2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Megyei II. osztály, északi csoport: sok gólgazdag mérkőzést hozott a 29. forduló

Magabiztosan nyert az éllovas, de az Uraiújfalu, a Sitke, valamint a Sé győzelméhez sem férhetett kétség. A Pecöl a Bozsok, a Söpte a Gencs vendégeként gyűjtötte be a három pontot. A Kemenesalja nagy csatában gyűrte le a Sparit, míg a Mersevát Alsóújlakon diadalmaskodott.

Kemenesalja Futball Club - Elektromol Spari FC 3-2 (1-1)    Vönöck, vezette: Sály

Kemenesalja: Bakos - Szakál E. (Veszprémi 60.) , Belegrai, Dobson, Őri (Iván 82.) , Szakál M., Czöndör, Lőrincz M. (Kóbor 46.) , Pethő, Varga, Ölbei, Varga (Bodor 73.)

Elektromol Spari: Jónás - Kelemen, Dienes, Vidos, Kovács, Pulai, Barbalits (Tóth 46.) , Fritz, Baranyai, Pados, Schmidt

Gólszerzők: Czöndör 2 (22., 80.), Bodor 89., ill. Pulai 16., Fritz 77.

A rendkívül sportszerű, élvezetes és fordulatos mérkőzésen ezúttal Fortuna kegyeibe fogadta a hazaiakat, akik egy hajrában lőtt góllal a maguk javára fordították az összecsapást.

Zanati KSE-Haladás VSE - Ölbő Községi SE 11-0 (6-0)   Szombathely, vezette: Gaál

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Szőts (Machinek 46.) , Varga, Ferencz (Edelényi 72.) , Perger (Szabó 62.) , Szenczi, Németh G. (Kiss 46.) , Németh E., Janek, Berta (Bősze 57.) , Nemes

Ölbő: Tóth - Kozó, Szele, Szanyi, Bozi, Papp, Kovács (Ádám 46.) , Vidos, Vasadi, Bertha, Palaczky

Gólszerzők: Németh G. 3., Berta 6., Ferencz 3 (9., 67., 69.), Janek 28., Szenczi 3 (32., 37., 57.), Nemes 61., Edelényi 80.

Élesen, koncentráltan kezdett a listavezető, amely az első szűk tíz percben három alkalommal is betalálat. Ezt követően viszont valamelyest alábbhagyott a hazai koncentráció, ám ezen a szakaszon túllendülve ismét sikerült rövid idő leforgása alatt három gólt szerezni, így 6-0 állt az eredményjelzőn a szünetben. A térfélcsere után is sok helyzetet dolgoztak ki a vendéglátók, amelyből ötöt sikerült értékesíteni, így 11-0-ás végeredménnyel zárult az összecsapás. Szenczi Imre együttesére szerdán már újabb feladat vár, ugyanis a Halmosi Zoltán Vas Megyei Kupában az aranyéremért küzd meg a Sárvár ellen.

Sitke KKSE - Szeleste-Pósfa SE 5-1 (2-1)   Sitke, vezette: Szabó

Sitke: Kelemen D. - Bagoly (Papp 77.) , Imre Gá., Gyürü (Tóbiás 55.) , Poós, Szita (Szakos 72.) , Imre Ge., Sulyok (Bakonyi 77.) , Kelemen B., Németh, Horváth (Hantó 83.)

Szeleste: Kovács M. (Nagy Cs.  22.)  - Németh (Csizmazia 60.) , Tóth, Kovács R., Nagy D., Riba, Kovács A., Szele, Nagy Á. (Horváth 77.) , Varga, Földi

Gólszerzők: Kelemen B. 11., Poós 2 (24., 68.)  Tóbiás 65., Papp 89., ill. Kovács A. 15.

