2024.04.24., szerda  •  György napja
Óriási siker, Magyar Kupa-döntőbe jutott a Haladás-Viktória!

A szombathelyiek 1-1-es rendes játékidő után büntetőrúgásokkal győzték le a Soroksárt.

SIMPLE NŐI MAGYAR KUPA, ELŐDÖNTŐ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - SOROKSÁR SC 1-1 (TIZENEGYESEKKEL 2-1)

Haladás-Viktória: Bíró – Németh A., Urbán V., Gődér, Kovács V. – Koprena (Németh M., 72.), Feketevíziová, Sweatman, Herczeg, – Szil (Balogh, 72.), Vladulescu

Edző: Székely Tibor

Soroksár: Terestyényi – Benke, Molnár, Nagy A., Kis – Győrik, Benke, Ott, Patkós (Miszlai, 59.) – Váradi, Szabó B. (Antalicz, 59.)

Edző: Dukon Béla

Gólszerzők: Vladulescu 41., ill. Miszlai 77.

A szezon egyik, ha nem a legfontosabb összecsapása várt szerdán délután a Haladás-Viktória együttesére, a szombathelyiek ugyanis a Magyar Kupa fináléjáért léptek pályára a Soroksár ellen. A legutóbbi mérkőzést kihagyni kényszerülő Herczeg Andrea visszatért, a kezdőben kapott helyet, a szintén nagy visszatérő csapatkapitány, Manganelli-Balogh Henrietta pedig hosszú idő után volt a keretben. Horti Boglárka, Nagy Vanessza, Kiss-Lantos Hanna játékára ezúttal nem számíthatott Székely Tibor vezetőedző.

Nem kezdődött nagy iramban a mérkőzés, a vendégek egy biztos védekezésre építettek, a vasiak pedig ezt a masszív falat kellett, hogy feltörjék. Az első komoly lehetőség Ana-Maria Vladulescu előtt adódott, a két csapat másfél héttel ezelőtti bajnokiján gólt szerző villámléptű támadó lövését azonban védeni tudta a soroksári hálóőr. Mindkét csapat rendkívül sok hibával, pontatlansággal játszott, a küzdelemé volt a főszerep, a játékrész utolsó perceiben azonban felgyorsultak az események: előbb Sweatman távoli löketét jegyezhettük fel, majd alig egy perccel később Ana-Maria Vladulescu emelése talált utat a kapuba, előnybe került a Haladás-Viktória (1-0). A zöld-fehérek még a szünet előtt megduplázhatták volna előnyüket, a játékvezető azonban úgy ítélte meg, hogy Marlo Sweatman a felső kapufáról a gólvonal elé pattant.

Az 1-0-ás szünet után váltania kellett a Soroksárnak, több kockázatot is vállaltak a Pest megyeiek, de ziccer a hazaiak előtt adódott, Feketevízi Tímea révén jártak közel az újabb gólhoz Székely Tibor tanítványai. A játék képe nem igazán változott, a vendégek egy-egy fellángolással jelezték, hogy mindent megtesznek az egyenlítésért, a zöld-fehérek pedig megpróbálták lezárni a találkozót. Az utolsó húsz perchez érve Herczeg Andrea életerős lökete a felsőlécet találta el, és ami az egyik oldalon nem ment be, az a másikon igen: a 77. minutumban egy jobbról érkező labdára a csereként beállt Miszlai Jázmin csapott le, egyenlítettek a sárga-feketék (1-1). A hátralévő percekben már szinte kizárólag a szombathelyiek támadtak, az eredmény azonban már nem változott, jöhettek a tizenegyesek.

A vendégek egy büntetőt tudtak értékesíteni, a Haladás-Viktória részéről viszont Marlo Sweatman és Ana-Maria Vladulescu nem hibázott, ami azt jelentette, hogy a zöld-fehéreknek - akik háromszoros kupagyőztesnek mondhatják magukat (2008., 2009, 2011) - 2012 után újra lehetősége van a magasba emelni a serleget. A másik elődöntőben az ETO FC Győr 2-1 arányban legyőzte a Ferencvárost, így az is eldőlt, hogy a Rába-partiak lesznek a vasiak ellenfelei a fináléban.