2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Nem bírt a Körmenddel a Falco: elszenvedték első vereségüket a szezonban a sárga-feketék

A Falco KC számára a Körmend elleni idegenbeli rangadóval folytatódott a Kosárlabda NBI. Gasper Okorn együttese egy hosszabbításos Bajnokok Ligája mérkőzés után látogatott a vasi riválishoz. A szombathelyiekből rendkívül sokat kivett a keddi mérkőzés, ez meg is látszott a játékukon, így 83-70 arányban győzni tudott hazai pályán Matthias Zollner együttese.

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC 83-70 (27-22, 23-24, 19-8, 14-16)

Körmend: Turner 13, Edwards 8, Ferencz 10/6, Varnado 16/12, Taylor 18. Csere: Kastrati 15/6, Durázi 2, Takács -. Edző: Matthias Zolllner

Falco: Váradi 8/6, Curry 7, Benke 15/12, Washington 5/3, Reddic 6. Csere: Hooker 3/3, Filipovity 6/3, Perl 18/3, Lake 2. Edző: Gasper Okorn

I.negyed

Körmendi büntetőkkel kezdődött a mérkőzés, amivel a hazaiak szerezték meg a vezetést. Rendkívül kapkodósra vette a figurát, mind a két együttes, nem nagyon tudták kosárral befejezni a támadásokat egyik oldalon sem. Ezután zsinórban jött három hazai kosár, így 7-0 volt az eredményjelzőn 2 és fél perc után. Az első Falco kosárra eddig kellett várni, Váradi jelentkezett egy triplával a vendég-szurkolók legnagyobb örömére. Nem sokkal később Benke is beköszönt, majd azt követően jól büntetőzött, így 4 perc elteltével már a vendégek vezettek (10-11). Benke ezekben a percekben megállíthatatlan volt, ismét távolról talált be, majd rögtön jött Ferencz Csaba válasza (15-14). Taylor duplája után ismét tripla formájában érkezett a válasz szombathelyi oldalról, ezúttal Washington engedte el a kinti dobást (17-17). Mindkét együttes kiváló dobóformát mutatott az első percekben, egymást követték a triplák. 17-17 után zsinórban 7 pont is a hazaiaké volt, így 7 ponttal meglépett Matthias Zollner együttese másfél perccel az első negyed vége előtt (24-17).  Ezután Juvonte Reddic büntetőzött jól, majd Curry dobott kosarat faulttal, ami után a büntető is bement, így 24-22-re zárkóztak a sárga-feketék. A negyed körmendi hármassal ért véget, így az első felvonás után 27-22 volt az állás a hazaiaknak.

II. negyed

A hazaiak kezdték jobban a második 10 percet, rövid idő leforgása alatt egy 5-0-s szériát produkáltak, így már 10 pont volt a két csapat között (32-22). Benke ismét a legjobbkor villant egy triplával és 7 pontra csökkentette a különbséget (32-25). A változatosság kedvéért a Körmend is egy triplával válaszolt, így ismét tízzel mentek a hazaiak, Gasper Okorn pedig időt kért. Az időkérés után Filipovity dobta be faulttal együtt, de rögtön jött a körmendi válasz (37-28). A negyed felénél megérkezett a szokásos Filipovity-tripla is, majd a hazaiak is betaláltak kintről, így 11 pontos volt az előnyük a 15. percben (42-31). Perl is megszerezte első pontjait a mérkőzésen, gyorsan egymás után négyet is, 42-35-nél pedig a hazaiak kértek időt. Az időkérés után tovább zárkózott, a Falco, ezúttal Lake oldotta meg szépen a palánk alatt. Ezek a szombathelyiek pillanatai voltak, Perl révén ugyanis ismét sikerült 2 pontot ledolgozni a hátrányból, amit egy szép hazai zsákolás követett. Az ebben a negyedben vezérként játszó Perl ellen szabálytalankodtak, jöhetett 2 büntető, amiket magabiztosan értékesített is (44-41).  A Körmend nem hagyta annyiban a dolgot, folyamatosan tudtak válaszolni a szombathelyi kosarakra, így 4 pontos előnnyel vonulhattak a szünetre piros-feketék. (50-46).

