2024.04.16., kedd  •  Csongor napja
Megyei II. osztály, északi csoport: gólzáporos mérkőzésen nyert a Pecöl a Sé otthonában

A Söpte, a Gencsapáti, valamint az Uraiújfalu is idegenbeli sikert aratott, a Csepreg és a Bozsok pedig hazai pályán tudott nyerni. A Kemenesalja hatgólos döntetlent játszott a Gércével.

Kemenesalja Futball Club - Gérce-Vásárosmiske KSE 3-3 (1-1)  Vönöck, vezette: Talabér

Kemenesalja: Bakos - Belegrai, Dobson, Berecz, Németh, Czöndör, Bándoli (Varga 42.) , Péter, Pethő, Őri (Bodor 77.) , Ambrus (Kóbor 29.)

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Ódor, Máthé, Pethő (Fehér 83.) , Lerik, Mórocz, Nunkovics, Kovács, Csonka, Kövesdi, Kiss (László 55.)

Gólszerzők: Czöndör 2 (27., 84.), Németh 47., ill. Pethő 25., Nunkovics 2 (56,. 71.)

Kiállítva: Komáromi 83., Mórocz, Haraszti István 93. (mindhárom Gérce-Vásárosmiske)

Egy rendkívül fordulatos, közönségszórakoztató mérkőzést hozott a Gérce vönöcki vendégjátéka. A vezetést a vendégek szerezték meg, ám hamar jött a kemenesaljai egyenlítés, majd a második játékrész elején a fordítás. Az eseményeknek még korántsem volt vége, ugyanis ezúttal a Gérce tudott fordítani Nunkovics két találatával, azonban a hazaiak nem adták fel, a 84. percben Czöndör révén pedig 3-3-ra módosították az állást. Mindkét csapat a maga javára fordíthatta volna a mérkőzést, amelyik együttes egygólos vezetésnél növelni tudja az előnyét, nagy valószínűséggel meg is nyeri a találkozót, így viszont a játék képe alapján igazságos döntetlen született.

Sé Honvéd SE - Pecöl SE 3-5 (1-2)  Sé, vezette: Bazsó

Sé: Földi - Szalay, Séfer, Bonchis (Muzsai 68.) , Kovács K., Werderits (Kovács A. 77.) , Boldizsár, Fichtacher, Nemes, Kiss (Rada 62.) , Vándori

Pecöl: Kollarics - Pálfi, Szemes, Gyürü, Oszkó, Farkas, Illés, Hóbor, Balázs (Németh I. 70.) , Kámán, Iszak (Németh Á. 75.)

Gólszerzők: Séfer 2 (23., 88.), Kovács K. 77., ill. Illés 6., Gyürü 34., Kámán 2 (50., 67.), Farkas 84.

A mérkőzés az előzetes várakozásoknak megfelelően nagy csatát hozott. A meccs elején kihasználva a hazai védelem megingását a vendégek rögtön betaláltak, majd egy szép fejesgóllal gyorsan jött a hazai válasz. Aztán a félidő végén a hazaiak szavaival élve a a játékvezető lépett elő főszereplővé, azzal, hogy a vendégeknek befújt egy olyan tizenegyest, amelyen rajta kívül mindenki meglepődött. A Pecöl élt a lehetőséggel, míg a hazaiakat sokkolta a jogtalan büntető. A folytatásban feszült hangulat, adok-kapok jellemezte az összecsapást, valamint véleményes bírói ítéletek, amiből a vendégek jöttek ki jobban és megérdemelt győzelmet arattak.

CONOIL Merseváti SE - Söpte SE 0-4 (0-1)  Mersevát, vezette: Bedi

Mersevát: Patyi - Gönye, Győrvári, Pethő (Németh 85.) , Dénes B., Orbán, Czupor (Takács 46.) , Pásti (Borbács 79.) , Balogh, Gáncs (Dénes M. 70.) , Nagy

Söpte: Márffi - Németh, Kovács, Rómer (Horváth 64.) , Hujber, Fogl, Koronczai, Vámos, Varga, Koszokovits, Mester

Gólszerzők: Hujber 2 (27., 68.), Mester 2 (48., 90.)

Felázott, nehéz talajon játszották le a mérkőzést a csapatok. A hazaiak nem igazán voltak veszélyesek a kapura, ellentétben a Söptével, amely gólratörően futballozott és elvitte a három pontot a jó iramú, küzdelmes összecsapáson.

