Megyei II. osztály, északi csoport: több fölényes győzelmet is hozott a 22. forduló

A Gérce hat, a Bozsok öt, a Kemenesalja négy alkalommal vette be ellenfele kapuját. A Zanati KSE-HVSE, a Spari, valamint a Pecöl is magabiztos győzelmet aratott, A Söpte és a Gencsapáti viszont nem bírt ellenfelével.

Zanati KSE-Haladás VSE - Alsóújlaki Sport Club 3-1 (2-1)  Szombathely, vezette: Imre

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Szőts, Varga, Maráczi, Perger, Szenczi, Németh G. (Kiss 86.) , Németh E., Janek, Nemes (Ferencz 59.) , Bódi (Edelényi 59.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel, Varga K., Pados (Papp 87.) , Nagy (Kaposi 11.) , Varga Á., Varga N., Ódor, Kántor, Hancz (Ország 15.) , Varga R.

Gólszerzők: Varga 3., Bódi 17., Ferencz 79., ill. Varga N. 34.

A tabella éllovasa ezúttal az Alsóújlak együttesét látta vendégül. A hazaiak már a 17. percre kétgólos előnyre tettek szert, és bár a szépítés összejött az alsóújlakiaknak, egy 79. percben szerzett találattal végleg le tudta zárni a mérkőzést a Zanati KSE-HVSE.

Gencsapáti KSE - Honvéd Sé SE 1-1 (0-0)  Gencsapáti, vezette: Talabér

Gencsapáti: Horváth - Petrőczi, Janzsó, Mester, Dancs (Németh 92.) , Csonka (Fogl 62.) , Bokor (Varga 62.) , Tóth (Egyed 69.) , Molnár (Szigetvári 83.) , Lőrincz, Tar

Honvéd Sé SE: Földi - Séfer, Nyári (Nemes 55.) , Kovács, Werderits, Farkas P. (Fichtacher 69.) , Farkas K. (Szalay 55.) , Horváth, Vándori, Kámán, Uri

Gólszerzők: Fogl 89., ill. Horváth 47.

Nagy szélben, kitűnő játékvezetés mellett végig a hazaiak irányították a mérkőzést, helyzeteiket azonban nem sikerült gólra váltaniuk. A második félidő elején a vendégek jutottak előnyhöz, de a gencsiek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, ami egy büntetővel meg is történt.

Söpte Sport Egyesület - Szeleste-Pósfa SE 1-1 (1-0)  Söpte, vezette: Szejke

Söpte: Márffi - Kertes, Mester (Németh 72.) , Kovács, Léhmann, Marton (Pungor 53.) , Molnár, Vámos, Varga, Koronczai, Pereszteghy

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth (Csizmazia 76.) , Kovács R., Nagy, Riba, Kovács A., Horváth D. (Vincze 46.) , Szabó (Horváth L. 67.) , Varga (Gecse 91.) , Földi, Trittremmel

Gólszerzők: Marton 21., ill. Varga 52.

Kiállítva: Nagy 67. (Szeleste-Pósfa)

A hazai csapat játékába ezúttal sok pontatlanság csúszott, az akarás görcsösségbe ment át, így a kontrákra berendezkedő lelkes, szervezett szelestei együttes megérdemelten vitte el az egyik pontot Söptéről.

ÖTE Ikervár FC - Gérce-Vásárosmiske KSE 1-6 (1-2)   Ikervár, vezette: Szabó III.

Ikervár: Takács - Németh D., Németh M., Asztalos R., Vincze, Horváth, Molnár, Asztalos N., Varga, Baumgartner (Kondora 46.) , Schimmer

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Ódor, Németh, Máthé, Major (Fehér 80.) , Pethő, Mórocz (Lerik 13.) , Hompok (Erdős 82.) , Nunkovics, Kovács, Csonka

Gólszerzők: Vincze 36., ill. Pethő 32., Lerik 2 (43., 58.), Hompok 55., Fehér 2 (85., 87.)

