2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Megyei II .osztály, északi csoport: Élre állt a Pecöl, többen is botlottak a tabella élmezőnyéből

Fölényes győzelmének köszönhetően a tabella élére állt a Pecöl, de négy csapat is 12 ponttal áll hat forduló után. A Mersevát meg sem állt nyolcig, de a Gencs és az Ikervár is ötöt rúgott.

Zanati KSE-Haladás VSE - Kemenesalja Futball Club 1-1 (1-0) Szombathely, vezette: Papp

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Tamás (Neczpál 85.), Gyurácz (Szenczi 34.), Machinek, Maráczi, Németh G. (Horváth M. 60.), Varga, Németh E. (Horváth G. 77.), Janek, Perger, Bódi

Kemenesalja: Bakos - Bándoli, Belegrai, Szakál E. (Iván 71.), Őri, Dobson (Bodor 88.), Szakál M., Pethő, Erdélyi, Ölbei, Varga (Czöndör 64.)

Gólszerzők: Németh G. 22., ill. Dobson 50.

Nem volt könnyű dolgunk, a betegségek, sérülések miatt nem tudtunk úgy felkészülni a mérkőzésre, ahogy szerettük volna. Mindezt tetézve már a 34. percben egy újabb sérülés miatt cserélnem kellett. Az addig eltervezett és aránylag jó játékunk ment a kukába, át kellett alakítani a csapatot a kényszero csere következtében. Az átállásunk annyira nehézkes volt, hogy az első félidő utolsó 10 percére kissé szervezetlenné váltunk. A szünetben próbáltunk változtatni, majd 5 perc elteltével jött az ellenfél egyenlítő találata. Egy masszív, szervezett csapattal találkoztunk, akik ellen a megszokottnál jóval kevesebb lehetőséget tudtunk kialakítani. Nagy kár a két fordulóban elhullajtott négy pontért, mert már akár 3 ponttal is vezethetnénk a tabellát. Kisebb hullámvölgybe kerültünk, amiből közösen, csapatként tudunk kimászni. Amíg a sérültjeink és betegeink nem épülnek fel - ez még pár hetet igénybe vehet - addig nehezebb lesz, de meg kell oldanunk - értékelt Szenczi Imre, a hazaiak vezetőedzője.

Pecöl KMSE - Sitke KKSE 7-2 (2-1)  Pecöl, vezette: Kedves

Pecöl: Takács - Kurucz, Szemes D.(Marton 67.), Szemes Z., Farkas A., Illés, Hóbor, Németh (Mészáros 73.), Tóth (Varsányi 55.), Horváth (Oszkó 28.), Farkas E.

Sitke: Viczmándi (Kelemen 73.) - Bagoly, Imre, Gyürü (Bakonyi 44.), Poós, Tóbiás (Török 59.), Hantó (Németh 65.), Sulyok, Kelemen, Horváth G. (Kiss 46.), Horváth B.

Gólszerzők: Farkas A. 5 (12., 45., 55., 85., 87.), Oszkó 86., Farkas E. 88, ill. Horváth 13., Poós

Kiállítva: Imre  48.

Meglehetősen álmosan kezdte a találkozót a hazai együttes, után viszont magára talált és ismét hét gólt szerezve nem hagyott kétséget a mérkőzés végkimenetelét illetően. A Sitke rendkívül szimpatikus ellenfélnek bizonyult, de megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Pecöl és állt a tabella élére. A hazai csapat mielőbbi jobbulást és visszatérést kíván Horváth Balázsnak.

Ölbő Községi SE - CONOIL Merseváti SE 1-8 (1-3)  Ölbő, vezette: Horváth

Ölbő: Nagy - Tóth, Szele, Kovács, Sipos, Simon, Bárdosi (Csóka 75.), Csizmazia, Németh (Rabi 55.), Sárközi, Palaczky

Mersevát: Patyi - HORVÁTH, Dénes, GYŐRVÁRI, Sebestyén (Takács 70.), Czupor, Orbán (Gönye G. 74.), Marsai (Szabó 77.), Gáncs (Nyári 57.), Gönye B., Molnár (Nagy 58.)

Gólszerzők: Kovács 23., ill. Horváth A. 4 (2., 13., 22., 74), Győrvári 49., Nyári 2 (58., 83.), Takács 79.

A hazaiak nem tudtak felnőni a feladathoz, a Mersevát megérdemelten szerzett nyolc gólt és aratott nagy arányú győzelmet.

Söpte Sport Egyesület - Gérce-Vásárosmiske 0-2 (0-1) Söpte, vezette: Bedi

Söpte: Szalay - Kovács, Pusker, Léhmann, Pungor, Molnár B., Vámos, Varga (Kertes 75.), Kálmán (Molnár Cs. 67.), Németh (Mester 58.), Takács

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Tóth, Németh, Máthé, László, Major (Ódor 35.), Pethő, Mórocz, Hompok (Kovács 85.), Nunkovics (Lerik 75.), Csonka

Gólszerzők: Mórocz 7., Csonka 92.