Három vereségét követően azt a szelestei csapatot fogadta a házigazda,  aki az elmúlt nyolc mérkőzésén csak egyszer kapott ki. A mérkőzés gyors gólváltással kezdődött, később a hazaiak ismét vezetést szereztek így sitkei előnnyel zárult az első félidő. A folytatásban a lelkesen és helyenként jól játszó Sitke újabb három találattal teljesen megérdemelt győzelmet aratott, a több játékosát is nélkülözni kényszerülő vendégcsapat felett. A házigazdánál mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Honvéd Sé SE - Gérce-Vásárosmiske SE 5-2 (2-2)    Sé, vezette: Szabó I.

Sé: Földi - Varga, Séfer, Kovács, Werderits, Muzsai (Szalay 90.) , Bonchis (Nyári 67.) , Soós, Horváth (Vámos 90.) , Kámán, Nemes

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Németh, László (Lerik 46.) , Major, Pethő (Fehér 77.) , Mórocz, Sali, Nunkovics, Kovács, Csonka, Kövesdi

Gólszerzők: Kovács 2 (35.,91.), Horváth 43., Séfer 67., Werderits 87., ill. Pethő 21., Major 36.

A két csapat mindig jó színvonalú, rangadó jellegű mérkőzéseket vív egymással, nem volt ez másként most sem. Mindkét fél győzni akart és nagy elánnal vetette bele magát a küzdelembe. A kezdeti tapogatózás után a hazaiak kerültek fölénybe, egy formás támadás végén mégis a vendégek szereztek előnyt. Nemsokára jött a válasz hazai oldalról, de jóformán a középkezdés után egy védelmi hibát kihasználva ismét vendégeknél volt az előny. A gólpárbaj folytatódott, egy szép góllal megint jött az egyenlítés, így döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. A második félidőben nagy nyomás alá helyezte ellenfelét a hazai alakulat. Futószalagon jöttek a szebbnél-szebb támadások. A félidő közepén egy mintaszerű támadás után végre a hazaiak vezettek, de a vendégek nem adták fel, szórványos ellentámadásaik viszont meddőnek bizonyultak. Aztán az utolsó tíz percben újabb két találatot szerzett a házigazda, így végleg eldőlt a derbi. Összességében egy nagyon jó mérkőzésen a hazaiak, - akiknél minden játékos kiváló teljesítményt nyújtott - sokat tettek a győzelemért, mely ilyen arányban is megérdemelt.

Alsóújlaki Sport Club - CONOIL Merseváti SE 1-3 (0-2)   Alsóújlak, vezette: Polgár

Alsóújlak: Gábor (Szőnye 26.)  - Kaposi, Tűh (Gampel 6.) , Varga K., Nagy, Varga Á., Varga N. (Papp 78.) , Tárkányi (Ország 60.) , Ódor, Kántor (Takács 85.) , Hancz

Mersevát: Patyi - GÖNYE, Dénes M., Takács (Nagy G. 68.) , HORVÁTH, Sebestyén, Orbán, Dénes B., Nagy Á., Zsoldos (Németh 89.) , Czupor

Gólszerzők: Kaposi 75., ill. Horváth A. 2 (26., 29.), Dénes B. 65.

Szép számú közönség előtt mérhették össze tudásukat a felek. Az Alsóújlak ezúton is szeretne köszönetet mondani visszavonuló játékosának, Tűh Szabolcsnak, akinek sok-sok éven át tartó hűséges munkáját nagyra becsüli a klub. A találkozón meglehetősen fásultan, tudása alatt játszott a házigazda, a vendégek viszont 90 percig felszántották a pályát, a hazaiak szavaival élve játékuk már néha a durvaság határát súrolta. Ettől függetlenül eredményesek voltak és megérdemelt győzelmet arattak.

Bozsoki SE - Pecöl KMSE 0-1 (0-0)   Bozsok, vezette: Farkas

Bozsok: Miklós - Kalmár, Nagy, Jagodics (Pónácz 75.) , Dévényi, Dobány (Kovács 64.) , Szalai, Hankó (Pál 56.) , Tompek, Kiss, Marti (Nemes 64.)

