2024.04.24., szerda  •  György napja
Parádés játékkal állva hagyta a Szolnokot és egyenlített a Falco a bajnoki döntőben

A szombathelyiek minden mutatóban extrát nyújtottak és esélyt sem adtak a Tisza-partiaknak, akik csupán másfél negyedig tudták tartani magukat.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, BAJNOKI DÖNTŐ 2. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 99-73 (24-23, 28-17, 31-14, 16-19)

Falco: Anderson 12/6, Váradi 17/12, Benke 16/6, Bruinsma 15, Keller 10: Cserék: Perl 20/6, Barac 7, Doktor 2, Kovács B. -, Sövegjártó -, Dancsecs -

Edző: Gasper Okorn

Szolnok: Warner 13/6, Kovács 2, Badzim 15/9, Cakuran 2, Subotic 10/3. Cserék: Pongó 7/3, Taiwo 2, Juhos 10, Zsiros 3/3, Rudner -, Gibson 5/3, Pallai 2. Kiállítva: Cakarun

Edző: Gasper Potocnik

Kedden a vasi megyeszékhelyen, az Aréna Savariában folytatódott a Falco és a Szolnok kosárlabdacsapatának aranycsatája. Az első mérkőzés óriási izgalmakat tartogatott, Perl a hajrában egymaga egyenlített négypontos hátrányból fél perc alatt, ám a végén jött Badzim és érdekes, vitatható körülmények között egy triplával lépéselőnyhöz juttatta csapatát.

Benke büntetőivel indult az összecsapás, majd Cakarun révén jött a szolnoki egyenlítés. Nem sokat tétlenkedett a Falco, Váradi asszisztja után Keller tette fel szépen a labdát, Badzim viszont gyorsan válaszolni tudott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, 6-6-nál azonban Warner jelentkezett egy triplával, ami az első volt az összecsapáson. Benke remek 2+1-es akciója után pillanatok alatt elolvadt a vendégek előnye, majd ismét gyors pontváltás következett. 11-11-nél aztán Cakarun követett el nem sportpályára való megmozdulást, hosszas videózás után pedig a kiállítás sorsára is jutott a vendégek légiósa. Egy-egy büntető, majd egy-egy tripla következett mindkét oldalon, 15-15-nél pedig három szombathelyi pont érkezett zsinórban, a Tisza-partiak pedig időt kértek. A folytatásban Pongó keze sült el, majd kimaradt ziccerek után Perl harcolt ki két büntetőt, melyeket értékesített is. Jól kosárlabdázott a Falco, 20-18-nál Bruinsma pillanatai következtek, az amerikai villámgyorsan 24-18-ra módosította az eredményt. A negyed végül egy 0-5-ös szolnoki sorozattal zárult, tíz percnyi játék után 24-23 állt az eredményjelzőn.

Juhos-duplára Benke-tripla érkezett, a hazaiak 11-ese az előző mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is ihletett formában játszott. Remek Barac-védekezéssel és Bruinsma-pontokkal tudott ellépni a Falco, majd Perl büntetőzhett ismét, méghozzá hibátlanul. A szombathelyiek ezekben a percekben folyamatosan egy kosáron kívül tudták tartani a vendégeket, akik így kénytelenek voltak menni az eredmény után. Ezt meg is tették, két 2+1-es akciónak köszönhetően hamar egy pontra olvadt a hazai előny, ráadásul az előző mérkőzést eldöntő Badzim is eredményes tudott lenni. Ezúttal a sárga-feketék kerültek kisebb hullámvölgybe, 35-37-nél már a Tisza-partiaknál volt az előny. Ez viszont tiszavirág-életű volt, ugyanis pillanatok alatt fordítani tudott a házigazda és 40-37-nál már ismét ők vezettek. 42-39-után vasi időkéréssel, majd Perl büntetőkkel folytatódott az ütközet, aki ezt követően egy triplát is elsüllyesztett. Kialakult az addigi legnagyobb, nyolc pontos különbség, 47-39-re vezetett a Falco. A játékrész Perl kiosztásával, majd Keller triplájával zárult, ez pedig azt jelentette, hogy tízen kívülre került a szolnoki csapat, 52-40 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Szenzációs Váradi-Keller összjátékkal indult a második félidő, majd a szombathelyi csapatkapitány egy triplával villantotta meg klasszisát. A sárga-feketéknél ekkor már hárman is átlépték a tízpontos határt, ez is bizonyította, hogy igazi csapatként működik az Okorn-legénység. Teljes tanácstalanság szolnoki, újabb Váradi tripla hazai oldalon, az Aréna Savaria pedig extázisban tört ki. 62-43-nál egy híján húsz pont volt a két csapat között, majd Benke büntetői következtek, amivel tovább nőtt a különbség. A hazaiak remekül védekeztek, nem engedték levegőhöz jutni ellenfelüket, emellett pedig egészen kiváló dobóformával rukkoltak elő ezen az estén. Anderson is elsüllyesztett egy triplát, Warner tiszta kísérlete viszont kiszédült. Újabb Váradi-tripla ugrasztotta talpra a hazai szurkolókat, egyértelműen az történt a pályán, amit a szombathelyiek akartak. Gasper Potocnik időt kért, Bruinsma egy labdaszerzés után hatalmasat zsákolt. Másfél perccel a záró etap előtt 78-52 volt a Falconak, Perl hát mögötti átadását Váradi váltotta kosárra, igyekezet a közönséget is maximálisan kiszolgálni a Falco. A negyedik felvonás előtt 83-54-re vezetett a hazai együttes.

A vendégek már csak azért küzdhettek, hogy ne fussanak bele egy még ennél is nagyobb fiaskóba, de Barac pontjai nem feltétlenül segítették őket ebben, ráadásul Perl is tovább folytatta egészen elképesztő teljesítményét. Rohamtempóban közelített a száz ponthoz a Falco, emellett pedig az 58 kapott pont is magáért beszélt. Az utolsó öt perchez közeledve már valamelyest alábbhagyott a koncentráció hazai oldalon, de a szolnoki kísérletek sem találtak utat a gyűrűbe. Benke viszont nem lassított, újabb három pontot tett hozzá az addigiakhoz, Keller pedig büntetőből tette meg az újabb lépést a százas határ felé. A hajrában Dancsecs András, valamint a sérülésből visszatérő Sövegjártó Ábel is érkezett a pályára, Gasper Okorn a fiataloknak is lehetőséget biztosított. Az utolsó kosár a vendégeké volt, de tükörsimán, 99-73-ra nyerni tudott a Falco, ami azt jelenti, hogy 1-1-ről folytatódhat az aranyéremért vívott csata.

A párharc pénteken, Szolnokon folytatódik 15 óra 30 perces kezdéssel.