Az erősen tartalékos hazai csapat egy félidőn keresztül tudta tartani a lépést a vendég Gércével. Ezt követően a vendégek kihasználták szinte az összes hazai hibát, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Ölbő Községi SE - Elektromol Spari FC 1-3 (0-3)  Ölbő, vezette: Marácz

Ölbő: Varga - TÓTH AT., Tóth G., Sipos (Vidos 46.) , Simon, VASADI, Horváth (Papp 61.) , Bertha (Sági Kiss 73.) , Németh (Tóth T. 82.) , Palaczky (Szanyi 46.) , Tóth Al.

Elektromol Spari: Jónás - Baranyai, Kovács, Pulai, Barbalits, Fritz (Sipos 42.) , Pados, Németh V., Schmidt, Németh R., Molnár

Gólszerzők: Tóth Al. 73., ill. Baranyai 24., Pulai 2 (25., 38.)

A mérkőzésen egyértelműen a szél volt az uralkodó, amely az első félidőben a vendég, a másodikban pedig a hazai csapatot segítette. A Spari mezőnyfölényben futballozott, ez pedig találatokban is megmutatkozott, a félidőre háromgólos előnyre tettek szert. A fordulás után ellentétes lett a játék képe, de az ölbőiek erejéből csak a szépítésre futotta, így a vendégek 1-3 arányban nyerni tudtak.

Pecöl KMSE - CONOIL Merseváti SE 3-0 (1-0)   Pecöl, vezette: Szabó

Pecöl: Kollarics - Kurucz, Szemes, Farkas E., Oszkó, Farkas A., Illés, Németh (Varsányi 46.) , Horváth (Lakatos 76.) , Gyürü, Márok

Mersevát: Patyi - Sebestyén, Molnár (Szabó 85.) , Tanai (Dénes M. 65.) , Győrvári, Orbán, Pásti (Varga 65.) , Czupor (Gáncs 65.) , Nagy, Dénes B., Horváth

Gólszerzők: Gyürü 17., Farkas A. 2 (56., 57.)

A hazai együttes zsinórban negyedik győzelmére készült, ehhez a merseváti csapatot kellett legyőznie. A Pecöl nagyon szervezetten, jól futballozott az egész mérkőzésen, végül Gyürü László góljával, valamint Farkas Attila duplájával otthon is tartotta a három pontot. Az egész hazai csapat dicséretet érdemel, a győzelmet pedig ezúttal is edzőjének ajánlja.

Uraiújfalu SE - Kemenesalja Futball Club 1-4 (0-2)   Uraiújfalu, vezette: Papp

Uraiújfalu: Horváth (Niczki 80.)  - SZABÓ, Varga, Csete, Tóth (Vajnai 72.) , Németh, Gallen, Agg, Gáspár, Kollárits, Simon

Kemenesalja: Bakos - Belegrai, Pethő, Szakál E. (Őri 16.) , Kóbor (Iván 53.) , Dobson (Smidéliusz 75.) , Szakál M., Czöndör (Bodor 80.) , Lőrincz, Ölbei, Varga (Berecz 64.)

Gólszerzők: Szabó 83., ill. Dobson 2 (7., 36.), Czöndör 50., Őri 75.

Kiállítva: Bodor 90. (Kemenesalja)

A rendkívül tartalékos hazai csapat hibáit kihasználva megérdemelten gyűjtötte be a három pontot a Kemenesalja.

Bozsoki SE - Sitke KKSE 5-2 (1-1)   Bozsok, vezette: Rozsnyai

Bozsok: Miklós (Farkas 82.)  - Iker, Kalmár, Nagy (Horváth 82.) , Jagodics, Pál (Szárnyas 82.) , Dévényi, Hankó (Németh 82.) , Kovács (Mészáros 82.) , Tompek, Kiss

Sitke: Viczmándi - Bagoly, Gyürü (Imre Gá. 15.) , Papp, Poós, Szita, Imre Ge., Kelemen, Horváth G., Németh, Horváth B.

Gólszerzők: Nagy 2 (7., 75.), Pál 2 (71., 77.), Németh 91., ill. Papp 25., Kelemen 92.

A bozsoki együttes fölényes győzelemmel búcsúzott két tragikus hirtelenséggel elhunyt egyesületi tagja, Darabos Béla, valamint Szentelekiné Sziklai Zsuzsanna előtt. Emléküket örökre megőrzi a csapat. A hazaiak mielőbbi jobbulást kívánnak a súlyos sérülést szenvedő sitkei játékosnak, Gyürü Tamásnak.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.