III.negyed

Ezúttal is hazaiak jegyezték a negyed első kosarát, Turner vitte végig egy vendég labdavesztés után és nem hibázott ziccerben. Nem kellett sokat várni a Körmend irányítójának újabb pontjaira, magabiztosan dobta be a két büntetőt, ahogyan Ferencz Csaba is, így ismét elhúztak a hazaiak (56-46). A vendégek nem igazán találták a rést vendégek védekezésén, 4 perc elteltével még nem sikerült kosarat dobniuk a harmadik negyedben. Váradi törte meg ezt a rossz sorozatot, de a 25. percben így is 10 pontos volt a körmendi előny (58-48). Varnado  kosarát követően Perl dobott nagyon fontos triplát, sikerült ismét 10-en belül kerülnie a hazaiaknak (60-51). Ezután ismét Perl növelte pontjainak számát büntetőből, majd a körmendiek is a büntetővonalról próbálkozhattak (63-52). 2 perccel a negyed vége előtt Reddic köszönt be, majd a hazaiak jöhettek ismét büntetőkkel. A következő kosár is az övék volt, ismét sikerült triplát dobniuk. A negyedet Turner kosara zárta, így az utolsó negyed előtt már 15 pont volt a hazai előny (69-54).

IV. negyed

Az utolsó felvonást is a hazaiak kezdték jobban, de Reddic most gyorsan tudott válaszolni egy szép egyéni megmozdulás után (71-56). A szombathelyiek dobóformája egyértelműen hagyott kívánnivalót maga után. Ami a hétközi BL meccsen bement, az most kimaradt, a Körmend védekezését dicséri, hogy 35 percnyi játék után 58 ponton tudták tartani a vendégeket. 4 perccel a vége előtt Váradi jelentkezett egy hármassal, hogy még életben tartsa a szombathelyiek esélyeit (75-61). A 37. percben ismét büntetőzhetett Turner, de csak egyet sikerült bedobnia, Perl viszont egy remek egyéni akciót követően faulttal együtt dobta be, majd a büntető is bement (76-64). Amikor egy kis remény felcsillant a vendégek előtt, jött Ferencz Csaba triplája, majd ugyanez a másik oldalon lejött a gyűrűről, így 2 perccel a vége előtt 15 pontos volt a hazai előny. Nem adták fel Perl Zoltánék, gyors egymásutánban Curry és Benke révén 5 pontot szereztek, ismét 10 pont volt a két csapat között (79-69). Vendég időkérés után folytatódott a mérkőzés, méghozzá egy Kastratii duplával, majd Perl büntetőkkel (81-70). Curry kísérlete lejött a gyűrűről, majd Benke adta el a labdát, a mérkőzés pedig Taylor zsákolásával ért véget, 83-70 arányban megnyerte a mérkőzést a hazai együttes.

A Falco ezzel elveszítette veretlenségét a bajnokságban. Érezhető volt a fáradtság, fásultság, és hogy sokat kivett a vendégekből a hétközi Bajnokok Ligája mérkőzés a Dijon ellen. Váradi Benedekék legközelebb december 17-én lépnek pályára, méghozzá a Bajnokok Ligájában a PAOK otthonában.

Matthias Zollner:

-Örülök, mert kiváló teljesítményt nyújtottunk egy nagyon jó ellenfélel szemben. Pontosan tudták a játékosok, hogy mekkora jelentősége van ennek a mérkőzésnek, ezt szem előtt tartva mentek fel a pályára és mindent megtettek a győzelemért, ami sikerült is két vereség után. Bízom benne, hogy ez önbizalmat ad a csapatnak és visszatérünk a helyes útra.

Gasper Okorn:

-Egy nagyon jó Körmenddel találtuk magunkat szemben, akik nagyon jó napot fogtak ki, kiváló volt a dobóformájuk és a többi mutatóban is jobban teljesítettek ma. Több dolog is volt, ami nem úgy sikerült ezen a mérkőzésen, ahogy szerettük volna, de ezekre megoldásokat kell találni és menni előre. Nem lesz sok időnk, hamarosan újabb fontos mérkőzés vár ránk, és a bajnokságból is nagyon sok van még, ezekre a mérkőzésekre újból fel kell szívnunk magunkat

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 11. szám - 2024.03.22.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Lomtalanítás: házhoz mennek idén is a lomokért Szombathelyen
Elkezdődött a lomtalanítási akció. A korábbi évekhez hasonlóan a SZOVA idén is bejelentéses és házhoz menő rendszerben is szállítja a hulladékot a tavaszi időszakban a keleti városrészen, ősszel pedig a társasházas övezetekben.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.