2024.04.24., szerda  •  György napja
Női labdarúgás: háromgólos győzelmet aratott a válogatott Üzbegisztán ellen

Margret Kratz együttese barátságos mérkőzésen 3-0-ra győzte le ázsiai ellenfelét

NŐI VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, SZOMBATHELY

MAGYARORSZÁG-ÜZBEGISZTÁN 3-0 (2-0)

Gólszerzők: Zeller Dóra 26., öngól 34., Csiki 70.

Az esztendő utolsó előtti mérkőzésére készült a Margret Kratz vezette magyar női labdarúgó-válogatott, amely Üzbegisztán legjobbjait látta vendégül péntek délután Szombathelyen a Haladás Sportkomplexumban.

A találkozót ünnepélyes pillanatok vezették fel, ugyanis Kiss László, a Magyar Labdarúgó Szövetség női szakágának vezetője, valamint Markó Edina korábbi szövetségi kapitány köszöntötte a szombathelyiek két korábbi játékosát, Tóth Gabriellát, valamint Rácz Zsófiát. Előbbi 85, míg utóbbi 113 alkalommal ölthette magára a címeres mezt.

Az összecsapás első komolyabb helyzete a hazaiak előtt adódott, a Svédországban légióskodó Csiki Anna azonban a kapust találta el. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán, főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. A 26. percben aztán egy rögzített helyzet után a magyarok szerezték meg a vezetést, Zeller Dóra csúsztatott az üzbég kapuba. Nem sokkal később egy kísértetiesen hasonló szituációt követően már kétgólosra nőtt a hazai előny, ami a szünetig már nem változott, így negyvenöt perc után 2-0 állt az eredményjelzőn.

A fordulás után már sokkal inkább Margret Kratz együttesének akarata érvényesült, a játék szinte teljes mértékben áttevődött az üzbégek térfelére. A mieinknél főként a bal szárny volt aktív, rengeteg veszélyes támadást vezettek, rendszerint a védelem mögé tudtak kerülni, többek között a nagy kedvvel játszó Csiki Annának köszönhetően. A magyarok 5-ös számú játékosa aztán góllal is megkoronázta remek teljesítményét, a 70. percben ő állította be a 3-0-s végeredményt. A kimaradt lehetőségek, kapufák ellenére a hazai győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben, magabiztos sikert aratott a korábbi Haladás-Viktória-játékost, Bíró Barbarát is soraiban tudó nemzeti együttes.

A két gárda november 15-én, kedden ismét összecsapás egymással a Haladás Sportkomplexumban, méghozzá 18 órás kezdettel.

Fotó: Micheller Szilvia