Óriási izgalmak után nagyon fontos győzelmet aratott az SZKKA a Békéscsaba ellen

Hatalmas szívvel játszott Marosán György együttese és nagy lépést tett a bentmaradás felé vezető úton.

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA, 24. FORDULÓ

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA - EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 26-24 (11-11)

SZKKA: Tomasevics – Wald 1, Horváth P. 4, Mayer 5, Horilszka 3, Agbaba 4, Orbán 2 Csere: Balog (K), Pődör R. 5, Virág, Bandelier 2, Varga N., Szendrei, Forgács, Kulcsár, Christe (K)

Vezetőedző: Marosán György

Szombaton délután a közvetlen rivális Békéscsaba együttesét fogadta a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia csapata. Mindkét alakulat számára hatalmas volt a tét, amelyik csapat nyerni tudott, megőrizte esélyét az NB I-es tagságra. A két csapat legutóbbi találkozóján 23-20 arányban a viharsarkiak nyertek, így még inkább fűtötte a revansvágy a házigazdát.

Tomasevic hétméterest védett rögtön a találkozó elején, Mayer pedig remek bejátszás után meg is szerezte a vezetést a szombathelyieknek. Jól működött az SZKKA hátsó alakzata,  kivédekezett csabai akciók következtek, újabb találatot azonban nem sikerült szerezni. Öt és fél percnyi játék után emberelőnyből tudott egyenlíteni a vendég alakulat, de Gorilska büntetője után újra a vasiaknál volt az előny, 2-1 állt az eredményjelzőn. Újabb jó védekezés és Tomasevic-bravúr következett, majd kiváló bejátszás Mayer Szabina növelte kétgólosra a hazai vezetést. A viharsarkiaka folytatásban gyorsan ledolgozták hátrányukat, Mayer viszont emberelőnyt harcolt ki a szombathelyieknek, amit Wald Kíra gólra is tudott váltani. A vendégek nem találták a rést a pajzson, egy remek blokk után pedig Gorilska vette észre, hogy üresen áll a kapu és nem is hibázott. Ezúttal is kettővel ment az SZKKA, ezúttal is fel tudott állni az Előre, óriási küzdelem folyt a pályán, érezhető volt a tét. A játékrész derekán a vendégek először a mérkőzésen egy hétméterest követően át tudták venni a vezetést, majd egy gyorsindítást követően pedig kétgólos előnyre tettek szert. Ezután Pődör Rebeka lépett előre vezérré és két nagy góllal pillanatok alatt eltüntette a Békéscsaba előnyét, 7-7 volt ekkor az állás. A szép gólok mellett azért csúszott hiba is a gépezetbe mindkét félnél, de Pődör ihletett formában kézilabdázott és újabb találatot jegyezhetett. Ennek ellenére a vendégek voltak lépéselőnyben, 8-10-es békéscsabai vezetésnél pedig Marosán György kért időt. Egy labdaszerzést követően Gorilska is megszerezte harmadik gólját, ezzel pedig egy gólja jött fel Marosán György együttese. Mindkét oldalon dicsérni lehetett a kapusteljesítményt és a küzdőszellemet is, Orbán Adrienn lövésénél azonban tehetetlen volt a vendégek hálóőre. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidő utolsó percére 11-11-es állással kanyarodott rá a két gárda, ez pedig már nem változott a szünetig.

Pődör Rebeka ott folytatta, ahol az első játékrészben abbahagyta, szépségdíjas góljával ismét a sötétmezeseknél volt az előny. Az egyenlítés után Marosán György hét a hat elleni játékra váltott, az SZKKA pedig hétmétereshez jutott. 13-13 után aztán ahogy az első félidőben többször is, most is meg tudott lépni két góllal a házigazda, a vendégeknek pedig futniuk kellett az eredmény után. Potyogtak a gólok, a csabaiaknál Mitrovic volt az, aki tartotta a lelket a csapatban, egyenlíteni azonban nem tudtak a fehérmezesek. Sokat mozogva, jól védekeztek a szombathelyiek, egy hétméterest követően azonban összejött az egalizálás a vendégeknek. 19-19-nél aztán Bandelier keze sült el, majd ismét az Előre találata következett. Az SZKKA-nál a súlyos sérülésből visszatérő Balogh Judit érkezett a kapuba, aki rögtön egy roppant fontos védéssel örvendeztette meg a hazai szurkolókat. Bandelier nagyon elkapta a fonalat és újabb nagy gólt lőtt, a közönség pedig rendületlenül próbálta belehajszolni a győzelembe a szombathelyi lányokat. Balogh újabb bravúrja következett, Bandelier viszont ezúttal nem tudta bevenni az ellenfél kapuját. 21-21-nél a kapufa segítette ki a hazaiakat, Mitrovic kísérlete viszont már sikeres volt. Elképesztő hajrára volt kilátás, Orbán újabb góljának köszönhetően továbbra is együtt volt a két csapat. 22-22-nél időt kértek a vendégek, egy rossz átadást azonban Horváth Petra büntetett meg óriási góllal. Újabb Balogh-hárítás, majd kapufa következett, Marosán György pedig magához hívta övéit, amikor öt és fél perc volt hátra a találkozóból. Remek bejátszás után Horváth Petra volt eredményes, Mayer harcosságának köszönhetően pedig a mérkőzésen először három gól volt a különbség a két csapat között. A vendégek nem adták fel, villámgyorsan egy gólra zárkóztak, a vasiak pedig ismét időt kértek. Tapintható volt a feszültség, mindkét csapat nagyon akarta a győzelmet. Mayer újabb hetest harcolt ki, Agbaba értékesítette, Mitrovic viszont mellé lőtt. A végén már nem volt visszaút a csabaiaknak, az SZKKA 26-24 arányban nyert, a lefújás után pedig hatalmas öröm szabadult fel a hazaiakban.

A szombathelyiek legközelebb május 26-án szerdán az Érd otthonában lépnek pályára, a mérkőzés 16 órakor kezdődik.