2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Megyei II. osztály, északi csoport: Négy csapat is azonos pontszámmal a tabella elején

Botlott a Gérce, valamint a Söpte is, a Zanati KSE-HVSE győzelmének köszönhetően csatlakozott a 24 pontosok táborához. Igazi gólzáporos találkozót hozott a Sé Pecöl elleni összecsapása.

Kemenesalja Futball Club – Ölbő Községi SE 2-1 (1-1) Kemenesalja, vezette: Monostori

Kemenesalja: Bakos – Bándoli (Kolompár 56.), Őri, Dobson (Szakály 74.), Lőrincz, Szakál, Czöndör, Pethő, Erdélyi, Ölbei, Varga (Bodor 69.)

Ölbő: Varga – Tóth A. (Sági Kiss 32.), PALACZKY Szele, Tóth G. (Ádám 82.), Varga, SIMON, Czizmazia, Németh Z. (Fülöp 77.), Vasadi, NÉMETH E.

Gólszerzők: Lőrincz 20., Szakál 73., ill. Simon 38.

Kiállítva: Kolompár 93.

Az első félidőben igazán komoly helyzetet nem tudott kialakítani egyik csapat sem, de így is feljegyezhettünk két gólt: előbb a 20. percben a Kemenesalja szerezte meg a vezetést egy szöglet utáni fejessel, majd a 38. percben egy ritkán látható nagy szabadrúgásgóllal tudott egalizálni a vendég együttes. A második játékrészben mindent egy lapra feltéve támadott a házigazda, ez pedig gólban is megmutatkozott, a 73. minutumban Szakál révén ismét a Kemenesaljánál volt az előny. Az utolsó negyed órában több rendkívül veszélyes kontrát is vezetett a hazai együttes, a nagyobbnál nagyobb helyzeteket azonban rendre elpuskázta, nem tudta végleg lezárni a mérkőzést. Újabb gól így már nem született, egy nagyon szimpatikusan játszó Ölbő ellen ha nehezen is, de megszerezte a győzelmet a Kemenesalja.

Zanati KSE-Haladás VSE – Gencsapáti KSE 3-1 (1-1)   Szombathely, vezette: Sebesi

Zanati KSE-HVSE: Kántor – Kossuth, Maráczi (Neczpál 46.), Varga, Szenczi, Németh G. (Szabó 86.), Németh E., Janek, Kiss (Machinek 74.), Bódi, Tamás (Horváth 78.)

Gencsapáti: Horváth – Petrőczi, Janzsó, Fogl, Mester, Dancs, Csonka (Szigetvári 63.), Bokor (Tóth 80.), Kovács, Molnár, Tar

Gólszerzők: Maráczi 35., Szenczi 66., Bódi 86., ill. Kossuth 40. (öngól)

A hazai együttes meglehetősen tompán kezdte a találkozót, nem tudtak kellően felpörögni a mérkőzés kezdetére. Ugyan több helyzetet is kidolgoztak, a vezetést mégis egy büntetőből sikerült megszerezniük Maráczi révén. Nem sokkal később egy öngólnak köszönhetően 1-1-re módosult az állás, így döntetlennel mentek az öltözőbe a csapatok. A fordulás után a hazaiak rendületlenül mentek előre a győzelem megszerzése érdekében. A 66. percben egy pontrúgásnak köszönhetően sikerült ismét megszerezniük a vezetést, majd Bódi a hajrában szerzett találatával bebiztosította a győzelmet és beállította a 3-1-es végeredményt.

Honvéd Sé SE - Pecöl KMSE 4-6 (1-2)  Sé, vezette: Szabó

Honvéd Sé: Földi - Séfer, Werderits, Muzsai (Haraszti 65.), Farkas (Kovács 65.), Bonchis, Soós (Szalay 65.), Vándori, Kámán, Sümegi, Uri (Vámos 86.)

Pecöl: Takács - Pálfi (Németh 57.), Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Marton 70.), Oszkó, Farkas A. (Horváth 91.), Farkas E., Márok (Lakatos 86.), Illés, Hóbor (Varga 73.)

Gólszerzők: Bonchis 26., Vándori 2 (64., 89.), Kámán 76., ill. Szemes D. 11., Illés 2 (17., 69.), Farkas A. 2 (55., 58.), Márok 82.

A hazai csapat továbbra is sok problémával küzd, ennek ellenére igyekezett felvenni a kesztyűt az alaposan megerősödött Pecöllel. Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a vendégek gyors embereikre építenek, ezt a hazaiak zártabb védekezéssel igyekeztek kiküszöbölni. Egy ideig ez működött is, hiszen az első félidőben a vendégek büntetőből és egy védekezési hibát kihasználva szerezték góljaikat, amire hazai oldalról egy szabadrúgásgól volt a válasz. A második félidőben a hazaiak csak egy ideig tudták tartani a lépést a nagy kedvvel és energikusan játszó vendégekkel, több sérülésből felépülő játékosnál a fáradtság jelei mutatkoztak. A védelem hibáit pedig a vendégek könyörtelenül kihasználták, bár találataik között volt egy újabb büntető és egy szabadrúgásgól is. A séiek végig futottak az eredmény után, de mire felcsillant volna a remény az egyenlítésre, jött az újabb vendéggól, mely lezárta a találkozót. Összességében az a csapat, amelyik hat gólt rúg Sében megérdemli a győzelmet, de ehhez a hazaiak asszisztálása is kellett.

