2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Nagyon megszórta magát a Falco, a Jászberény bánta

A sárga-feketék a döcögős kezdés után az első negyed végén magukhoz ragadták a kezdeményezést, onnantól pedig már nem engedték ki a kezükből a mérkőzést, és nagyon magabiztos győzelmet arattak.

FÉRFIKOSÁRLABDA NB I, 1.FORDULÓ

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY - JÁSZBERÉNYI KSE 114-88 (30-29, 31-10, 21-15, 32-24)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Váradi 18/12, Doktor 5/3, Benke 13/6, Bruinsma 16/3, Keller 7. Cserék: Perl 11, Kovács B. 7, ,Barac 11, Lake 13, Dancsecs 11/9

Vezetőedző: Gasper Okorn

Jászberényi KSE: Kinney 14/12, Füzi 3/3, Coleman 30/12, Williams 7/3, Primorac 16/3. Cserék: Brbkalics 8, Ruják 3/3, Katona -, Czirbus -, Filipovic 7

Vezetőedző: Patai Benjamin

Az Alba elleni rangadót követően két nappal újabb fontos bajnoki találkozó várt a Falco kosarasaira. Gasper Okorn csapata ezúttal is hazai környezetben lépett pályára, méghozzá a Jászberény ellen. A hazaiaknál Kyan Anderson továbbra is sérüléssel bajlódik, így ezúttal sem számíthatott rá a szlovén tréner.

Jó iramban kezdték a találkozót a felek, mindkét együttes bátor és gyors játékkal rukkolt elő már az első percekben. Az előny hol a Falcónál, hol a Jászberénynél volt, egyik csapat sem akart leszakadni ellenfelétől. A negyed derekán Váradi tripláját követően 14-13-ra a szombathelyiek vezettek, majd ezt követően ismét a vasiak csapatkapitánya gyarapította pontjai számát. A vendégek azonban egyáltalán nem adták olcsón a bőrüket, rövid idő alatt fordítottak, majd 18-24-re el is tudtak lépni. Potyogtak a pontok, a házigazda gyorsan egyenlített, majd egy triplának köszönhetően újra a jászságiaknál volt az előny. A játékrész hajrája a Falcóé volt, Váradi Benedekék 30-29-re vezettek az első tíz perc után.

A folytatás is a szombathelyiekről szólt, tovább hízott előnyük, 37-31-es állásnál a vendégek mestere időt is kért, hogy megfékezze a hazai rohamokat. Ez nem igazán sikerült, a Falco továbbra sem lassított, közel tizenöt percnyi játék után pedig 44-33-ra vezetett Gasper Okorn csapata. Perl fantasztikus átadása után Barac szerezte az újabb szombathelyi pontokat, majd 48-33-nál ismét jászberényi időkérésre került sor. A sárga-feketéknek mindenre volt válasza, egészen kiváló formában dobták a hármasokat, 59-39-nél pedig már húsz pont volt közte. A félidő előtt még egy vasi kosár esett, így 61-39-es előnnyel várhatta a Falco a folytatást.

A harmadik negyedben is hasonló volt a forgatókönyv, a vasiak – esélyeshez méltóan – abszolút kontrollálták a találkozót, éa akkor sem törtek meg, amikor egy 7-2-es sorozatot produkált a Jászberény. Váradi és Benke is nagyon elkapta a fonalat, huszonhárom pontos hátránynál Kinney triplája talált utat a gyűrűbe, Patai Benjamin pedig időt kért. A Falco azonban továbbra is uralta a játékot, a vendégek nem tudtak benézni húsz pont alá, egészen a negyed utolsó percéig, ekkor Williams és Coleman is beköszönt, és 82-64-et mutatott az eredményjelző.

Lake és Barac kosaraival kezdődőtt az utolsó etap, majd Coleman triplájával próbált kapaszkodni az utolsó szalmaszálba a JKSE. Ezt követően ismét Barac pillanatai következtek, pontot dobott, faultot harcolt ki, valamint a büntetőt is bedobta a hazaiak légiósa. A Falco a tetemes előny ellenére sem engedett ki, továbbra is komoly tempót dikált. A vasiak 100. pontját Kovács Benedek szerezte. Az utolsó öt percben sem változott a játék képe, a Falco nagyon magabiztos, 114-88-as győzelmet könyvelhetett el.

Két nap múlva zsinórban harmadik hazai mérkőzését játssza a szombathelyi alakulat, az ellenfél a Kecskemét gárdája lesz.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.