2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Megyei II. osztály, északi csoport: gólgazdag mérkőzésekkel rajtolt az idény

Vereséggel kezdett az újonc Újperint, de a Sitkének, a Sének, valamint a Mersevátnak sem sikerült a legjobban a bajnoki rajt. A Spari az Alsóújlakot, a Csepreg a Gércét, míg a Bozsok a Kemenesalját múlta felül.

Sitke KKSE - Pecöl SE 1-3   Sitke, vezette: Varga

Sitke: Kelemen - Szakos, Bagoly, Imre Gá., Gyürü, Papp, Pénzes, Imre Ge., Sulyok (Horváth G. 70.) , Lakatos, Horváth B.

Pecöl: Kollarics - Pálfi, Czeglédi, Kurucz (Hóbor 51.) , Szemes, Farkas E. (Kámán 68.) , Gyürü, Oszkó, Farkas A., Illés, Balázs (Németh 46.)

Gólszerzők: Lakatos 48., ill. Németh 47., Farkas A. 2 (74., 88.)

A rutinos vendégek játékerejét a hazaiak alázattal, küzdeni tudással 75 percig tudták kompenzálni, ezt követően viszont a pecöliek felülkerekedtek ellenfelükön és megérdemelt győzelmet arattak.

Újperinti SE - Söpte Sport Egyesület 1-4 (0-2)  Szombathely, vezette: Marácz

Újperint: Janzsó - Csercsics, Kovács, Iszak, Horváth D. (Szalai 79.) , Taletovits (Jagodits 58.) , Horváth M. (Rudolf 90.) , Németh, Pintér, Hazafi, Tóth

Söpte: Márffi - Németh, Kovács, Koszokovits (Sulyok 81.) , Léhmann (Marton 60.) , Hujber (Kálmán 89.) , Rómer, Vámos, Varga (Fogl 46.) , Koronczai, Bajnok (Horváth 68.)

Gólszerzők: Pintér 52., ill. Rómer 13., Hujber 2 (32., 83.), Marton 86.

Kiállítva: Hazafi 1. (Újperint)

A hazaiak gyakorlatilag az egész találkozót emberhátrányban kellett, hogy lejátsszák, ez pedig rá is nyomta a bélyegét a mérkőzés további alakulására. A Söpte kétgólos előnnyel fordulhatott, és bár szépíteni tudott a frissen feljutott Újperint, a vendégek két újabb találattal eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Sé Honvéd SE - Gencsapáti KSE 1-2 (0-0)  Sé, vezette: Monostori

Sé: Földi - Séfer, Kovács, Muzsai (Bonchis 75.) , Boldizsár, Fichtacher (Szalay 46.) , Soós (Vándori 59.) , Kámán (Tóth 64.) , Sümegi, Uri, Nemes

Gencsapáti: Szalay - Petrőczy, Baranyai, Egyed, Janzsó, Mester (Varga 68.) , Dancs, Bokor (Borbás 84.) , Lőrincz, Kovács, Tar (Tóth 79.)

Gólszerzők: Sümegi 85., ill. Dancss 65., Tóth 88.

Kiállítva: Tóth 89. (Sé)

A Séi Gyerkőc Fesztivál és Falunap rendezvénysorozat hozadékaként sokan voltak kíváncsiak a szezonnyitó mérkőzésre. Az első félidőben a hazai csapat irányította a játékot, de nagyon sok pontatlansággal, körülményesen játszott. A kínálkozó lehetőségek kimaradtak vagy az asszisztens állította meg - a hazaiak meglátása szerint - tévesen a támadásokat. Ugyanakkor a vendégek is jelezték, hogy meccsben vannak, szórványos ellentámadásokat vezettek A második félidőben folytatódott a hazai offenzíva, továbbra is sok hibával, rossz döntésekkel. Aztán a félidő közepén a vendégek szerezték meg a vezetést, de a házigazda nem adta fel, ekkor már több ziccert is kidolgoztak, sikerült is kiegyenlíteni öt percce a találkozó vége előtt. Az eseményeknek itt viszont még nem volt vége, ugyanis egy újabb gencsi találatnak köszönhetően a vendégek mindhárom pontot elvitték. Összességében elmondható, hogy a hazaiak játéka elmaradt az elvárttól és sajnos a tűz is hiányzott, a vendégek mindezt kihasználták, ami három pontot eredményezett számukra. A séiek szavaival élve az asszisztensi tevékenység finoman fogalmazva is hagyott kívánnivalót maga után, a fontos pillanatokban - köztük a két vendégtalálat előtt - egyaránt véleményes ítélet született.

CONOIL Merseváti SE - Szeleste-Pósfa SE 1-2 (0-1)  Mersevát, vezette: Talabér

Mersevát: Gönye - PETHŐ, Tanai, CSITE, MÁRKUS, Dénes M., PÁSTI, DÉNES B., Gáncs (Takács 46.) , Nagy, Czupor (Borbács 67.)

