2020.11.25., szerda  •  Katalin napja
Nagyot küzdött, és legyőzte a listavezető Ajkát a Haladás

Mátyus János együttese nagyot harcolva győzte le a kiváló formában lévő listavezetőt, és nagyon fontos három pontot gyűjtött be hazai környezetben.

MERKANTIL BANK LIGA 6. FORDULÓ

Szombathelyi Haladás - FC Ajka 1-0 (0-0)

Haladás : Verpecz - Schimmer, Mocsi, Devecseri, Németh Mi. (Bosnjak 46.), Csilus, Kiss, Holdampf, Tóth D. (Medgyes 54.), Szalay, (Szekér 79.) Tóth B.

Ajka: Horváth -  Nagy M., Zsolnai (Nagy I.79.), Heffler, Tóth, Irimiás, Rétyi (Lengyel 57.), Présinger, Soltész (Csizmadia 54.), Kovács, Tar

Gólszerző: Tóth B. 55.

Hétközi fordulóval folytatódtak szerdán a Merkantil Bank Liga küzdelmei. A 6. fordulóban a Haladás együttese azt a  listavezető Ajkát látta vendégül a Rohonci úton, amely az öt mérkőzéséből csupán egyet veszített el a szezonban. Mátyus János legénysége az előző fordulóban 2-2-es döntetlent játszott a Vasas otthonában, a Kis Károly vezette Ajka pedig a Szentlőrincet verte hazai pályán 4-0 arányban. A szerdai esti időpont ellenére több, mint háromezren látogattak ki a mérkőzésre, és buzdították a hazaiakat.

Nem lehetett mondani, hogy már a mérkőzés elején egymásnak estek volna a csapatok, nagyrészt mezőnyben folyt a játék az első percekben, és mindkét együttes próbált fogást találni az ellenfelén, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Az első említésre méltó esemény egy ajkai szabadrúgás volt a 6. percben, amivel megpróbálták meglepni Verpeczet, az ívelés azonban célt tévesztett. A szép játék helyett inkább a küzdelem dominált a találkozón, rendkívül sok szabálytalansággal játszott mindkét csapat, nem volt folyamatos játék a mérkőzés ezen periódusában. Az ajkaiak főként a jobb oldalon próbáltak veszélyeztetni, Soltész Dominik volt a legaktívabb a vendégek közül, de Németh Milán remekül állta a sarat a védelem bal oldalán. A Haladás is a széleken próbált a vendég védelem mögé kerülni, a beadásokkal pedig leginkább a hórihorgas Tóth Barnát keresték, de az ajkai védők rendszerint tisztázni tudtak. A 22. percben a vendégek részéről Kovács Nikolasz próbálta elhitetni a játékvezetővel, hogy szabálytalankodtak vele a tizenhatoson belül, Oláh azonban neki mutatta fel a sárga lapot műesésért. A féidő második felére megélénkült a mérkőzés, és mind a két csapat előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. Az játékrész utolsó öt percében a Haladás állt közelebb a vezetés megszerzéséhez, Tóth Dávid lövését azonban hárítani tudta Horváth. A másik oldalon Zsolnai veszélyeztetett, de Verpecznek nem okozott gondot, a félidőben tehát 0-0-t mutatott az eredményjelző.

A második félidőre Predrag Bosnjak érkezett Németh Milán helyett a bal oldalra. Mindkét csapat rendkívül szervezetten, fegyelmezetten védekezett, egyik gárdának sem volt könnyű dolga a támadásépítéseknél. Az 55. percben aztán megtört a jég: egy jobbról beérkező labdát Szalay talált el rosszul, ám Tóth Barnának épp így lett jó, aki estében kotorta a kapuba a labdát, és megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A bekapott gól után érezhetően feljebb kapcsoltak a vendégek, igazán veszélyes szituációt azonban nem sikerült teremteniük Verpecz kapuja előtt. A Haladás nem húzta magára teljesen az ellenfelét, szerette volna lezárni a találkozót, és erre meg is voltak a lehetőségei. A 70. percben Tóth Barna kapott jó kiugratást, és tette volna középre a csereként beállt Medgyesnek, egy ajkai védő azonban becsúszva megakadályozta, hogy eljusson a labda a címzetthez. Az utolsó tíz percben a vendégek megpróbáltak még nagyobb nyomást helyezni a hazai védelemre, a Haladás hátsó alakzata azonban nagyon stabilan állt a lábán, az ellentámadások pedig nem kis veszélyt rejtettek magukban. Az ajkaiak nem tudtak mit kezdeni a szervezett hazai védekezéssel, és hiába rohamoztak, nem sikerült megszerezniük az egyenlítő találatot, a hazaiak így 1-0-ra megnyerték a találkozót.

A Haladás nagyon fontos három pontot gyűjtött be egy nagyon jó erőkből álló Ajka ellen. A rendkívül sok párharcot hozó, küzdelmes mérkőzésen ezúttal nem a szép játék dominált, és érezni lehetett, hogy amelyik csapat vezetést szerez, nagy eséllyel meg is nyeri a találkozót. Mátyus János külön elégedett lehet, hogy sikerült kapott gól nélkül lehozni a találkozót a hazai zöld-fehéreknek, akik győzelmüknek köszönhetően feljöttek a tabella 5. helyére. A Haladásra vasárnap újabb zöld-fehér párharc vár, méghozzá idegenben a Kaposvár együttese ellen 19 órától.

Fotó: Csonka András

Savaria Fórum 29. évfolyam 43. szám - 2020.11.20.
Éveken át verték és éheztették a gyerekeiket egy Körmend közeli településen
A Körmendi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat az ellen a Körmend közeli településen élettársi kapcsolatban élő férfi és nő ellen, akik magatartásukkal éveken át veszélyeztették három gyermeküket, áll a Vas Megyei Főügyészség közleményében.