Nyerni tudott Szegeden, így ismét bajnoki döntőt játszik a Falco

A döntő pillanatokban helyén voltak a szombathelyi kezek és szívek, ez pedig finálét ért az Okorn-legénység számára.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ELŐDÖNTŐ 3. MÉRKŐZÉS

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK - FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 91-98 (27-23, 21-30, 22-22, 21-23)

Szeged: Govens 14/9, Brown 16/6, Dzeletovics 20/9, Bognár 11/6, Dickey 14. Cserék: Kerpel-Fronius G. 4, Keller I. 10/6, Kerpel-Fronius B. 2

Edző: Srecko Sekulovic

Falco: Váradi 21/9, Benke 12/6, Bruinsma 23/3, Barac 10/3, Keller Á. 4. Cserék: Anderson 7/3, Perl 21, Doktor -

Edző: Gasper Okorn

Hétfőn délután ismét összecsapott egymással a Falco és a Szedeák csapata, a helyszín pedig ezúttal Szeged volt. A sárga-feketék a harmadik felvonáson aratott győzelmükkel egy lépésre kerültek a finálétól, a hazaiak pedig a döntős reményeik életben tartásáért léptek pályára.

Dickey jegyezte az összecsapás első kosarát, majd több kimaradt támadás után egy 2+1-es akciónak köszönhetően 4-0-ára vezetett a házigazda. Több, mint két perc elteltével Keller Ákosé volt az első szombathelyi kosár, amire viszont rögtön érkezett a szegediek válasza. Kereste a játék ritmusát a Falco, Bruinsmát triplakísérlet közben faultolták, nagy szükség volt az újabb sárga-fekete pontokra. A folytatásban Váradi-tripla, majd Keller-zsákolás után örülhettek a vasi szurkolók, öt perc elteltével 9-9 állt az eredményjelzőn. Bruinsma büntetőivel már a Falconál volt az előny, fordult a kocka. A Szedeák ezt követően viszont egy 7-0-ás sorozatot produkált, Sekulovic fiai 16-11-re vezettek. Barac nagyon fontos pillanatban süllyesztett el egy triplát, 17-16-nál pedig már csak egy pont volt a két csapat között. Ezekben a pillanatokban főként büntetőkből gyarapították pontjaik számát a felek, Perl viszont egy szép kosárral szakította meg ezt a szériát. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, triplára tripla volt a válasz, a negyed utolsó momentuma is ebből a fajtából született, tíz perc után 27-23 volt az állás.

Perl 2+1-es akciójával startolt a második etap, a sárga-feketék egy pillanatra sem engedték, hogy meglépjen a szegedi alakulat. Egy elrontott hazai támadás után aztán ismét a vasiak 9-ese volt a főszereplő, akinek újabb kosarával már a vendégek voltak lépéselőnyben. Lüktető, jó iramban kosárlabdáztak a csapatok, egyik gárda sem igazán tudott lélegzetvételhez jutni, még akkor sem, ha megszerezte a vezetést. 32-33-nál Bruinsma egy 3+1-es akcióval villant, a Falco pedig öt ponttal vezetett. Ahogy az amerikainak, úgy Váradinak sem remegett meg a keze kintről, a csapatkapitány hármasával ismét egy kosáron kívülre került a Szedeák. A hazaiak nem tétlenkedtek, ők is feljegyezhettek egy 3+1-es akciót, ami egyenlítést ért számukra. Továbbra is hatalmas küzdelem folyt a pályán, a játékrész hajrája azonban a sárga-feketéknek sikerült jobban, akik 48-53-as vezetéssel mehettek pihenőre.

A fordulás után egy gyors kosárváltással indult a harmadik negyed, Dickey közelijére Barac három pontja érkezett, 50-56 volt ekkor az állás. Bognár triplájával lopta a távolságot a Szeged, de ebben a periódusban mindig érkezett valaki szombathelyi részről, aki megakadályozta az egyenlítést. Bognár a palánk alatt is nagyot küzdött, ezzel már csak egy volt közte, Bruinsma azonban válaszolni tudott. Dickey előbb értékesített két büntetőt, majd beütötte a negyedik faultját, így le kellett cserélnie Szrecsko Szekulovicsnak. Benke betörése célt ért, ahogy Keller Iván szabaddobásai is, továbbra is kiélezett volt az összecsapás. A bedobó egy triplát is a helyére küldött, ezzel pedig újra átvette a vezetést a Szedeák, 66-64 volt a hazaiaknak. A Falco azonban jól reagált, Benke és Perl révén meg is fordította az állást a sárga-fekete alakulat, ami már ki is tartott a játékrész végéig, de rendkívül izgalmas végjátékra volt kilátás. Az utolsó negyedre 70-75-ös vendég vezetéssel kanyarodtak a csapatok.

Küzdelmesen indult a záró etap is, 72-77-nél Dzeletovics vétett egy sportszerűtlen hibát, ennek köszönhetően pedig tovább nőtt a szombathelyi előny. Kerpel-Fronius Gáspár az első kosarát szerezte a mérkőzésen egy betörés után, amivel négy pontra hozta fel a csapatát, de Váradi nagyon messziről eleresztett hármasa utat talált a gyűrűbe. Élesedett a helyzet, egyre többet hibáztak a csapatok a támadóoldalon, 76-83-ról fordultak rá az utolsó négy és fél percre a felek. Kerpel-Fronius Gáspár egykezese behullott, ahogy Dzeletovics triplája is, 81-83-nál kettőre jött fel a Szedeák. Ezt követően előbb Perl fordult le az emberéről, majd Dzeletovics büntetőzhetett. Bruinsma oldott meg egy nehéz helyzetet, de ezúttal is válaszolt a Szeged, amely folyamatosan ott loholt a Falco nyakán, de a lépéselőny a vasiaknál volt. Váradinak ütöttek oda másfél perccel a vége előtt, aki higgadt tudott maradni a vonalról. Dickey próbálkozása kimaradt, az ellentámadásból Bruinsma viszont kosarat szerzett, nagy lehetőség került a sárga-feketék kezébe Gyors kosár kellett már a hazaiaknak, ez többé-kevésbé össze is jött Dickey révén, ám Bruinsmának odaütöttek a túloldalon. Hamar jött Govens triplája, negyvennyolc másodperccel a lefújás előtt 89-93 volt az állás. Bruinsma újabb kosarat szerzett, ráadásul dobhatott még egy büntetőt is, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A végeredmény 91-98 lett, ami azt jelenti, hogy a szombathelyiek 3-1-es győzelemmel lezárzák a párharcot és a 2019-es év után ismét bajnoki döntőt játszhatnak.