A mérkőzés egyperces gyásszünettel kezdődött, az együttesek Nárai Zoltánra, a söpteiek nemrég elhunyt korábbi elnökére emlékeztek. A Söpte ellenfele ezúttal a Gérce volt, akik évek óta a bajnokság talán legjobb csapatának mondhatják magukat. Jól kezdték a hazaiak a mérkőzést, a vendég tizenhatosnál pattogott a labda az első percekben, azonban egy védelmi megingást Mórocz büntetett meg, így a hetedik percben előnybe kerültek a vendégek (0-1). Ez követően meddő mezőnyfölényben játszott a Söpte, beszorította vendégeket. Kálmán fejesénél és Léhmann szabadrúgásánál is a gércei hálóőrének bravúrral kellett tisztázni. A félidő végén Mórocz kis híján megduplázta a vendégelőnyt, de Szalay bravúrral mentette lövését. A második félidőben cserékkel frissítette csapatát Pados mester, de a veszélyes szögleteken kívül kapura veszélytelen volt a hazai gárda,hiába birtokolta többet a labdát, szorította be ellenfelét. A hosszabbításban Csonka révén szögletből végérvényesen eldöntötte a találkozót a vendég csapat. A kiegyenlített mérkőzésen magas szintű játékvezetés mellett a szervezett vendégek jobban használták ki lehetőségeiket, így értékes három ponttal távozhattak.

ÖTE Ikervár FC - Elektromol Spari FC 5-2 (3-1)  Ikervár, vezette: Talabér

Ikervár: Németh D. (Schimmer 68.) - Németh M. (Horváth 61.), HULLMANN, DOBSON, Vincze, KÓSI, Bészély, Varga, NAGY, Takács, Németh R. (Asztalos 46.)

Spari: Bíró - Kovács, Baranyai, Németh R., Pulai, Grubick (Nyári 50.), Kelemen, Fritz, Tóth (Holdosi 75.), Németh  V., Barbalits

Gólszerzők: Nagy 4 (22., 42.,  70., 75.), Vincze 31., ill. Barbalits 8., Nyári 77.

A hazai csapat meglehetősen álmosan kezdte a találkozót, a Spari pedig már a mérkőzés elején meg is szerezte a vezetést. Szerencsére a bekapott gólra jól reagáltak a hazaiak és 2 szép támadásból szerzett góllal és egy átlövésből szerzett találattal megnyugtató előnnyel vonulhattott szünetre az Ikervár. A második félidőben kontrára rendezkedett be a csapat, amiből további 2 szép gólt sikerült elérni. A végén a vendég csapat kozmetikázott az eredményen. Összességében megérdemelt eredmény született egy rendkívül sportszerű csapat ellen.

Gencsapáti KSE - Szeleste-Pósfa SE  5-1 (4-0)  Gencsapáti, vezette: Farkas

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Horváth Á. 68.), Janzsó, Fogl (Németh 85.), Kovács, Bokor (Domján 73.), Csonka (Mester 55.), Egyed, Lőrincz (Tóth 58.), Szigetvári, Dancs

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth, Fülöp, Földi (Vincze 46.), Riba, Nagy D., Horváth (Gecse 46.), Szabó, Nagy Á., Varga, Kovács V. (Németh 70.)

Gólszerzők: Fogl 11., Lőrincz 2 ( 12., 20.), Dancs 36.,  Szigetvári 48., ill. Gecse 85.

A két gyors hazai találat után eltűnt a görcsösség a gencsiekből és sorra alakították ki a helyzeteket a fásult vendég csapat ellen. A félidőben már négy gólos volt a hazai előny, de akár még több góllal is vezethetett volna a gencsi együttes. A második felvonás elején egy büntetőnek köszönhetően tovább nőtt az előny, az újabb helyzetekből azonban már nem sikerült többet értékesíteni. A Szeleste erejéből csak a szépítő találatra futotta, a hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Uraiújfalu SE - Honvéd Sé SE 1-0 (1-0)  Uraiújfalu, vezette: Molnár

Uraiújfalu: Horváth - SZABÓ, VARGA, Gáspár (Kollárits 57.), PUNGOR N.( Farkas A 53.), Pungor Sz., Gallen I., Agg (Vajnai 86.), Simon, Németh, Koronczai

Sé: Földi - Szalay, Wágner, Séfer, Liviu, Haraszti (Bogyai 86.), Werderits, Farkas, Vándori (Muzsai 46.), Sümegi, Uri

Gólszerző: Agg 7.

Már a mérkőzés 7. percében előnyhöz jutott a hazai együttes, ami megadta a találkozó alaphangját. Az Uraiújfalu már az első játékrészben eldönthette volna a találkozó sorsát, a helyzeteket azonban nem sikerült értékesíteni. A második játékrészben magára talált a Sé, nagy erőket mogósítottak az egyenlítésért, de nem sikerült bevenniük a hazai kaput, így maradt az 1-0-s végeredmény.

Bozsoki SE - Alsóújlaki Sport Club 1-1 (1-0)  Bozsok, vezette: Szabó III.

Bozsok: MIKLÓS - Kaposi, Kratochwill, Kalmár, Nagy (Dévényi 68.), Jagodics, Hankó (Rapi 68.), Kovács, Szalai (Bigner 83.), Kiss, Marti (Németh 83.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Pados, Toldi (Kaposi 75.), Varga Á,, Varga N., Gampel Dá.(Hancz 36.), Farkas, Ódor, Nagy (Ország 46.), Varga R.

Gólszerzők: Kratochwill 20., ill. Varga R. 74.

Vendég ziccerrel indult a mérkőzés, de a hazai kapus bravúrral védeni tudott. Ezután fokozatosan vette át a játék irányítását a Bozsok és egy szép támadás végén jogos büntetőhöz jutott, amit sikerült sikerült is értékesíteni. A második félidőben nem sikerült lezárni a mérkőzést a hazai csapatnak, és ahogy ilyenkor lenni szokott egy kontra végén egalizált az Alsóújlak, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.

A tabella ide kattintva  érhető el

Fotó: Haladás VSE

Több száz motor várható a vasárnapi motoros felvonuláson Szombathelyen
Hagyományosan felvonulással indítják a szezont a vasi motorosok. Mutatjuk a tervezett útvonalat, ahol április 21-én, vasárnap várható a látványos konvoj felbukkanása, írja a 112press.hu.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.