
Orbán Viktor: a Patrióták egy-két éven belül átalakítják az Európai Uniót
A kormányfő arról beszélt, hogy az európai, illetve a nyugati politikában két nagy tábor áll egymással szemben. Az egyik a globalistáké, a másik meg a szuverenistáké, a hazafiaké. Az előbbi föderációt, világkormányt akar építeni, centralizálni akar. A másik oldal "szereti a hazáját, nem akarja föladni a jogait, szívesen működik együtt, de nem ad föl nemzeti hatásköröket, nem akar föderalizmust, nem akar centralizációt".
Kijelentette: "Amerikában győztünk". Ott a szuverenisták, a hazafiak, a Patrióták győztek. Európában a csata még folytatódik, ezért előbb-utóbb e szerint a logika szerint szerveződnek meg a politikai táborok is. Orbán Viktor azt mondta, jelen pillanatban még a föderalisták, a globalisták többségben vannak, de lépésről lépésre szervezik a Patrióták táborát. Most az a fontos, hogy az eszméket, a programokat, az Európáról vallott nézeteket, és a nemzeti érdekeket összehangolják.
A kormányfő úgy fogalmazott: "most ebben a szakaszban vagyunk, nem kell nekünk több, mint egy-két év, és mi leszünk többségben, el fogjuk foglalni Brüsszelt és át fogjuk alakítani az egész Európai Uniót és nem engedjük, hogy a brüsszeli bürokraták diktáljanak a nemzetállamoknak. Ez be fog következni".
Ennek a folyamatnak, ennek a leendő győzelemnek fontos állomása ma ez itt Franciaországban. Az év elején a spanyoloknál voltunk, most itt vagyunk, aztán megyünk tovább Olaszországba és szervezzük Európát - fűzte hozzá.
"Magyarország nem tudja egyedül megvédeni magát Brüsszellel szemben. Nekünk kellenek szövetségesek, minél nagyobbak, annál jobb. Kellenek a franciák, a franciák nélkül nem tudjuk levenni Magyarországot a brüsszeli kínpadról."
A kormányfő megjegyezte: ebben a patrióta világban most mi vagyunk kormányon, majd - reményei szerint - jönnek a csehek is, továbbá a franciák is közel vannak ehhez. A tanácskozáson - mint mondta - arról beszél majd, hogy ezt hogyan csinálták Magyarországon.
Fotó: Orbán Viktor/Facebook

A projekt az Európai Unió társfinanszírozásával, az Európai Parlament kommunikáció területére vonatkozó támogatási programja keretében valósult meg. Előkészítésében az Európai Parlament nem vett részt, és semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal a projekt keretében nyilvánosságra hozott információkért és álláspontokért, amelyekért kizárólag a szerzők, a megkérdezett személyek, a program szerkesztői és terjesztői felelősek az alkalmazandó jognak megfelelően. Az Európai Parlament nem felel a projekt megvalósításából esetlegesen származó közvetlen vagy közvetett károkért sem.