2024.04.23., kedd  •  Béla napja
Megyei II. osztály, északi csoport: nyert, és bajnok lett a Zanati KSE-Haladás VSE

Szenczi Imre együttese a Mersevát elleni 6-1-es sikerrel biztosította be elsőségét. A Bozsok, a Gencsapáti, valamint a Söpte hazai pályán aratott magabiztos győzelmet, míg a Gérce és a Sé egyaránt idegenben tudott diadalmaskodni. A Kemenesalja a Szelestét, az Uraiújfalu a Pecölt múlta felül.

Kemenesalja Futball Club - Szeleste Pósfa SE 1-0 (0-0)   Vönöck, vezette: Mórocz

Kemenesalja: Bakos - Kolompár (Őri 46.) , Szakál, Pethő, Kóbor, Dobson (Szakály 87.) , Czöndör (Veszprémi 81.) , Lőrincz, Iván, Ölbei, Varga

Szeleste: Kovács M. - Németh, Kovács R., Fülöp, Nagy (Vincze 66.) , Riba, Kovács A., Szele (Horváth 81.) , Varga, Földi, Trittremmel

Gólszerző: Czöndör 52.

Kiegyenlített, jó iramú, sportszerű mérközést hozott a Kemenesalja és a Szeleste találkozója. A tipikus egygólos mérkőzésen a hazaiak tudtak a kapuba találni a második félidőben és a második félidőben mutatott játékuk alapján megérdemelten gyűjtötték be a három pontot. A Kemenesaljánál mindenki jó teljesítményt nyújtott.

Zanati KSE-Haladás VSE - CONOIL Merseváti SE 6-1 (3-0)  Szombathely, vezette: Tóth

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Szőts (Edelényi 52.) , Varga, Perger, Maráczi (Neczpál 71.) , Ferencz, Szenczi, Németh G., Nemes (Bódi 52.) , Németh E. (Machinek 52.) , Berta (Janek 52.)

Mersevát: Patyi - Gönye, Dénes M. (Takács 57.) , Győrvári, Horváth, Sebestyén, Pásti, Dénes B., Gáncs (Németh 84.) , Nagy, Czupor

Gólszerzők: Nemes 5., Németh G. 2 (7., 22.), Edelényi 81., Bódi 87., Neczpál 89., ill. Janek 59. (öngól)

A hazaiak azzal a céllal léptek pályára a Haladás Sportkomplexumban, hogy bebiztosítsák bajnoki címüket. Ez két jó periódusnak köszönhetően sikerült is a jó formában lévő Mersevát ellen. Szenczi Imre együttese 6-1 arányban nyerni tudott, ezzel pedig biztossá vált, hogy a Zanati KSE-Haladás VSE végez a megyei II. osztály élén, a következő szezonban pedig már a legmagasabb osztályban vitézkedhet.

Sitke KKSE - Honvéd Sé SE 0-2 (0-1)   Sitke, vezette: Sály

Sitke: Viczmándi - Bagoly G. (Horváth G. 46.) , Imre (Bagoly A. 59.) , Gyürü, Papp, Poós, Tóbiás, Szita (Szakos 55.) , Sulyok, Németh, Horváth B.

Sé: Földi - Szalay, Varga, Séfer, Kovács (Nyári 60.) , Werderits, Muzsai (Koroknai 80.) , Horváth (Deutsch-Szalai 88.) , Vándori, Kámán, Nemes

Gólszerzők: Muzsai 2., Nyári 61.

A  helyzeteiből kettőt értékesítő vendégcsapat megérdemelt győzelmet aratott a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfélnek bizonyuló házigazda felett.

Alsóújlaki Sport Club - Gérce-Vásárosmiske KSE 3-4 (1-2)   Alsóújlak, vezette: Szejke

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Varga K. (Rónafalvi 65.) , Pados (Hancz 58.) , Nagy, Varga Á., Varga N. (Gampel Dá. 68.) , Ódor, Kántor, Varga R. (Takács 75.)

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Németh, Máthé, Lerik, Pethő, Mórocz (Ódor 63.) , Hompok, Nunkovics (Sali 80.) , Kovács, Csonka, Kövesdi

Gólszerzők: Varga R. 10., Hancz 87., Gampel Do. 94., ill. Lerik 31., Nunkovics 36., Hompok 57., Kovács 81.

Két jó formában lévő csapat nézett farkasszemet az Alsóújlak és a Gérce találkozóján. A hazaiak célja a negyedik pozíció megtartása volt, ennek tükrében pedig ezúttal is támadó szellmű, bátor futballal rukkoltak elő. Ez már a 10. percben gólt eredményezett, ezt követően viszont a kimaradt helyzetek megbosszulták magukat, a vendégek két rögzített játékhelyzet után fordítani tudtak. A fordulás után aztán kinyílt a házigazda, mindent egy lapra feltéve támadott az egyenlítésért, a Gérce kontrajátéka viszont eredményes volt. A csapatok játszhattak volna egy jó iramú mérkőzést, a hazaiak szavaival élve azonban a játékvezető nem igazán tudta kézben tartani az összecsapást.

