2024.04.24., szerda  •  György napja
Nagy csatát nyert meg és elhozta a pontokat a dobogós Kecskeméttől a Falco

A sárga-feketék győzelemmel hangoltak az AEK Athén elleni, idegenbeli BL-találkozóra.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I. 10. FORDULÓ

DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT – FALCO KC SZOMBATHELY 83-87 (16-21, 26-19, 30-28, 11-19)

KTE: Pollard 22/6, Jaramaz 11/3, Milutinovics 21/12, Kucsera 4, Karahodzsics 9. Cserék: Wittmann 7/3, Kiss -Dramicsanin 9/3

Edző: Forray Gábor

Falco: Váradi 18/6, Benke 15/9, Clark -, Kovács -, Keller 6. Cserék: Somogyi 2, Perl 28/6, Golomán 12/3, Barac 6/3

Edző: Milos Konakov

A válogatott szünet után rangadóval folytatódott a Falco KC Szombathely számára a hazai pontvadászat, a sárga-feketék a Kecskemét otthonába látogattak.

Karahodzic-duplával startolt a mérkőzés, amire vendég oldalon tripla formájában érkezett a válasz, méghozzá Váradi Benedektől. A magyar válogatott irányító egyébként is jól kezdte a találkozót, 8-5-ös Falco vezetésnél kizárólag ő volt eredményes a vendégek részéről. Milutinovics és Pollard tartotta az övéit, miközben a túloldalon Keller kétszer is beköszönt, 8-12-nél négy pont volt a vasi alakulat előnye. Pollard erre még tudott innen viszont 0-6-os rohamot produkált a Konakov-legénység, Forray Gábor pedig időt is kért. Jaramaz büntetőire Somogyi nehéz dobása érkezett, és bár többször is megvolt a lehetősége a vasiaknak, hogy két számjegyűre növeljék az előnyüket, végül két gyors kosárral ötre zárkózott a KTE, 16-21 állt az eredményjelzőn tíz percnyi játékot követően.

A második felvonást jobban kezdték a szombathelyiek, Perl hármasa és Golomán büntetői azt jelentették, hogy immáron tíz ponttal vezetett a Falco. Pollard és Milutinovics azonban jól célzott kintről, megkezdte a kapaszkodást a Kecskemét, sőt, mi több, Jaramaz trojkája is behullott, villámgyorsan háromra olvadt a Falco előnye, 29-32 volt az állás. Próbált változtatni a játék ritmusán a Szombathely, de két megingást is kíméletlenül kihasznált a KTE, 33-35-nél Milos Konakov magához is hívta övéit. Ezt követően Váradi lépett elő a vendégeknél, aki faulttal együtt talált be, igaz, a ráadás büntető nem talált utat a gyűrűbe. Pollard, majd Karahodzsics szerzett 2-2 pontot, előbb egyenlített, majd fordítani is tudott a hazai együttes, a félidő 42-40-nel zárult.

A fordulás után egy Milutinovics kosara után ötre duzzadt a hazai előny, de a Perl-Váradi-Benke hármasnak köszönhetően egy nagy futással fordított a Szombathely és nyolc ponttal el is lépett. Ekkor Dramicsanin hármasa behullott, majd Perl Zoltán kapott a lábához, de a pályán tudott maradni, miközben a közte öt-hat pontos differencia állandósulni látszott. Felváltva estek a kosarak, majd egy szerzett labdát követően Dramicsanin dobhatott két büntetőt, egy pontra záróztak a kiskunságiak. Pollard hármasa újabb fordulatot hozott, hiába volt nyolcpontos hátrányban a KTE, fordítani tudott. Innentől fölénybe is kerültek a hazaiak, Wittmann triplájával öt is volt közte, Perl válaszolt, majd Pollard tett hozzá kettőt, előnnyel várhatta az utolsó negyedet a Kecskemét, 72-68 volt az utolsó etap előtt.

Perl közelije nyitotta a záró felvonást, majd a túloldalon Jaramaz tett vissza egy támadólepattanót. Jól őrizte az előnyét a hazai gárda, Milutinovics büntetőit követően hat volt a KTE előnye, ugyanennyi perc volt ekkor vissza. Golomán triplája beakadt, majd Benke hathatós közreműködésével ismét a Falconál volt az előny. Perl és Golomán vezérletével kezdtek meglépni a vendégek, 79-85-nél, két perccel a vége előtt időt is kértek a hazaiak. 2+1-es akcióval zárkózott a Kecskemét, az utolsó percre 82-86-tal fordultak a felek. Sok másodpercet le tudott pörgetni az órán a Falco, de nem tudta kosárral befejezni az akciót a sárga-fekete csapat. Milutinovics triplakísérlete kimaradt, ezzel pedig eldőlt a mérkőzés. Rangadóhoz méltó, fordulatos, kiélezett összecsapáson nyert a Falco KC Szombathely 83-87 arányban.

A szombathelyiekre december 14-én Bajnokok Ligája-mérkőzés vár, a csapat Görögországba utazik az AEK Athén együtteséhez.