2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Ötödszörre is legyőzte a Falco a Körmendet, következhet a bajnoki elődöntő

A szombathelyiek ezúttal sem adtak esélyt nagy riválisuknak és magabiztos sikerrel zárták le a három győzelemig tartó párharcot.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I., NEGYEDDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - EGIS KÖRMEND 104-91 (29-25, 28-21, 25-22, 22-23)

Falco: Váradi 16/3, Doktor -, Benke 10/6, Bruinsma 11, Keller 18/6. Cserék: Anderson 11/9, Perl 23/3, Barac 15/3

Vezetőedző: Gasper Okorn

Körmend: Ireland 1, Thames 22/9, Mócsán 19/3, Simons 11/9, Taylor 16. Cserék: Takács 2, Ferencz 13/6, Durázi 7/3, Tóth -

Vezetőedző: Antonis Konstantinides

Pénteken délután a Falco, valamint a Körmend negyeddöntő párharcának harmadik felvonására került sor az Aréna Savariában. A képlet egyszerű volt: ha a sárga-feketék győznek, lezárul a párharc, és ők küzdhetnek meg a fináléba kerülésért, ha Körmend nyer, akkor pedig életben marad és kiharcolja a negyedik mérkőzést.

Váradi büntetőjével a Falcoé volt a találkozó első kosara, de nem sokára váratott magára a körmendi válasz, ami tripla formájában érkezett. Villámgyorsan érkezett a hazai egyenlítés, majd másodszor is kintről köszöntek be a Rába-partiak, 3-6 volt ekkor az állás. Duplával zárkózott a Falco, ezt követően azonban zsinórban négy vendég pont született, igyekezett bekezdeni a Körmend. A Falconak sem kellett több, Váradi, Bruinsma, valamit Keller kosaraival pillanatok alatt átvették a vezetést, 11-10-nél már náluk volt az előny. A vendégek büntetői után Keller állt bele egy triplába, ami utat talált a gyűrűbe, nagy elánnal és ponterősen játszottak a csapatok. Ireland csak az egyik büntetőjét tudta bedobni, majd tripla triplát követett, egyik együttes sem engedte, hogy ellenfele el tudjon lépni. A minimális előny a Falconál volt, ez pedig a piros-feketékre helyezte a nyomást, nekik kellett kapaszkodni, valamint lőtávolon belül maradni. A negyed végén Perl büntetőzhetett, tíz perc után 29-25-re vezetett a Falco.

Egy dupla szombathelyi, egy körmendi oldalon, gyors pontváltással indult a második etap. Antonis Konstantinides együttese próbálta tartani a lépést, illetve közelebb zárkózni, a Falco viszont jó ritmusban kosárlabdázott, mindenre volt válasza, a percek pedig peregtek. A játékrész derekához közelítve 38-35 állt az eredményjelzőn, Barac viszont egy hármassal gondoskodott róla, hogy ez ne sokáig legyen így. Kimaradt támadások után két piros-fekete, majd három sárga-fekete pont következett, ráadásul egy könnyű kosarat követően kialakult az addigi legnagyobb, kilenc pontos különbség, 48-39-re vezetett az Okorn-legénység. A vendégek időt kértek, a Falco nem lassított, Váradi egészen bravúros triplával igazolta klasszisát. 57-44-nél már tizenhárom pont volt a differencia, a szünetre kettővel csökkent, 57-46-tal mentek pihenőre a felek.

Ferencz Csaba keze sült el a második félidő első momentumaként, majd egy 2+1-es akcióval állította vissza a különbséget a hazai alakulat. Némi közjáték és Konstantinides mester kispadtól való elküldése után Perl, valamint Váradi büntetőivel folytatódott az összecsapás, az olló pedig tovább nyílt, már tizenöt pont volt a két csapat között. Benke is kintről volt eredményes, igencsak megnehezítve ezzel a Rába-partiak dolgát. A Körmend ennek ellenére nem adta fel, tudott is zárkózni, Bruinsma azonban fontos pillanatban pöcizte be a labdát, gyűrűbe. Ezt követően ismét az amerikai légiós pillanatai következtek, de Thames is előrukkolt egy 2+1-es akcióval, hogy meccsben tartsa csapatát. Állandósulni látszott a tíz pont feletti különbség, a vendégek keze a kulcspillanatokban megremegett - még tiszta dobóhelyzetekben is -, a záró negyedet 82-68-as sárga-fekete vezetésről várhatták a csapatok.

Két körmendi büntetőre Barac válaszolt könnyű kosárral. Kiváló védekezés és gyors támadás után ismét a szombathelyiek légiósa köszönt be, a piros-feketéknek Mócsán triplája adhatta vissza a hitet, 86-75 állt az eredményjelzőn, amikor nyolc perc volt hátra a találkozóból. 86-77-nél hosszú-hosszú idő után először nézett be tíz alá a vendég együttes, Anderson kosarai nagyon kellettek a Falconak. A Körmend egy-egy büntetővel tudott csak közelebb kerülni, az idő egyértelműen a szombathelyieknek dolgozott. 90-82-nél Benke szerzett bravúros kosarat, majd jó védekezés után Keller is tovább gyarapította pontjainak számát. Mócsán 2+1-es akciójára ismét a sárga-feketék 6-osa válaszolt, a válogatott csapatkapitánya remekül dolgozott a palánk alatt (is). A hajrában már érződött némi dekoncentráltság a csapatokon, a Körmend kapkodott, a Falconak nem volt oka sietni, de két remek triplával így is átlépte a százpontos határt. A vége 104-91 lett, a Falco a párharc mind a három találkozóját magabiztosan nyerte, így várhatja a jövő héten szombaton kezdődő elődöntőt.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.