MOL Magyar Kupa: Helytálltak, de nem sikerült borítani a papírformát a megyei csapatoknak

A vasi együttesek közül a Király SE állt a legközelebb a továbbjutáshoz, a Bicske azonban megfordítva a találkozót kiküzdötte a továbbjutást. Halmosi Péter duplázni tudott első hazai mérkőzésén. A Sárvár és a Szarvaskend is becsülettel küzdött, de egyik csapatnak sem sikerült meglepetést okozni.

Szeptember harmadik hétvégéjén folytatódtak a MOL Magyar Kupa küzdelmei a 128-as főtábla találkozóival. A szombati napon az összes megyei csapat érdekelt volt, a Király SE, a Sárvár, valamint a Szarvaskend is lejátszotta találkozóját. A hétvégi időpontnak köszönhetően mindhárom mérkőzésre szép számú közönség látogatott ki és szorított csapatának egy esetleges bravúr elérése érdekében.

Szarvaskend SE - Aquital FC Csákvár 1-10 (0-4) Szarvaskend, 300 néző, vezette: Juhász

Szarvaskend: GÁSPÁR - VELEKEI, Nagy Ádám (Somogyi 27.), Jóna, Németh, Csenterics (Vörös 63.), Nagy Ádám, Tóth, Smolczer, Görcsi, Kopfer

Vezetőedző: Tóth Gábor

Csákvár: Markek (Meszlényi 46.) - Vida (Kurcz 69.), Koch (Kerek 46.), Mim, Vukasovic, Vörös, Major, Albert, Magyar, Posztobányi, Madarász

Vezetőedző: Visinka Ede

Gólszerzők: Velekei 90., ill. Vida 17., Magyar 19., Vörös 4 (30, 69., 74., 81.), Madarász 2 (44., 63.), Mim 75., Kurcz  82.

A főtáblára jutásért a Celldömölköt büntetőkkel búcsúztató Szarvaskendnek a másodosztályban szereplő Csákvár együttesén keresztül vezetett az út a legjobb 64-be kerülésért. A vasi együttesnek több alapemberét is nélkülöznie kellett, de így is remekül helytállt a jó erőkből álló NB II-es csapat ellen. A Szarvaskend négy éven belül másodszor jutott el a főtábláig, először a Haladás, most pedig a Csákvár volt a végállomás Tóth Gábor együttese számára.

Király SE - Bicskei TC 2-3 (1-0) Szombathely, vezette: Dombi

Király: Horváth - Takács, Kudron, Kalmár, Reseterits (Hertelendi 48.), Kiss, Fábián, Devecseri (Fülöp 73.), Kovács Zs.(Kovács B. 30.), Halmosi, Subicz

Vezetőedző: Hegyi László

Bicske: Kertész - Filipovic, Horváth, Varga Zs. (Varga Z. 58.), Farkas, Mlinárcsik, Vékony, Pekowski, Németh (Török 83.), Lencsés, Lassú (Valentics 89.)

Vezetőedző: Dragan Vukmir

Gólszerzők: Halmosi 2 (36., 78.). ill. Németh 48., Farkas 71., Filipovic 72.

Kiállítva: Mlinárcsik 90.

Halmosi Péter hazai bemutatkozó mérkőzésén a Dragan Vukmir vezette Bicske látogatott a Király Sportlétesítménybe. A vendégek esélyeshez méltóan jobban kezdték a találkozót, a játék főként a hazaiak térfelére összpontosult és a védekezésre kellett összpontosítani a Hegyi László vezette Királynak. Az idő előrehaladtával egyre veszélyesebben játszott a szombathelyi csapat, Halmosi révén pedig a vezetést is megszerezték a 36. percben. A második félidőben akár tovább nőhetett volna az előny, a hazaiak kihagyott helyzete azonban megbosszulta magát és egyenlíteni tudott a Bicske. A gól után igazi nyílt sisakos küzdelem alakult ki, ahol mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, hogy a maga javára fordítsa a találkozót. Az adok-kapokból végül a Bicske jött ki jobban, két góljára Halmosi révén ugyan még érkezett a válasz, az egyenlítés azonban nem sikerült. A Király SE a mérkőzés teljes egészében egyenrangú ellenfele volt a Bicskének, és minden esélye megvolt, hogy búcsúztassa magasabb osztályban szereplő ellenfelét.

Sárvár FC - Kaposvári Rákóczi FC 0-3 (0-1) Sárvár, 250 néző, vezette: Görög

Sárvár: Viganó - Horváth E., Kovács, Vajda (Varga 82.), Potyi, Czöndör (Bakonyi 82.), Fider, Csákvári, Horváth A., Lempeg (Szalai 72.), Marsai

Vezetőedző: Kovács Balázs

Kaposvár: Laky - Gozsdajev-Telmán (Tratnyek 82.) - Vachtler, Nagy, Borbély (Andric 70.), Erdei, Varjas, Ur, Földi (Szabó 63.), Szarka ,Gál

Vezetőedző: Várhidi Péter

Gólszerzők: Erdei 5., Fider 48. (öngól), Szabó 78.

A Kovács Balázs vezette Sárvárra a nemrég edzőváltáson átesett Kaposvári Rákóczi együttese várt a 64-be jutásért. A somogyiaknál Waltner Róbert helyett a korábbi szövetségi kapitány, Várhidi Péter érkezett a kispadra. A Rákóczi az előző szezonban még az NB I-ben szerepelt, ezúttal viszont a másodosztály hátsó felében tanyázik, így jól jöhet a vérfrissítés az együttesnél.  A vendégek már a mérkőzés elején, az 5. percben megszerezték a vezetést Erdei révén, ami nagyban befolyásolta a találkozó további alakulását. A bekapott gól ellenére nem tört meg a Sárvár, kontrákból próbáltak veszélyeztetni, igaz inkább kevesebb, mint több sikerrel. Az 0-1-es félidő után kiegyenlítettebbé vált a találkozó, a Sárvár is többet birtokolta a labdát és közelebb járt az egyenlítéshez, mint az első játékrészben. Lélektani szempontból a legrosszabb pillanatban érkezett egy hazai szempontból roppant szerencsétlen öngól, ami amivel növelte előnyét a Kaposvár. A Sárvár mindent megtett, hogy legalább a szépítés összejöjjön, azonban a 78. percben egy szép szóló után jött a harmadik somogyi találat, ez pedig végleg eldöntötte a találkozó sorsát. A vendégek továbbjutása megérdemelt, de a Sárvár egyáltalán nem vallott szégyent a korábbi NB I-es együttes ellen.

Fotó: Király SE/Facebook