2024.04.19., péntek  •  Emma napja
Nem sikerült megismételni a bravúrt idegenben, kikapott a Falco a Bonntól Németországban

Fontos idegenbeli Bajnokok Ligája-mérkőzés várt a Falcóra szerda este Bonnban. A sárga-feketéknek hazai pályán sikerült legyőzni a jó erőkből álló német együttest, ezt szerették volna megismételni, de a hazaiak gyakorlatilag végig vezetve, 91-77 arányban nyerni tudtak, megerősítve ezzel továbbjutó helyüket a D csoportban.

Telekom Baskets Bonn  Falco-Vulcano Energia KC 91-77 (24-19, 17-16, 24-17, 26-25)

Bonn:  Lawrence 6, Binapfl -, Simons 23/12, Subotic 5, Brown 12/3.   Csere: Frazier 13/9, McKinney-Jones 2, Lischka 2, Saibou 22/12, Zimmerman 6.

Falco: Váradi 10/6, Perl 9, Benke 4, Washington 4, Reddic 17.    Csere: Hooker 5/3, Curry 14/6, Filipovity 10/6, Lake 4

A bb1.hu beszámolója szerint eleinte egyik csapat sem igazán tudott ellépni a másiktól, fej-fej mellett haladtak, mindkét oldalon a támadásokon volt a hangsúly, jó iramot diktáltak a csapatok az első negyedben. Az első időkérés a Bonné volt 16-15-ös állásnál, amit Váradi Benedek kosara előzött meg. Az első negyed végére egy picit el tudott lépni a hazai együttes, 24-19-et mutatott az eredményjelző.

A második negyedet Hooker triplája indította, majd Saibou részéről jött a válasz, aki nagyon elkapta a mérkőzés ritmusát, tovább is tudta növelni a Bonn az előnyét, 29-22-nél pedig Gasper Okorn is időt kért. Az időkérés megtette hatását, tudott valamelyest zárkózni a Falco, de 36-31-nél történt valami főként támadásban, és meg tudott lépni a Bonn. A Falco ment, küzdött, Váradi révén 41-36-ra fel is zárkózott a sárga-fekete alakulat, így mentek szünetre a csapatok.

Simmons nyitotta a kosarak sorát a harmadik negyedben, majd jött Frazier, és ismét 10 pont volt a két csapat között. A Falco nem találta a mérkőzés ritmusát, 48-36-os állásnál aztán Gasper Okorn az időkérés mellett döntött. Nagyon jó dobóformát fogott ki ezen a napon a Bonn, remekeltek kintről, főleg Simmons, és produkáltak egy 10-1-es szériát. A negyed végül 65-52-es hazai vezetéssel ért véget, innen várták a csapatok az utolsó felvonást.

Nem indult jól a Falco számára az utolsó 10 perc, nem érkezett válasz a hazaiak 5 pontjára, ezzel már közel 20 pont volt a két csapat között. A korábbi Bonn-játékos, Curry mindent megtett, hogy zárkózzon jelenlegi csapata, 2 triplát is dobott, amivel 72-61 volt az állás, a Bonn pedig időt kért. Az időkérés után aztán gyorsan elhúzott 79-63-ra a német csapat, jött is a vendég-időkérés, de ez már nem változtatott a mérkőzés alakulásán, a hazai gárda 91-77 arányban megnyerte a mérkőzést a nagyot küzdő Falco ellen.

A továbbjutás kérdése még teljesen nyitott a D jelű csoportban, a Falcóra egy igazi ki-ki mérkőzés vár a következő körben január 21-én hazai pályán, amikor a közvetlenül előttük álló Besiktas együttesét fogadják.

Savaria Fórum 33. évfolyam 14. szám - 2024.04.12.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.
Spártaiaktól pezsgett Szombathely – Íme a Spartan Race eredményei!
Szombaton Szombathelyre érkezett a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata, a Spartan Race. Reggel 8 és este 6 óra között több ezer magyar és nemzetközi versenyző száll harcba öt kategóriában, és már rögtön az elsőnél van miért büszkének lennünk: a szombathelyi Kívés Bendegúz dobogóra állhatott.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.