Bozsoki SE - Elektromol Spari FC 7-1 (3-1)   Bozsok, vezette: Ódor

Bozsok: Miklós - Nemes (Dévényi 59.) , Kratochwill (Pónácz 79.) , Kalmár, Dobány (Bigner 56.) , Jagodics (Kovács 66.) , Pál, Hankó, Tompek (Szárnyas 79.) , Kiss, Marti

Elektromol Spari: Gyetvay - Jónás, Szabó, Dienes, Tóth (Sipos 66.) , Barbalits, Pulai, Németh V., Baranyai, Pados, Németh R.

Gólszerzők: Pál 2 (3., 30.), Hankó 9., Kiss 65., Bigner 69., Dévényi 2 (80., 88.), ill. Jónás 25.

A hazai csapat szépen szeretett volna búcsúzni szépszámú közönségétől, ami sikerült is. A bozsokiak szebbnél szebb gólokat lőve magabiztos nagyarányú győzelmet arattak. A mérkőzés kezdőrúgását Horváth Noel SMA2 betegségben szenvedő kisfiú végezte el, kívánunk neki az egész egyesület nevében mielőbbi gyógyulást.

Uraiújfalu SE - Pecöl KMSE 2-1 (2-1)  Uraiújfalu, vezette: Monostori

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Varga (Simon 84.) , Gallen, Kollárits, Pungor N. (Gáspár 78.) , Tóth (Csete 87.) , Gallen, Németh D., Pungor Sz., Agg (Németh I. 75.)

Pecöl: Kollarics - Kurucz, Szemes, Farkas E. (Varga 85.) , Oszkó, Farkas A., Illés, Varsányi (Németh 71.) , Czeglédi, Gyürü, Márok

Gólszerzők: Pungor N. 2 (20., 37.), ill. Farkas A. 18.

A búcsúi hangulat megadta a mérkőzés alaphangját, mindkét támadó felfogásban lépett pályára, ami izgalmas első és második félidőt eredményezett. A találkozó elején az érdekes körülmények között született vendég találat felpörgette a hazai csapatot és Pungor Norbert két szép góljának köszönhetően a szünetben már náluk volt az előny. A második játékrész is nyílt játékot és sok helyzetet hozott, ám a házigazda győzelme nem forgott veszélyben, megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Az Uraiújfalu - ahol mindenki jó teljesítményt nyújtott - gratulál a Pecöl érmes helyezéséhez.

Gencsapáti KSE - Ölbő Községi SE 5-1 (1-0)   Gencsapáti, vezette: Gróf

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Horváth Á. 69.) , Janzsó, Fogl, Dancs (Németh 83.) , Molnár, Bokor (Egyed 62.) , Kovács P. (Varga 62.) , Lőrincz, Kovács G., Tar (Szigetvári 66.)

Ölbő: Tóth At. - Tóth Al,. Szele, Sipos, Papp, Vasadi, Baksay (Sági Kiss 71.) , Csizmazia, Vidos (Ádám 83.) , Bertha (Tóth G. 74.) , Palaczky

Gólszerzők: Lőrincz 46., Tar 48., Dancs 65., Molnár 80., Fogl 87., ill. Szele 84.

Az első félidőben még meglehetősen akadozott a gencsi gépezet, a fordulás után viszont jöttek a gólok, majd a felszabadult játék, ennek eredményeként pedig a megérdemelt győzelem. A hazaiaknak így sikerült sikerrel búcsúzni szurkolóitól.

Söpte Sport Egyesület - ÖTE Ikervár FC 5-1 (3-0)   Söpte, vezette: Szabó III.

Söpte: Márffi - Udvardi (Orbán 46.) , Kovács, Marton (Horváth Patrik 60.) , Mester (Horváth Patrik 60.) , Sulyok, Molnár, Vámos, Varga (Pados 80.) , Koronczai, Pereszteghy

Ikervár: Németh Á. (Asztalos G. 46.)  - Németh D., Pup, Naszádos, Móricz, Vincze, Asztalos N., Varga, Őri, Szakos, Schimmer (Simon 46.)

Gólszerzők: Kovács 3 (1, 26., 58.), Udvardi 18., Marton 50., ill. Vincze 87.

A mérkőzésen végig fölényben futballozó hazai csapat Kovács Erik vezérletével magabiztos győzelmet aratott a tartalékosan is nagyot küzdő sportszerű ikervári csapat ellen. A remek szezont futó söptei alakulat megérdemelt ezüstéremmel zárta a szezont, míg a végig összeszedett, stabilan futballozó  U19-es együttes bronzéremmel fejezte be a bajnokságot.

A csoport állása ide kattintva érhető el.

Fotó: Haladás VSE