2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Óriási mérkőzésen, a hosszabbításban nyert a Falco Fehérváron és ott van a bajnoki döntőben!

A szombathelyiek kis túlzással a sírból hozták vissza a mérkőzést az utolsó másodpercekben, a ráadásban pedig Perl Zoltán kosara döntött, aki kialakította a 98-100-as végeredményt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. ELŐDÖNTŐ 4. MÉRKŐZÉS

ALBA FEHÉRVÁR - FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY 98-100 (14-14, 24-24, 27-20, 22-29, 11-13)

Alba: Pongó -, Vojvoda 20/6, Lukács 6/3, Fakuade 18, Davis 21/9. Cserék: Stark 13/3, Smith 9/3, Szabó 7/3, Omenaka 4

Edző: Matthias Zollner

Falco: Váradi 14/3, Somogyi 9/6, Benke 10/3, Golomán 5/3, Keller 18/6. Cserék: Perl 24/3, Clark 12/9, Kovács -, Barac 5/3, Hawkins 3/3

Edző: Milos Konakov

Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, 2-1-re szépíteni tudott az Alba Fehérvár a Falco elleni elődöntős párharcban, így biztossá vált, hogy a két együttes negyedik mérkőzésére is sor kerül, méghozzá Székesfehérváron. A tét egyik csapat számára sem változott, a szombathelyiek a döntőbe jutásért, míg a hazaiak a remények életben tartásáért léptek pályára.

Kőkemény védekezéssel kezdtek a felek, közel két percet kellett várni az első kosárra, Davis dobott egy hármast, Váradi könnyű pontokkal válaszolt (3-2). Somogyi távolijával már a vendégek jártak előrébb, Vojvoda szép egyéni akcióval tudott egyenlíteni (5-5). Keller kapott jó labdát, ám Vojvoda emberrel együtt is bedobta a maga tripláját, majd csinált egy 2+1-es akciót is, de a plusz egy kimaradt, Keller révén feljött egyre a Falco (10-9). Vojvoda továbbra is tarthatatlan volt, már kilencnél járt hat perc alatt, ezt követően pedig újfent egy többperces gólcsend következett. Az utolsó percre sikerült belelendülnie a feleknek, egállal zárult az első tíz perc, 14-14 volt az állás.

Szép akcióval nyitotta a második etapot a Fehérvár, majd Szabó fejezett be egy gyorsindítást, jól kezdtét ezt a negyedet a hazaiak (18-14). Perl szerezte meg az első kosarát a meccsen, majd Davis büntetőzött pontosan (20-16). Hiába pihent több percet is, Vojvoda nem esett ki a ritmusból, újabb triplát dobott, majd Lukács értékesített egy büntetőt, kezdett ellépni az Alba, főleg, hogy Davis távolija is beakadt, időt kért Milos Konakov (27-18). Váradi tudott szépíteni és Keller is kosarat szerzett a gyűrű alól (27-22). Lukács ezúttal mindkét büntetőjét értékesítette, ám Benke 2+1-ese érkezett a túloldalon (29-25). Lukács a büntetői után egy triplát is a helyére küldött, nem tudott egyenlőre egyenlíteni a Falco, igaz, folyamatosan ott loholt a hazaiak nyakán (32-27). Továbbra is felváltva jöttek a kosarak mindkét oldalon, Perl faulttal együtt értékesített kosarával feljött négyre a Szombathely (36-32). Omenaka elképesztően magasra ment fel egy labdáért, kosár lett a jutalma, ám Barac hármasa beakadt a vasiaktól, ezzel pedig már csak három volt közte. Nem sokkal később Keller egy fontos hármassal egyenlített, ami mint később kiderült, a félidő utolsó kosara volt, így 38-38-cal mentek a felek a nagyszünetre.