Elektromol Spari FC - Gencsapáti KSE 1-2 (1-2)  Szombathely, vezette: Szejke

Elektromol Spari: Horváth - FÜLÖP (Barbalits 83.) , Kovács, Tóth Zs., PULAI, VARSÁNYI, Pados (Sipos 91.) , TÓTH A., SCHMIDT, Németh, Nyári

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi, Janzsó (Szigetvári 73.) , Varga, Mester (Horváth Á. 82.) , Dancs, Baranyai, Bokor, Tóth (Egyed 54.) , Kovács, Tar

Gólszerzők: Nyári 10., ill. Dancs 32., Tar 43.

Kiállítva: Nyári 88. (Elektromol Spari)

A mérkőzés elején a mély talaj megtréfálta a játékosokat, így mindkét oldalon alakultak ki helyzetek. A vezetést egy formás támadás végén a Spari szerezte meg, sőt egygólos vezetésnél a kapusra is vezethették a labdát, a lehetőséget azonban nem sikerült gólra váltani. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, a gencsiek ugyanis kétszer is betaláltak még a szünet előtt, így már ők voltak lépéselőnyben negyvenöt percnyi játék után. A folytatásban hiába küzdött és tett meg mindent a hazai alakulat a pontszerzés érdekében, gólt szereznie már nem sikerült, így elveszítette a mérkőzést.

Csepregi Sport Egyesület - Szeleste-Pósfa SE 3-0 (0-0)  Csepreg, vezette: Árpád

Csepreg: Farkas - Steiner M., Kossuth, Nika M. (Baranyai 72.) , Simon, Takács (Kovács 72.) , Pócza, Nika B., Nagy, Lukács (Tájmel 81.) , Németh

Szeleste-Pósfa: Kovács - Tokaji, Szele, Fülöp, Riba, Csizmazia (Gecse 61.) , Tóth (Ódor 86.) , Szabó, Varga, Földi, Horváth L. (Horváth E. 75.)

Gólszerzők: Pócza 2 (62., 89.), Nika B. 85

Az elejétől fogva kontrollálta a mérkőzést a Csepreg, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy az első félidőben rendre hiba csúszott az utolsó passzokba, így komoly lehetőséget nem igazán tudott kialakítani. A Szeleste főként védekezésre kényszerült, az első játékrész nem hozott gólt, 0-0-val mentek pihenni a csapatok. A fordulás után aztán egy agilisabb, gyorsabb, harapósabb Csepreg volt a pályán, egymás után alakította ki a helyzeteket a házigazda, ezekből pedig ezúttal már jöttek a gólok is. A találkozó 3-0-s végeredménnyel zárult.

Bozsoki SE - Alsóújlaki Sport Club 3-1 (0-0)  Bozsok, vezette: Mónos

Bozsok: Farkas - Bigner, Kratochwill, Nagy, Pál (Iker 80.) , Dévényi (Szalai 68.) , Dobány (Radics 90.) , Kovács, Hankó (Szenteleki 86.) , Kiss, Marti (Kalmár 58.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel, Varga K., Toldi (Káldi I. 67.) , Varga Á., Vasas (Tóth 56.) , Káldi M. (Papp 80.) , Rónafalvi (Nagy 36.) , Ódor, Ország, Hancz

Gólszerzők: Bigner 61., Pál 65., Szenteleki 93., ill. Hancz 68.

A hazai csapat az első félidőben nehezen talált fogást a zártan és fegyelmezetten védekező ellenfelén, a második játékrészben azonban ritmust váltott, hatékonyan és gólratörően futballozott. A mindent eldöntő harmadik találatot Szenteleki Bence szerezte, akinek ez volt az első felnőtt bajnoki gólja pályafutása során. A Bozsoki Sportegyesület köszöni lelkes szurkolói egész éves támogatását.

Újperinti SE - Uraiújfalu SE 2-3 (0-1)  Szombathely, vezette: Farkas

Újperint: Biró - Kovács Zs., Iszak, Horváth D., Horváth M. (Szabó 79.) , Egyed, Németh (Polhammer 68.) , Kovács A., Pintér (Nyári 46.) , Hazafi, Tóth (Márk 46.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó M., Gallen, Szabó B., Pungor, (Varga 81.)  Németh (Csete 82.) , Tóth (Kovács 76.) , Agg (Gáspár 76.), Fehér, Keszei, Simon

Gólszerzők: Kovács 82., Iszak 93., ill. Németh 22., Agg 57., Fehér 72.

Az első játékrész derekán szerzett találatuknak köszönhetően a vendégek mehettek előnnyel a szünetre, akik a fordulás után még tovább tudták növelni a különbséget és 0-3-ra vezettek. Az utolsó tíz percben aztán kétszer is betalált az Újperint, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég, a pontszerzés elmaradt.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva érhető el.

Már tudják, hol mérnek a vasi rendőrök a Speedmarathonon
A vasi rendőrök száznál is több javaslatot kaptak az itt élőktől, hogy hol mérjenek majd április 19-én.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.