Nagyon fontos rangadót nyert az SZKKA a Boglári Akadémia-SZISE ellen

A szombathelyiek igazi csapatként küzdve, óriási tartásról tanúbizonyságot téve szerezték meg a két pontot.

Hungast Szombathelyi KKA – Boglári Akadémia-SZISE 24-22 (15-14)

SZKKA: Tomasevics – Wald, Bandelier 2, Horilszka 5, Pődör R. 5, Agbaba 2, Orbán 5 Csere: Christe (K), Virág 2, Mayer 1, Pődör B. 1, Forgács 1, Szendrei, Horváth P., Varga, Kulcsár

Vezetőedző: Marosán György

Roppant fontos mérkőzés várt a Hungast Szombathelyi KKA NB I-es csapatára, amely közvetlen riválisát, a Boglári Akadémia-SZISE együttesét fogadta szombat délután az Aréna Savariában.

Nagyon szorosan alakultak a „négypontos” rangadó első percei, felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott ellépni. Már az elejétől remek védekezés jellemezte a szombathelyi együttest, majd a félidő második felében 10-8-ra megléptünk, rögtön időt is kért a vendégek vezetőedzője. A folytatásban három találattal is meglépett Marosán György csapata, de aztán feljött a NEKA 12-11-re, a hazaiak mestere pedig időt kért. A játékrész utolsó perceiben gólra góllal válaszoltak a mérkőző felek, majd Mayer utolsó másodperces találatával a szünetben 15-14-re vezetett a szombathelyi alakulat.

A második felvonás első gólját Orbán szerezte, a vendégek percekig nem tudtak betalálni, így háromra nőtt a különbség, 17-14 volt az állás. A bogláriak azonban nem adták fel, újra kiegyenlítettek, ezt követően viszont megint a házigazda került lépéselőnybe.  A folytatásban már nem mentek olyan gördülékenyen a hazai támadások, 19-18-as állásnál ismét Marosán György kért időt. Az addig remekül játszó Pődör Rebeka a végleges kiállítás sorsára jutott, ezt követően pedig előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette a NEKA. A lányoknak a hajrában azonban helyén volt a szívük és az eszük, a kulcsfontosságú pillanatokban jó döntéseket hoztak. Orbán egalizált, majd Virág Noémi visszavette a vezetést, ekkor 23-22 állt az eredményjelző táblán. Elképesztő izgalmakat hozott az utolsó perc, Agbaba viszont megszerezte a mindent eldöntő gólt. az SZKKA 24-22-re legyőzte a Boglári Akadémia-SZISE együttesét, amivel megszakította november óta tartó nyeretlenségi szériáját. Ezzel a sikerrel a két csapat helyet cserélt a tabellán, a szombathelyiek pedig elmozdultak a kiesőzónából.

Mayer Szabináék legközelebb március 30-án, szerdán lépnek pályára, méghozzá a Győri Audi ETO KC otthonában.