2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Nagyot küzdött, és pontot mentett a hajrában a Haladás-Viktória a Diósgyőr ellen

Az új szerzemény, Marlo Sweatman mindkét félidő hajrájában betalált, az ő duplájával tartott itthon egy pontot a szombathelyi alakulat.

SIMPLE NŐI LIGA, 4. FORDULÓ

HALADÁS-VIKTÓRIA FC - DIÓSGYŐRI VTK 2-2 (1-2)

Haladás-Viktória: Bíró – Balogh, Gődér, Horti, Kovács V. – Németh A., Koprena (Herczeg, 63.), Urbán, Sweatman - Nagy V. (Bódai, 75.), Vladulescu

Edző: Székely Tibor.

DVTK: Schildkraut – Geréd, Nagy M., André (Mikó, 7.), Boros – Palama, Sain, Sandu (Balázs, 67.), Jáhn – Voila (Vígh, 81.), Krisztin

Edző: Bém Gábor

Gólszerzők: Sweatman 2 (45., 90.), ill. Voila 24.,Krisztin 42.

Jó előjelekkel és bizakodva várhatta a Diósgyőr elleni összecsapást a Székely Tibor vezette Haladás-Viktória. A zöld-fehérek múlt héten a fővárosban arattak rendkívül értékes, 3-0-ás győzelmet a tavalyi bronzérmes Astra ellen, amivel felléptek a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. Ezen kívül az is pozitív hírként szolgálhatott a csapat és a szurkolók számára, hogy Herczeg Andrea térdproblémái után újra ott volt a keretben, és számíthatott rá Székely Tibor.

Lendületesen, jó iramban kezdtek a csapatok. A szombathelyiek bátran futballoztak, ez pedig helyzetekben is megmutatkozott. Az első lehetőség Sweatman előtt adódott egy remekbe szabott támadás végén, a lövés azonban a kapu fölé ment. A folytatásban Nagy Vanessza gyönyörű mozdulattal kapura tett labdáját védte bravúrral Schildkraut, majd Vladulescu léphetett ki, ám a szombathelyiek legfrissebb szerzeményének a lövésre már nem igazán maradt ereje. A kihagyott helyzetek nem maradtak büntetlenül, egy rögzített szituációt követően kialakult kavarodás után Voila lőhetett, a labda pedig a kapuban kötött ki, ezzel pedig a vendégek kerültek előnybe. Kiegyenlített játék folyt a pályán, betalálni viszont ismét a piros-fehéreknek sikerült. Egy jobb oldalról középre adott labdára Krisztin Sára érkezett üresen és közvetlen közelről nem hibázott. Amikor már szinte mindenki elkönyvelte, hogy kétgólos lesz a szünetben a miskolci előny, Sweatman lövése talált utat Schildkraut kapujába, amivel szépíteni tudtak a zöld-fehérek és 1-2 állt az eredményjelzőn negyvenöt percnyi játék után.

A gól egyértelműen lendületet és hitet adott a hazaiaknak, akik nagy elánnal, rendületlenül vezették egymás után a támadásokat. Távoli lövésekkel, védelem mögé belőtt labdákkal egyaránt próbált zavart okozni a Haladás-Viktória, az utolsó mozzanatokba azonban rendre hiba csúszott. Ahogy haladtunk előre az időben, egyre sietősebbé vált a vasiaknak, akik megpróbáltak rátenni még egy lapáttal. Herczeg Andrea előbb távolról próbálkozott, nem sokkal később azonban közvetlen közelről leadott lövését védte lábbal Schildkraut. Az erőfeszítések azonban nem maradtak eredménytelenül, a csattanó, a slusszpoén ezúttal is a végére maradt. A 90. percben Balogh keresztbelőtt labdájára érkezett jól Sweatman, és belsővel a kapuba helyezte azt a hazai kispad és a szép számmal kilátogató szurkolók legnagyobb örömére. A hátralévő időben már nem változott az eredmény, a két csapat egy hajtó, fordulatos, mérkőzésen osztozott meg a pontokon.

A szombathelyiek a jövő héten ahhoz a bajnoki címvédő Ferencvároshoz látogatnak, amely némi meglepetésre sima, 4-0-ás vereséget szenvedett az ETO FC Győr ellen. A szeptember 12-én, vasárnap 15 órakor kezdődő találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.