Vojvoda betörése indította a harmadik felvonást, kisvártatva viszont Clark válaszolt egy szép egyéni akciót követően. Pongó kimaradt ziccerét Keller büntette meg kintről, de Davis sem akart lemaradni, 43-43-ra egalizált. Potyogtak a kosarak, Perl és Vojvoda is beköszönt, majd Fakuade vezérletével ötpontos előnyre tett szert az Alba (52-47). Smith aztán tovább növelte a hazai előnyt, 54-47-nél Milos Konakov időt kért, Benke pedig egy saroktriplával módosította 54-50-re az állást. Hármasra hármas volt a felelet, Szabó Zsolt is hintett egyet, ismét az Alba pillanatai következtek, 61-52-re elhúzott Matthias Zollner legénységet. Fakuade újabb 2+1-esénél a ráadás büntető kimaradt, a szombathelyiek próbáltak kapaszkodni, s jó úton is jártak, miután Somogyi bravúros triplája hullott be, ráadásul közben faultolták, a büntető is a helyére került (65-58), ez pedig a negyed végét is jelentette egyben.

Fehérvári oldalon Vojvodáé, míg vendég részről Perlé volt a záró játékrész első kosara, majd Váradi büntetőzött 50%-os mérleggel. Benke duplájára ismét Vojvoda felelt, majd a sárga-feketék csapatkapitánya volt eredményes, nem adta fel a vasi gárda. Keller védőlepattanója után Golomán süllyesztett el egy triplát, 68-69-nél pedig időt kellett, hogy kérjen Matthias Zollner. Davis zsákolását követően Clark egalizált, majd az előző találkozót eldöntő Stark hármasa következett. Váradi révén tartotta a lépést a címvédő, óriási hajrára volt kilátás. 74-73-nál ismét Stark villant, de megtette ezt Clark is, sőt mi több egy 3+1-es akcióval, 76-77-re már a Falco vezetett bő három és fél perccel a vége előtt. Felváltva volt az előny a csapatoknál, Smith visszalépős kosara és 82-79 után viszont Milos Konakovnak kellett időt kérnie. Váradi két büntetője után Zollner mester hívta magához övéit, Davis próbálkozása lejött, támadhatott a Falco, de eladta a labdát. Stark hagyott ki egy betörést, ám Fakuade visszaszedte a támadólepattanót, Smith pedig egy roppantul fontos hárompontost dobott nagyon távolról, ám Perl tíz másodperccel a vége előtt szintén triplát szerzett (85-84). Tíz másodperc maradt. Starknak ütöttek oda a vendégek, aki higgadt fejjel mindkét büntetőjét értékesítette (87-84). Maradt még közel kilenc másodperce a sárga-feketéknek, Milos Konakov időt kért. Clarkhoz került a labda, aki körülbelül tíz méterről bedobta a tripláját, de így is maradt kicsivel több, mint két másodperc a táblán (87-87). Stark kísérlete lejött, hosszabbítás következett, 87-87-tel ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás első pontjait Davis jegyezte, Perl viszont gondoskodott arról, hogy ismét egyenlő legyen az állás (89-89). Fakuade csak az egyik büntetőjét dobta be, Váradi viszont vendég szempontból nagyon fontos pillanatban egy triplával szomorította az Albát, ráadásul Keller is gyarapította pontjait (90-93). Továbbra is jól támadólepattanózott az Alba, így Fakuade révén tartani tudták magukat a hazaiak (92-93). Benke triplája lejött, de Smith is hibázott a túloldalon, másfél perc maradt. Perl állt bele egy középtávoliba, jól is célzott, elment hárommal a Szombathely (92-95). Újra Fakuade fejezte be a hazaiak akcióját, megint egy volt közte, de nagy érvágás volt a számukra, hogy Vojvodát le kellett cserélni, mert vérzett az arca. Keller egy büntetőt dobott be, ötven másodperc maradt. Stark harcolt ki ezúttal két dobást, ő nem hibázott, időt kért a Szombathely (96-96). Huszonhat másodperc volt vissza. Smith kiugrott, Perl pedig köszönte szépen a lehetőséget, ziccert dobott, nyolc másodperce maradt egyenlíteni, vagy fordítani az Albának (96-98). Stark vitte be, be is dobta, de az alapvonali bedobásnál Keller szépen vette észre a meginduló Perlt, akinek két másodperc is elég volt arra, hogy eldöntse a mérkőzést, ezzel pedig döntőbe jutott a Falco, amely heroikus küzdelemben 98-100 arányban tudott nyerni.

A másik mérkőzésen a Kecskemét kiharcolt az 5. összecsapást, így a Falco még vár arra, hogy ki lesz az ellenfele a fináléban.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.