2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei II. osztály, északi csoport: potyogtak a találatok, a Pecöl kilenc, míg az Uraiújfalu nyolcgólos mérkőzésen nyert

Az Alsóújlak és a Gérce találkozóján szintén nyolc gól esett, méghozzá egyenlő elosztásban, de a Bozsok és a Lukácsháza is megosztozott a pontokon. A Spari, a Sé, valamint a Gencsapáti egyaránt idegenbeli győzelmet aratott.

Kemenesalja FC - Elektromol Spari FC 0-2 (0-1)  Vönöck, vezette: Mórocz

Kemenesalja: Bakos - Varga R., Németh, Őri, Fülöp (Horváth, 71.) , Géczi, Czöndör, Varga Sz. (Smidéliusz, 81.) , Vajda, Erdélyi, Ölbei

Elektromol Spari: Pungor - Németh, Tóth, Sipos, Jónás, Barbalits (Milecz, 64.) , Varsányi, Láda, Papp, Neubauer, Majtényi

Gólszerzők: Majtényi 10., Varsányi 72.

A hazaiak első szezonbeli győzelme továbbra is várat magára, a vendégek viszont zsinórban második mérkőzésükön tudták begyűjteni mindhárom bajnoki pontot.

Boba SE - Sé Honvéd SE 0-3 (0-1)  Boba, vezette: Imre

Boba: Fábián - Szigeti, Fodor, Sütő, Szabó, Papp, Kóbor (Porkoláb, 23.) , Farkis (Prépost, 75.) , Dénes, Medve (Sztojka, 58.) , László

Sé: Földi - Szalay, Vámos (Tóth, 46.) , Séfer, Kiss (Bogyai, 78.) , Romsics, Halmos, Nemes, Farkas (Fichtacher, 46.) , Kovács, Uri

Gólszerzők: Halmos 2., Tóth 57., Romsics 89.

A vendégek két vereség után szerettek volna javítani, ez sikerült is nekik, 3-0-s győzelmet arattak a Boba otthonában.

Pecöl SE - CONOIL Merseváti SE 5-4 (3-2)  Pecöl, vezette: Kondor

Pecöl: Kollarics - Svób, Gyürü, Farkas (Czeglédi, 81.) , Kiss (Pálfi, 81.) , Hóbor (Tóth, 46.) , BONCZ, Joó, Horváth (Kurucz, 57.) , BORI, Balázs (Németh, 57.)

Mersevát: Patyi - Gönye, Csite, Horváth, Orbán (Homlok, 62.) , Fülöp (Rába, 46.) , Nagy (Takács M., 62.) , Csótár, Takács B., Balogh, Döbröntei

Gólszerzők: Farkas 9., Joó 18., Svób 25., Gyürü 50., Tóth 53., ill. Horváth 4 (23., 35., 80., 92.)

Az alsóházi összecsapáson a hazai csapat az első félidőben eldönthette volna a mérkőzés végkimenetelét, de sok helyzetét elpuskázta. Az utolsó tíz percben aztán jött egy rövidzárlat pecöli részről, amit ki is tudott használni a Mersevát, ám ez is csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A hazai csapat köszöni a szurkolóknak a bíztatást, bízva a sikeres folytatásban.

Uraiújfalu SE - Szeleste-Pósfa SE 5-3 (3-1)  Uraiújfalu, vezette: Marácz

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M., Gáspár, Gallen, Szabó B., Kollárits, Németh Z., Németh B., Kovács, Keszei (Burka, 59.) , Agg (Simon, 59.)

Szeleste-Pósfa: Szentgyörgyári - Nardai, Maráczi (Németh, 46.) , Földi, Pomper, Fülöp, Pethő (Fehér, 46.) , Molnár, Tóth, Kovács T. (Kovács R., 46.) , Horváth R. (Horváth D., 69.)

Gólszerzők: Gáspár 3., Szabó M.2 (25., 65.), Agg 41., Németh B. 56., ill. Pomper 2 (39., 74.), Horváth R. 49.

Kiállítva: Gallen 79. (Uraiújfalu)

A két együttes gólgazdag összecsapásából a hazaiak jöttek ki győztesen, akik ezzel a sikerrel ideiglenesen a tabella élére álltak.

Kemenesmagasi FC - Gencsapáti KSE 1-2 (0-1)  Kemenesmagasi, vezette: Imre

Kemenesmagasi: Papp - Poós, Molnár Zs., Horváth (Balogh, 66.) , Palotai, Bándoli (Fülöp, 66.) , Takács (Princzes, 75.) , Király (Sebestyén, 46.) , Peresznyei (Solymos, 75.) , Kerekes, Molnár T.

Gencsapáti: Horváth - Varga (Sulyok, 56.) , Soldatenko, Fülöp (Dancs, 46.) , Bokor, Tóth, Jónás, Roshko, Lőrincz, Janek, Skrapits (Kovács, 75.)

Gólszerzők: Molnár T. 84., ill. Lőrincz 37., Dancs 64.

Küzdős mérkőzésen a győzelmet jobban akaró vendégek szerezték meg a három pontot.

Alsóújlaki SC - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-4 (1-1)  Alsóújlak, vezette: Héra

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Toldi, 56.) , Kaposi, Tóth (Kovács, 56.) , Varga K., Pados (Farkas, 46.) , Varga Á., Varga N. (Káldi I., 78.) , Káldi M., Gampel Dá., Varga R.

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Lakatos, László, Lőrincz (Soós, 65.) , Pethő, Lerik (Sebestyén, 88.) , Major, Nunkovics, Kovács (Kiss, 85.) , Csonka, Kövesdi

Gólszerzők: Fehér 7. (öngól), Varga R. 2 (73., 85.), Káldi M. 78., ill. Pethő 3 (30., 54., 93.),  Tóth 51. (öngól)

Gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással a két felsőházi csapat. A nyolc találat egyenlő arányban oszlott el, így mindkét gárda egy ponttal gazdagodott.

Bozsoki SE - SCHOTT Lukácsháza SE  2-2  (1-1)  Bozsok, vezette: Boda

Bozsok: Szenteleki Á. - Bigner, Kratochwill, Nagy (Kalmár, 77.) , Pál, Dévényi, Dobány (Németh, 77.) , Szalai, Kaposi (Szenteleki B., 61.) , Kiss, Marti

Lukácsháza: Bán - Szentkúti - Osztrosits, Takács (Pungor, 60.) , Gombás, Horváth K., Kovács, Horváth Sz. (Tóth, 76.) , Csuka, Rozmán, Bősze

Gólszerzők: Dobány 35., Szalai 68., ill. Rozmán 2 (30., 84.)

Kiállítva: Marti 83. és Pál 90. (Bozsok), Szentkúti 90. (Lukácsháza)

Igazi rangadónak ígérkezett a mérkőzés, sok néző várta a tabella élbolyába tartozó csapatokat.Az első játékrészben elsősorban pontrúgásokból veszélyeztettek a csapatok, mezőnyben küzdöttek a felek. A lukácsházi gólra hamar jött a hazai válasz, így 1-1-gyel vonultak szünetre a csapatok. A második félidőben a vendégek mezőnyfölényben játszottak, helyzetei viszont a Bozsoknak voltak. A küzdelem dominált, sok párharc jellemezte a 90 percet. A 3 piros lap sajnos nem volt méltó az ütközethez. A hazaiak beszámolója szerint a gólokat megelőző lesgyanús szituációból is akadt néhány. A bozsokiak sok sikert kívánnak a vendégeknek céljaik eléréséhez!

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.