Pecöl: Kollarics - Szemes, Farkas E. Gyürü, Oszkó, Farkas A., Illés, Németh (Mészáros 95.) , Czeglédi, Horváth (Pálfi 98.), Márok

Gólszerző: Farkas A. 54.

Kiállítva: Szalai 61., Nagy 95. (mindkettő Bozsok)

Jobbára mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. Összességében egy döntetlen színezetű mérkőzésen a hazaiak szavaival élve véleményes játékvezetői ítéleteknek is köszönhetően sikerült elvinni mindhárom bajnoki pontot a pecöli csapatnak Bozsokról.

Uraiújfalu SE - ÖTE Ikervár FC 6-1 (2-1)   Uraiújfalu, vezette: Szabó

Uraiújfalu: Horváth - SZABÓ, VARGA (Simon 74.) , Gallen A., Pungor, Tóth, Gallen I., Agg (Németh I. 21.) , GÁSPÁR, Németh D., KOLLÁRITS

Ikervár: Takács - Németh, Asztalos R. (Asztalos N. 58.), Vincze, Horváth, Naszádos, Molnár, Varga, Nagy, Schimmer, Németh

Gólszerzők: Tóth 26., Szabó M. 3 (45., 70,. 92.), Varga 58., Nagy 76. (öngól), ill. Varga 21.

Kiállítva: Pungor 48. (Uraiújfalu), ill. Molnár 15. (Ikervár)

A szebb napokat is megélt csapatok találkozóján inkább a hazai alakulat kezdett támadóbb szellemben. A 15. percben megfogyatkoztak a vendégek, ami érdekes módon inkább az Uraiújfalut zavarta meg, az Ikervár pedig meg is szerezte a vezetést. A házigazdának még a szünet előtt összejött a fordítás, és bár a fordulás után ők is hátrányba kerültek, helyzeteiket kihasználva magabiztos győzelmet arattak a találkozó végére már elfáradó vendégek ellen. Az Uraiújfalu jobbulást kíván a súlyos sérülést szenvedő Agg Bencének.

Gencsapáti KSE - Söpte Sport Egyesület 0-2 (0-1)    Gencsapáti, vezette: Kedves

Gencsapáti: Horváth - Petrőczi, Janzsó, Fogl, Mester (Egyed 67.) , Dancs, Molnár (Szigetvári 67.) , Bokor, Tóth (Tar 46.) , Lőrincz (Varga 64.) , Kovács

Söpte: Márffi - Németh, Kovács, Léhmann (Molnár 84.) , Marton (Kálmán 84.) , Mester, Sulyok, Vámos, Varga (Pados 88.) , Koronczai, Pereszteghy (Udvardi 63.)

Gólszerzők: Mester 29., Kovács 75.

Az ezüstéremre hajtó vendégek sokkal motiváltabban álltak a találkozóhoz. A második játékrészben a hazaiak rendezték soraikat, de egy távoli bomba eldöntötte a három pont sorsát. Összességében megérdemelt vendég siker született.

A csoport állása ide kattintva tekinthető meg.

Több száz motor várható a vasárnapi motoros felvonuláson Szombathelyen
Hagyományosan felvonulással indítják a szezont a vasi motorosok. Mutatjuk a tervezett útvonalat, ahol április 21-én, vasárnap várható a látványos konvoj felbukkanása, írja a 112press.hu.
Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Áprilisi nyárra téli zimankó: kifehéredett a Kőszegi-hegység csúcsa
Kifehéredett az Írottkő kedden délelőtt: az Astromet Facebook-oldal élő videóban jelentkezett be a Kőszegi-hegységből, jég- és hódara, illetve hó hullott a nulla fok körüli hőmérsékleten.
Szombathely Deák Ferenc utca 3. alatti gyermekorvosi rendelő - Dr. Gecse-Kálózi Patrícia rendelési idő
Dr. Gecse-Kálózi Patrícia gyermekorvos rendelési ideje 2024-ben március 1-től a Deák Ferenc utcai gyermekorvosi rendelőben, Szombathelyen.