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Pethő (Németh 85.) , Kovács R., Fülöp, Riba, Kovács (Tóth 88.) , Szele (Nagy 65.) , Szabó, Varga, Földi, Trittremmel

Gólszerzők: Pethő 61., ill. Kovács R. 32., Pethő 75.

Kiállítva: Dénes M. 42. (Mersevát)

A 40. percben tíz főre fogyatkozó hazai csapat a fordulás után emberhátrányban is becsülettel küzdött, annak ellenére, hogy jó néhány játékosát kénytelen volt nélkülözni. A mersevátiak két elkerülhető vendégtalálatra viszont csak egyszer tudtak góllal válaszolni, így pont nélkül maradtak a szezon nyitómérkőzésén.

Elektromol Spari FC - Alsóújlaki Sport Club 4-1 (1-0)   Szombathely, vezette: Szabó

Elektromol Spari: Horváth - Schmidt (Sipos 89.) , Dienes, Jónás (Bolfán 56.) , Tóth A., Varsányi, Tóth Zs., Pulai (Barbalits 89.) , Nyári (Eberhardt 92.) , Kovács, Németh

Alsóújlak: Gábor - Kaposi, Varga K., Papp (Hancz 50.) , Toldi (Tóth 50.) , Varga Á., Varga N. (Csizmazia 77.) , Káldi, Ország, Nagy (Rónafalvi 77.) , Varga R.

Gólszerzők: Nyári 3 (26., 49., 76.), Pulai 72., ill. Varga N. 67.

Mindkét együttes rendkívül motiváltan kezdte a találkozót, ám a gólszerzés inkább a hazaiak játékában volt benne. A 26. percben egy parádés támadást követően meg is szerezte a vezetést a Spari, ezt követően pedig hiába tett meg mindent az Alsóújlak, hogy még a szünet előtt egalizálni tudjon, a házigazda vonulhatott előnnyel a pihenőre. A fordulás után meg is duplázta előnyét Vertetics Sándor együttese, amit viszont egy remekbe szabott alsóújlaki találat követett. Izgalmas lett a véghajrá, ám a hazaiak még két alkalommal betaláltak, ez pedig azt jelentette, hogy megérdemelt győzelmet arattak a jó játékerőt képviselő vendégek ellen.

Csepregi Sport Egyesület - Gérce-Vásárosmiske KSE 4-2 (0-2)   Csepreg, vezette: Bedi

Csepreg: Farkas - Kótai, Steiner M., TÁJMEL (Baranyai 81.) , Nika M. (Lukács 53.) , SIMON, Pócza, Nika B., Nagy (Takács 59.) , Merk (Németh 74.) , STEINER C. (Tóth 77.)

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Németh, Máthé, László, Soós (Sebestyén 59.) , Lerik, Major, Nunkovics, Kovács (Kiss T. 80.) , Csonka, Kiss L. (Komáromi 64.)

Gólszerzők: Tájmel 2 (52,. 63.), Nagy 58., Kótai 70., ill. Soós 11., Kovács 37.

A találkozó első húsz perce a csepregiek szája íze szerint alakult, ekkor azonban egy bekapott gól átírta a hazai elképzeléseket, Sőt, mi több, a szünet előtt pár perccel ismét betalált a Gérce, ezzel pedig kétgólos előnyre tett szert. Rengeteg szabálytalanság, tördelt játék jellemezte a találkozót, a Csepregnek pedig mindenképpen rendeznie kellett a sorokat a félidőben. Ez sikerült is, a fordulás után felbillent a pálya, a házigazda pedig előbb egyenlített, majd fordítani tudott és 4-2 arányban diadalmaskodott.

Bozsoki SE - Kemenesalja Futball Club 3-1 (1-0)   Bozsok, vezette: Busi

Bozsok: Farkas - Kratochwill, Kalmár, Hankó, Pál (Szenteleki 75.) , Dévényi, Dobány (Radics 86.) , Kovács, Tompek, Kiss, Marti (Németh 91.)

Kemenesalja: Bakos - Belegrai, Nagy (Vajda 55.) , Szakál E. (Ölbei 46.) , Őri (Bodor 78.) , Dobson (Czöndör 70.) , Lőrincz G., Lőrincz M., Péter, Pethő, Varga

Gólszerzők: Dobány 43., Kratochwill 71., Kalmár 88., ill. Vajda 80.

A mérkőzésnek kiváló alaphangulatot adott a bozsoki utánpótlás felvezetése. Az első félidőben a vendégek léptek fel kezdeményezőbben, a gólt mégis a hazaiak szerezték a szünet előtti percekben. A második félidőben több formás akciót is vezetett a Bozsok, mely először büntetőből, majd egy szépségdíjas találattal tette biztossá a győzelmét. A hazaiaknál mindenki kiemelkedő teljesítményt nyújtott, a győzelmet pedig Jakab Frigyes emlékének ajánlja a Bozsoki Sportegyesület.

A tabella ide  kattintva érhető el

Fotó: Bozsoki SE

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.