrish egy 2+1-es akcióval zárkóztatta csapatát, majd Chambers volt eredményes a vonalról, a harmadik játékrész utolsó perce 68-70-ről indult. Hazai oldalon kettő, míg vendég oldalon egy kosár született a hátralévő időben, az utolsó etap 72-72-ről vette kezdetét.

Barac tovább javította a szombathelyiek amúgy sem rossz lepattanózási statisztikáját, majd mindkét büntetőjét értékesítette, Cakarun révén viszont jött az Egis felelete. 74-74-nél Cowels kosara érkezett, Parrish viszont hármat dobhatott a vonalról, tette mindezt hiba nélkül (77-76). A hazaiak örömet nem tarthatott sokáig, Cowels ismét egy triplával vétette észre magát, Kocsis Tamás pedig az időkérés mellett döntött. A változatosság kedvéért ismét a címvédő légiósa köszönt be egy hármas formájában, de a Rába-partiak is kintről voltak eredményesek, elképesztő hajrára volt kilátás (80-82). A pályára visszatérő Tiby kosárral tette mindezt, ezután Moore hármasa ért célba, 83-84-re módosult az állás. Barac duplája következett, sokat hibázott mindkét oldal, egy Tiby-Perl összjáték után azonban öt ponttal el tudott lépni a szombathelyi gárda (83-88). Parrish pöcizése után Chambers büntetőivel egy pontra jött fel a Körmend, Perl viszont egy hármassal lehűtötte a kedélyeket, négy pont volt a vendég előny (87-91). Milos Konakov rövid időn belül kétszer is időt kért, A Falco már mindent fault után büntetőzhetett, s végül hatalmasat küzdve 89-95 arányban diadalmaskodott.

A sárga-feketék legközelebb december 21-én, szerdán 18 órakor lépnek pályára, a Bajnokok Ligájában a francia Strasbourg együttesét fogadják.