2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Gólgazdag mérkőzéseket hozott a megyei I. osztály vasárnapi játéknapja - íme a legfontosabb események

A Répcelak körmendi vendégjátékán hét gól is esett, a Vép otthon tartott a három pontot a Jánosháza ellen a vasárnapi nap rangadóján.Idegenben kezdett győzelemmel a Sárvár és a Szarvaskend, a Rábapaty pedig 3-0-ra verte a Király SE-t.

Körmendi FC - Répcelaki SE 2:5 (1:1)   300 néző, vezette: Talabér N.

Körmend: Szukics, Takács, Varga, Török, Németh, (Tompa 33.) Sály, MAJTÉNYI, Péter (BUTI 30.), Horváth, (Simon 68.) Sipos, Nyári

Répcelak: Tóth J. (Németh, 58.) – TÓTH D., ALEX DE PAULA, Tamási, ÓDOR – Tokaji, SIPOS (Németh B. 83.), Horváth – Rácz, Havasi, Prystupa (Tóth D. 26.)

Gólszerzők: Sályi 7., Buti 52., ill. Alex De Paula 2 (29, 67), Ódor 2 (71., 86), Tokaji 91.

Rangadóhoz méltó játékot láthatott az a 300 szurkoló, aki kilátogatott a mérkőzésre. Hiába dolgozott ki seregnyi helyzetet a hazai csapat, és hiába uralta a mérkőzést. A jobb helyzetkihasználásának köszönhetően, a kétszeri hazai vezetés ellenére megérdemelten vitte el a 3 pontot a vendégcsapat. A bajnokságban kevés lesz csak a támadás, védekezni is szükséges, zárta szavait a hazaiak edzője.

Csörnöc GyöngyeVasvár VSE – Sárvár FC 0-3 (0-0)   150 néző, vezette: Németh T.

Vasvár: Tóth K. – HORVÁTH A., SCHERMANN, BÍRÓ, Dávid, - Réfi, Vincze, BERTA – Smolczer (Elekes 46.), Kósa (Frigy 59.), Sinkó (Márton 60.)

Sárvár: Schüld – Kovács Bence, Kovács Bálint (Csákvári 35.), Horváth, Szabó – Fider, Horváth (Marsai 46.), Nagy (Czöndör 75.), Potyi, Lempeg (Tóth 35.), Kovács Zalán (Péter 82.)

Gólszerzők: Csákvári 2 (42., 81.), Szabó

Az első negyedóra végén óriási ziccert hibázott a hazai csapat, egy védelmi hibát kihasználva. Ezután mezőnyben folyt a játék, és az utolsó percekben egy hosszú előre ívelést néztek el a hazaiak, amiből vezetést szerzett a Sárvár... Második félidőben mezőnyben gyűrték egymást a felek, azonban egy jól eltalált lövéssel növelte előnyét a vendég csapat, A harmadik találattal viszont eldőlt a mérkőzés. A Vasvár helytállt a bajnokesélyesnek kikiáltott Sárvár ellen.

Rábapatyi KSK – Király SE 3-0 (0-0) 120 néző, vezette: Kondor T.

Rábapaty: Király – Konczol,  Csupor, Piros P, Balhasi - Kovács T (Nardai 84.),  Fehér E , Piros D (Gosztolya 57.)– Németh (Kovács Tibor 78.),  Dugovics (Meicz 72.) , Fehér K. (Vadász 57.)

Király SE : Horváth – Kalmár (Németh B. 77), Fülöp (Reseterits 66.), Kudron (Kiss 74.), Kiss – Fábián (Hujber 77.), Devecseri (Hegedűs 66.), Kovács – Kondákor, Subicz, Kovács

Gólszerzők: Könczöl 64., Vadász 67., Fehér 84.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte jobba, de komolyabb helyzetet nem tudod kidolgozni. A vendégek jól védekeztek, de a kapura nem nagyon voltak veszélyesek. A félidő végére hazai csapat ziccert hibázott így maradt a gól nélküli döntetlen, és 0-0-val mentek az öltözőbe a csapatok. A második félidőben a cseréknek köszönhetően sokkal jobb, és támadóbb szellemű focit játszott a Rábapaty, aminek meg is lett az eredménye: Könczöl szépségdíjas találatára még kettőt rátett a hazai csapat, s így megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot.

Egyházasrádóci SE – Lorry GM Szarvaskend 1-3 (1-2)    200 néző, vezette: Bagoly G.

Egyházasrádóc: BALI– Krajczár (Bakos Cs. 60), Vilics (Péter 60.), Molnár, LÁSZLÓ – Mészáros (Báger 74.), Kazinczki, Paksi (Balogh 60.), BAKOS – Kardos, Kovács (Molnár I. 60)
Vezetőedző: Bali László

Szarvaskend: Gáspár – Kopfer, Földes, Csillag, Smolczer – Tóth (Herczeg 87.), Németh – Jóna, Somogyi (Nagy 76.), Velekei, (Kunovics 62.), Görcsi (Csenterics 71.)

Gólszerzők: Mészáros 24., ill. Jóna 33., Veleki 2 (42, 53)

A mérkőzés elején a hazai csapat ragadta magához az irányítást, meg is szerezték a vezetést, majd rövid idő leforgása alatt egyéni hibának is köszönhetően megfordították a mérkőzést a vendégek. A második játékrész elején Velekei szép egyéni akció után növelte a Szarvaskend előnyét, a kitámadó hazaiak 11-est is rontottak. A kontrákra építkező vendégeknek még több lehetőségük is volt a gólszerzésre. Összességében határozottabb, élesebb volt a kapu előtt a Szarvaskend, így megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Vép VSE – Jánosháza VSE 2-1 (1-0)   150 néző, vezette: Harcsár R.

Vép: BEZDI– DANCS, Kovács, Varga, (Balikó M. 79.) SZALAI– Török, BEZDI, Szilvás (Szalai 81.) – Illés Beke 62.), Varga (Dala 67.), BALIKÓ

Jánosháza: Tóth – Szabó, Závecz, Huszár, Virág – Németh, Niksz, Büki – Szép, Nagy, Balázsi (Kovács Sz. 83.)

Gólszerzők: Szalai 41., Illés 51., ill. Szép 70.

A hazaiak számára nem indult könnyen a találkozó. A kapuk felváltva forogtak veszélyben, majd Szalai szépségdíjas találatának köszönhetően a Vépnél volt az előny a félidőben. A második játékrészben is sok helyzetet dolgozott ki a házigazda, és egy távoli lövés után Illés megduplázta a hazai előnyt. A meccs hátralévő részében a Vépnek már nem sikerült több gólt szerezni ,a Jánosháza viszont szépíteni tudott, így izgalmas lett a vége, de a hazaiak végül megszerezték a három pontot.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.