2024.04.16., kedd  •  Csongor napja
Megyei II. osztály, északi csoport: az Ölbő, valamint a Mersevát is idegenben tudott nyerni

A Kemenesalja, valamint a Zanati KSE-HVSE is 2-1-es győzelmet aratott, az Alsóújlak, valamint az Uraiújfalu viszont nem hagyott kétséget a győztes kilétét illetően. A Pecöl ezúttal is pontok nélkül maradt, a Bozsok és a Szeleste nem bírt egymással.

Kemenesalja Futball Club - Sitke KKSE 2-1 (1-0)  Vönöck, vezette: Szabó

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Iván 19.) , Belegrai, SZAKÁL E. Őri, Dobson (Bodor 71.) , Szakál M., Czöndör, LŐRINCZ, Ölbei (Pethő 58.) , Varga

Sitke: Viczmándi - Bagoly G., Imre Gá., Bagoly A. (Kiss 69.) , Gyürü (Szakos 77.) , Poós, Tóbiás, Imre Ge., Sulyok, Kelemen (Szita 69.) , Bakonyi (Horváth 74.)

Gólszerzők: Szakál M. 23., Czöndör 78., ill. Gyürü 52.

Az első félidőben ugyan meglehetősen pontatlanul, fásultan játszottak a hazaiak, egy jogos büntetőnek köszönhetően azonban mégis ők vonulhattak előnnyel a szünetre. A második játékrész elején ugyan egyenlíteni tudott a Sitke, de egy szemfüles bedobásnak köszönhetően a házigazda örülhetett a győzelemnek.

Zanati KSE-Haladás VSE - Gérce-Vásárosmiske KSE 2-1 (0-1)  Szombathely, vezette: Boda

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Szőts, Varga, Maráczi, Ferencz, Szenczi (Szabó 86.) , Németh G. (Kiss 90.) , Nemes (Edelényi 53.) , Janek (Neczpál 86.) , Berta (Németh E. 46.) , Perger

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Németh, Máthé, László (Komáromi 46.) , Major, Pethő (Yarish 87.) , Mórocz, Hompok, Nunkovics, Kovács, Kövesdi

Gólszerzők: Németh G. 73., Varga 88., ill. Pethő 15.

Az első félidőben nem igazán találta önmagát a hazai együttes, keresték a játék ritmusát. Egy pontrúgás után a vezetést a Gérce szerezte meg, ami után ugyan még nagyobb nyomás alá helyezte őket a házigazda, a vendégvédelem azonban stabilan állt a lábán. A fordulás után nem igazán változott a játék képe, a Zanati KSE-HVSE támadott, de vagy a befejezésekbe csúszott hiba, vagy a vendégek kapusa tudott bravúrt bemutatni. Az utolsó bő negyed órában aztán megtört a jég: előbb a 73., majd a 88. percben is betaláltak a hazaiak, ezzel pedig fordítottak és értékes győzelmet könyvelhettek el.

Alsóújlaki Sport Club - Honvéd Sé SE 4-1 (3-0)  Alsóújlak, vezette: Szabó I.

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Papp 85.) , Kaposi, Varga K. (Takács 80.) , Kántor D. (Hancz 59.) , Nagy, Varga Á. (Tárkányi 75.) , Varga N. (Gampel Dá. 67.) , Ódor, Kántor T., Varga R.

Honvéd Sé: Földi - Fichtacher (Szalay 46.) , Séfer, Nemes (Bogyai 46.) , Kovács, Werderits, Muzsai, Örkényi (Vándori 75.) , Soós, Kámán, Uri (Farkas 59.)

Gólszerzők: Varga R. 2 (2., 13.), Gampel Do. 5., Varga Á. 73., ill. Kovács 57.

Kiállítva: Soós 89. (Sé)

Az alsóújlakiak remek formában várhatták a találkozót, zsinórban öt győzelmet tudhattak maguk mögött. A csapat ezúttal a rendkívül masszív, kemény Sé gárdáját látta vendégül, Varga Ádám pedig ennek szellemében küldte pályára a hazaiakat. A házigazda bátor, támadó szellemű játékának, valamint fegyelmezett védekezésének köszönhetően már az első negyedórában háromgólos előnyre tett szert, ez pedig nagyban meghatározta az összecsapás kimenetelét. A folytatásban ugyan ébredezett a Sé, de csak apróbb helyzetekig tudtak eljutni. A második játékrészben egy-egy találat esett mindkét oldalon, de ez a lényegi kérdéseken már nem változtatott semmit. Egy színvonalas, kiváló játékvezetés mellett zajló találkozón a hazaiak igazi csapatjátékkal, megérdemelten tartották otthon a három pontot.

Bozsoki SE - Szeleste-Pósfa SE 1-1 (0-0)  Bozsok, vezette: Monostori

Bozsok: Miklós - Marti, Bigner, Kalmár, Pál (Kaposi 59.) , Dévényi (Mészáros 82.) , Szalai, Hankó (Nemes 67.) , Tompek, Könye, Kiss

Szeleste-Pósfa: Nagy Cs. - Kovács R. (Vincze 84.) , Fülöp, Nagy D. (Porpáczy 73.) , Riba, Kovács A. (Csizmazia 88.) , Horváth (Tóth 59.) , Szabó, Varga (Németh 90.) , Földi, Trittremmel

Gólszerzők: Szalai 52., ill. Kovács A. 77.

