2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Óriási mérkőzésen remek Falco-győzelem a Treviso ellen

A szombathelyiek ezzel mindhárom csoportellenfelüket le tudták győzni a Bajnokok Ligájában.

KOSÁRLABDA BAJNOKOK LIGÁJA, D CSOPORT 4. FORDULÓ

FALCO KC SZOMBATHELY – NUTRIBULLET TREVISO 81-80 (18-24, 23-9, 18-24, 22-23)

Falco KC Szombathely: Váradi 17, Clark 3/3, Benke 13/3, Golomán 8, Keller 9. Cserék: Kovács B. -, Perl 18/6, Barac 13, Somogyi -

Nutribullet Treviso: Russel 15/6, Dimsa 16/6, Sokolowski 10/6, Akele 22/12, Sims 4. Cserék: Casarin -, Chillo -, Jones 2, Bortolani 8/3, Imbro 3/3

Edző: Massimiliano Menetti

Két héttel az olaszországi mérkőzés után ezúttal Szombathelyen nézett egymással farkasszemet a Falco és a Treviso együttese. Hazai környezetben nyolc ponttal az olaszok tudtak nyerni, így volt miért visszavágni Milos Konakov együttesének.

Russell pontjaival startolt a találkozó, amire Golomán felelt egy szép zsákolással. Dimsa kosara után 2-7 volt az állás, majd ezt követően Benke pontjai következtek, kiegyenlített a Falco. A hazaiak jól védekeztek, így a Treviso egy teljes percig nem tudott további kosarakat szerezni. A jó védekezést labdaszerzések követték, Váradi 4 pontot szerzett gyorsindításból, 11-7-re változott az eredmény. Ekkor Akele volt eredményes triplából (11-10). Golomán újabb zsákolásával 3 ponttal lépett meg a Falco. Ekkor Sokolowski iratkozott fel a pontszerzők közé, hárompontosával újból egál lett a mérkőzés. Váradi megszerezte hatodik pontját, ezt vendég időkérés követte (15-13). A timeout után Barac kosara érkezett, Akele kétszer is betalált, így újra a Treviso volt előnyben (17-18). Akele már tíz pontnál járt, de a négy egységnyi hátrány ellenére a szombathelyi együttes remek védekezést produkált az első negyed folyamán. Az utolsó egy percbe érkezve Perl dobhatott két büntetőt, a kettőből egyet értékesített (18-21). A hátralévő időszakban láthatólag csak Akele találta az ellenszert a vasi védekezéssel szemben, és az etap vége előtt újabb triplát értékesített, amivel 18-24-re vezetett a Treviso a negyed végén.

Kimaradt dobásokkal kezdődött a második etap, majd Bortolani süllyesztett el egy hármast. Kilencpontos olasz előnynél Benke villant kintről, majd egy duplát is jegyzett, villámgyorsan négyre kapaszkodott a Falco (23-27). Ha ez nem lett volna elég, Váradi bravúros 2+1-es akciójával tovább zárkóztak a szombathelyiek, am ráadás büntető is jó volt, mindössze egy pont volt a differencia. A Treviso megtorpant, újabb olasz eladott labda következett, Keller pedig óriásit zsákolt, amivel már a magyar bajnoknál volt az előny. Nagyon összeállt a vasi védekezés, Clarkra viszont ráfújtak egy sportszerűtlent, egyenlíteni tudtak a vendégek. 28-28-nál Perl triplája talált utat a gyűrűbe, majd Golomán szedett össze egy támadólepattanót és tette fel szépen (33-28). Bortolani 2+1-ére Perl válaszolt szintén három ponttal, majd Keller parádés védekezése után Váradi szerzett újabb kosarat. 20-4-es sorozatban volt a Falco, extázisban volt az Aréna Savaria, Keller pedig újabb két pontot tett hozzá. Vendég időkéréssel és két Akele-pontokkal folytatódott az összecsapás, majd Barac büntetőjével zárult a negyed. Húsz percnyi játék után 41-33-ra vezetett a hazai alakulat.

A Treviso indította jobban a harmadik felvonást, Váradi azonban egy extra kosárral ismét gondoskodott arról, hogy ne tudjon igazán lőtávolon belülre kerülni az olasz együttes. Különösen kintről dobtak jól a vendégek, 44-38 után Dimsa - aki az előző mérkőzésen is megszórta magát - és Russell triplájával gyorsan 44-44-re módosult az állás. 44-46-nál Váradi átadásából Golomán zsákolt, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Benke faultos kosara nagyon fontos pillanatban érkezett, a Falco válogatott kiválósága pedig a büntetőt is bedobta. Barac remek horoggal ugrasztotta talpra a publikumot, az olaszok fordítottak, majd Clark egy triplával hűtötte le a kedélyeket. Imbro nem igazán érezte a gyűrűt, de Somogyi büntetői is kimaradtak, helyette viszont Perl növelte tovább a szombathelyi pontok számát. A Treviso kezdeti lendülete alábbhagyott, ismét hattal ment a Falco, 58-52-nél pedig időt is kért a vendég gárda. Imbro hatodik kísérletére már betalált, Bortolani zsákolt, egy pontra feljöttek a kékmezesek (58-57). Barac 50%-kal büntetőzött, ez volt a játékrész utolsó momentuma, 59-57 állt az eredményjelzőn az utolsó tíz perc előtt.

Barac egy 2+1-es bravúros akcióval indította az etapot, a büntető is jó volt, 62-57 volt a szombathelyieknek. A Treviso Sims révén válaszolt - a kiváló átlaggal rendelkező játékos mindössze az első pontjait szerezte -, de Barac ellenállhatatlan formában kosárlabdázott és újabb remek kosarat szerzett. Zúgott a "Mindenki szombathelyi", Milos Konakov időkérése után Váradi átdobta Simset, kilenc pontos volt már a differencia (68-59). Ezt követően az olaszok pillanatai következtek, ötre csökkentették a hátrányukat, Keller viszont egy duplával jelezte, hogy nem adja magát könnyen a Falco. Négy perccel a vége előtt egy kosárra küzdötte fel magát a vendég együttes, Milos Konakov pedig magához is hívta övéit. Perl nagyon fontos faultos kosarat szerzett, a büntetőnél sem remegett meg a keze, 73-68 állt az eredményjelzőn. Ahogy Russell, úgy Benke büntetői is lejöttek, érezhető volt a dekoncentrálság a csapatokon. Váradi és Keller azért összehozott egy alley oop-ot, Dimsa messziről engedte el, másfél perccel a vége előtt egy pont volt a Falco előnye (75-74). A Treviso hosszú idő után visszavette a vezetést, de Perl mindkét büntetőjét értékesítette, újra a házigazdánál volt az előny (77-76). Izgalmas utolsó másodpercekre volt kilátás: az olaszok ismét előnyre tettek szert, Perl azonban megint csinált egy 2+1-et egy remek betörés után (80-78). Dimsa büntetői a helyükre kerültek, Konakov-mester időkérése után pedig 15 másodperce volt a Falconak, hogy támadjon a győzelemért. Perlnek odaütöttek, egy büntetőt bedobott, és mivel a következő akciót kivédekezték a szombathelyiek, 81-80-as győzelmet arattak olasz ellenfelükkel szemben.

A folytatásban válogatott szünet szerepel a programban, a szombathelyiek legközelebb december 10-én a Kecskemét otthonában lépnek pályára.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.