Szeleste-Pósfa SE - CONOIL Merseváti SE 0-1 (0-0)  Szeleste, vezette: Bíró

Szeleste: Kovács M. - Németh (Horváth 68.), Tóth, Pomper, Földi (Gecse 83.), Riba, Kovács A., Fülöp, Nagy, (Csizmazia 68.) Varga, Trittremmel

Mersevát: Patyi - Molnár, Gönye, Győrvári, Sebestyén (Nyári 43.), Marsai, Dénes, Gáncs, Nagy (Orbán 77.), Takács, Czupor

Gólszerző: Trittremmel 90. (öngól)

Mindkét együttes előtt adódtak lehetőségek a három pont megszerzésére, ezekből a Mersevát tudott egyet kihasználni, így a vendégek örülhettek a győzelemnek.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Elektromol Spari FC 2-3 (1-1)  Gérce, vezette: Monostori

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi (Glavánovics 59.) - Németh, Máthé, László, Major, Pethő, Mórocz (Lerik 84.), Fehér, Nunkovics, Csonka, Kövesdi

Elektromol Spari: Biró (Gyetvay 46.) - Kovács, Szabó, Barbalits (Pados 68.), Fritz (Sipos 88.), Németh V., Nyári, Schmidt, Jónás, Baranyai, Németh R.

Gólszerzők: Csonka 5., Nunkovics 46., ill. Baranyai 30., Németh V. 54., Pados 80.

A vendég Spari az egész csapat jó játékának köszönhetően megérdemelt győzelmet aratott a gyenge napot kifogó házigazda ellen.

Bozsoki SE - Söpte Sport Egyesület 1-0 (0-0)  Bozsok, vezette: Sály

Bozsok: Miklós - Iker (Kovács 17.), BIGNER, KRATOCHWILL, NAGY (Németh 88.), Jagodics, Dévényi, HANKÓ (Pál 89.), Kiss, Kaposi, MARTI (Rapi 80.)

Söpte: Szalay - Kertes (Iker 85.), Horváth P. (Németh B. 79.), Németh M., Mester, Pusker, Léhmann, Molnár, Vámos, Kálmán (Horváth Gy. 72.), Kovács

Gólszerző: Nagy 74.

Az első félidőben a vendég, a másodikban a hazai csapat futballozott jobban. Tipikus egygólos mérkőzésen egy szöglet után szerzett szép fejesgóllal tartotta otthon a három bajnoki pontot a bozsoki együttes.

Alsóújlaki Sport Club - ÖTE Ikervár FC 5-1 (0-1)  Alsóújlak, vezette: Szabó

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Tűh 88.), Takács (Kovács 59.), Pados, Nagy, Varga, Fülöp (Ország 32.), Gampel Dá., Tárkányi, Hancz, Varga (Rózsa 84.)

Ikervár: Takács (Németh Á. 67.) - Németh D., Németh M., Horváth, Hullmann, Dobson, Vincze, Kósi, Varga, Nagy, Schimmer (Asztalos 67.)

Gólszerzők: Pados 2 (62., 64.), Tárkányi 80., Hancz 81., Ország 83., ill. Varga 13.

A hazai együttesnek több meghatározó játékosát is nélkülöznie kellett az Ikervár elleni találkozón, ennek ellenére a három pont megszerzése, és a mérkőzésre kilátogató nézők kiszolgálása volt az alsóújlaki csapat célja. Az első 25 percben nem egészen azt történt, amit a házigazda szeretett volna, a vendégek irányították a találkozót, Varga révén pedig a 13. percben a vezetést is sikerült megszerezniük. Varga Ádám kénytelen volt változtatni, ennek meg is lett az eredménye, ugyanis az Alsóújlak szépen fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, igaz az első félidőben - többek között a kiváló ikervári kapusteljesítménynek köszönhetően - még nem sikerült gólra váltani a lehetőségeket. A fordulás után aztán megtört a jég, a hazai csapat ötször is beköszönt, és igazi örömfocit játszva magabiztosan tartotta otthon a három pontot. Az Alsóújlak gratulál az Ikervár csapatának, akik a nagy arányú vereség ellenére is végig sportszerűek maradtak.

Sitke KKSE - Uraiújfalu SE 3-1 (2-0)  Sitke, vezette: Papp

Sitke: Kelemen - Bagoly G., Imre Gá., Gyürü (Szita 60.), Papp (Németh 88.), Poós, Imre Ge., Sulyok, Kiss (Hantó 88.), Horváth B., Bagoly A. (Horváth G. 80.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Varga, Pungor (Vajnai 75.), Gallen, Agg, Simon, Kollárits (Tóth 57.), Gáspár, Németh, Koronczai

Gólszerzők: Bagoly G. 4., Poós 32., Papp 87., ill. Varga 91.

Már a mérkőzés elején, a 4. percben vezetést szerzett a hazai együttes egy szöglet utáni fejesnek köszönhetően, ezt pedig még az első játékrészben meg is tudta duplázni, így 2-0-s sitkei vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok. A fordulás után kifejezetten jó iramú, lüktető mérkőzést láthattak a nézők. A 87. percben Papp révén megszerezte harmadik találatát is a Sitke, amire már csak egy büntetőből tudott válaszolni az Uraiújfalu. A játék képe alapján megérdemelt győzelmet aratott a Sitke, az elmúlt hetek eseményei után a csapat küzdeni tudása és hozzáállása ismét sikert eredményezett.

A tabella az alábbi linken tekinthető meg.