Az első félidőben mindkét oldalon adódtak helyzetek, de egyik csapatnak sem sikerült betalálni. A fordulás aztán egy pontrúgást követően megszerezte a vezetést a hazai csapat, de a jól küzdő Szeleste nem adta fel, és egy védelmi megingást kihasználva elvitt egy pontot Bozsokról.

Uraiújfalu SE - Elektromol Spari FC 4-0 (1-0)  Uraiújfalu, vezette: Árpád

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Varga, TÓTH (Németh B. 84.) , PUNGOR, Farkas (Csete 73.) , GALLEN, AGG, GÁSPÁR (Kollárits 84.) , Németh I., SIMON

Elektromol Spari FC: Gyetvay - Dienes, Molnár, Tóth (Sipos 82.) , Kovács, Pulai (Holdosi 73.) , Barbalits (Pados 53.) , Németh V., Jónás, Baranyai, Németh R.

Gólszerzők: Tóth 37., Agg 71., Varga 81., Csete 89.

A tabella második felében tanyázó csapatok mérkőzése izgalmas összecsaőűst hozott. Az első játékrészben mind a két csapat előtt adódtak lehetőségek, majd a 37. percben a hazaiak gólra tudták váltani kisebb mezőnyfölényüket. A fordulás után még nagyobb nyomás alá került a vendégek kapuja, az Uraiújfalu pedig szép támadásokból szerzett gólokkal bebiztosította a győzelmét.

Gencsapáti KSE - CONOIL Merseváti SE 0-3 (0-3)  Gencsapáti, vezette: Marácz

Gencsapáti: Horváth - Petrőczy, Janzsó, Fogl (Varga 76.) , Dancs, Bokor (Csonka 60.) , Mester, Molnár, Szigetvári (Lőrincz 46.) , Kovács, Tar (Németh 87.)

Mersevát: Patyi - Gönye, Orbán, Tanai (Takács 67.) , Győrvári, Horváth, Czupor (Varga 58.) , Nagy T. (Dénes M. 54.) , Sebestyén, Nagy Á., Dénes B.

Gólszerzők: Kovács 7. (öngól), Sebestyén 27., Dénes B. 30.

A vendégek a mérkőzés elején egy szerencsétlen öngóllal szereztek vezetést, ez pedig nagyban meghatározta a mérkőzés további alakulását. Innentől kezdve a házigazda nem talált fogást a motivált és mezőnyben jól játszó Merseváton. Megérdemelt vendéggyőzelem született.

Söpte Sport Egyesület - Pecöl KMSE 1-0 (0-0)  Söpte, vezette: Farkas

Söpte: Márffi - Németh M., Kovács (Németh B. 90.) , Pusker, Léhmann (Mester 43.) , Marton, Pungor (Németh G. 87.) , Molnár, Vámos, Varga, Koronczai (Pereszteghy 85.)

Pecöl: Pálfi - Kurucz, Kámán, Farkas E., Oszkó (Szemes 70.) , Farkas A., Varsányi (Lakatos 46.) , Márok, Takács (Kollarics 58.) , Illés, Gyürü

Gólszerző: Varga 82.

Az első félidőben mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, gólt azonban egyik csapat sem tudott szerezni. A második játékrészben a hazai csapat átvette a játék irányítását, és a hajrában Varga András góljával sikerült kicsikarni a győzelmet.  A küzdelmes, jó iramú, sportszerű mérkőzésen a helyzetek, valamint a mutatott játék alapján a söptei győzelem megérdemelt a kulturált focit játszó szimpatikus pecöli csapat ellen.

ÖTE Ikervár FC - Ölbő Községi SE 1-2 (1-1)  Ikervár, vezette: Samu

Ikervár: Takács - Németh D. (Asztalos 70.) , Németh M., Vincze, Németh P., Horváth, Molnár, Varga, Baumgartner (Schimmer 59.) , Nagy, Németh N.

Ölbő: Varga - Tóth Al., Tóth At., Szele, Tóth G. (Szőllősi 80.) , Sipos, Simon, Bárdosi (Ádám 93.) , Vasadi, Bertha (Gecse 89.) , Németh

Gólszerzők: Varga 22., ill. Tóth G. 35., Bertha 87.

A mérkőzés egészében inkább a küzdelem dominált, mint a szép játék. A kapuk ritkán forogtak veszélyben. Az első félidőben mindkét csapat egy-egy pontrúgás után szerezte a maga gólját. Fordulás után az Ikervár kétszer is ziccerben rontott, ami a végén ismét megbosszulta magát, és pár perccel a vége előtt megszerezte az Ölbő a győztes találatot. A sok sebből vérző ölböi csapat ezen a mérkőzésen nagy akarással, igazi csapatként játszott.

A csoport tabellája ide kattintva érhető el.

Már tudják, hol mérnek a vasi rendőrök a Speedmarathonon
A vasi rendőrök száznál is több javaslatot kaptak az itt élőktől, hogy hol mérjenek majd április 19-én.
Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.