2024.04.18., csütörtök  •  Andrea, Ilma napja
Megyei II. osztály, északi csoport: a Szeleste, valamint a Söpte is idegenben tudott győzni

Az Uraiújfalu nyolc alkalommal köszönt be, a Gencsapáti, valamint a Zanati KSE-HVSE pedig egyaránt négy gólt szerezve tudott nyerni. A Bozsok és a Mersevát nem bírt egymással, a Gérce ezúttal is pont nélkül maradt.

Kemenesalja Futball Club - Gérce-Vásárosmiske KSE  1-0 (1-0)  Vönöck, vezette: Farkas

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Iván 73.) , BELEGRAI, Szakál E., Őri (Pethő 67.) , DOBSON (Bodor 90.), SZAKÁL M., Czöndör (Szakály 78.) , LŐRINCZ, ÖLBEI, VARGA

Gérce-Vásárosmiske: Fehér - Komáromi A., Németh, Pethő (Yarish 84.) , Mórocz, Hompok, Sali (Komáromi Z. 59.) , Nunkovics, Kovács, Csonka, Kövesdi

Gólszerző: Ölbei 45.

Szombat délután a több játékosát is nélkülözni kényszerülő Gérce együttesét látta vendégül a Kemenesalja. A hazaiak több helyzetet is ki tudtak dolgozni, amiből a 45. percben egyet sikerült is értékesíteniük, így 1-0-s győzelmet könyvelhettek el a gércei élcsapat ellen.

Zanati KSE-Haladás VSE - Pecöl KMSE 4-1 (2-0)  Szombathely, vezette: Marácz

Zanati KSE-HVSE: Szentgyörgyváry (Kántor 70.)  - Szőts, Varga, Ferencz, Maráczi, Perger, Németh G.(Edelényi 77.) , Nemes (Szabó 77.) ,Janek (Németh E. 64.) , Berta, Bódi (Szenczi 64.)

Pecöl: Kollarics - Kámán, Kurucz (Varsányi 81.) , Szemes Z., Gyürü (Szemes B. 74.) , Oszkó, Farkas, Illés, Németh Á. (Németh I. 68.) , Márok, Horváth (Lakatos 26.)

Gólszerzők: Németh G. 18., Szőts 37., Bódi 54., Varga 56., ill. Farkas 84.

Igazi rangadónak beillő mérkőzésnek ígérkezett a két, élmezőnyhöz tartozó csapat összecsapása. A hazaiak kissé görcsösen kezdték a találkozót, siettették a támadások befejezését, de a szünetre így is kétgólos előnyre tudtak szert tenni. A fordulás után aztán sokkal felszabadultabb játékot mutatott Szenci Imre együttese, ennek pedig újabb két találat lett az eredménye. A fáradt pecöliek ellen akár a nagyobb arányú győzelem is összejöhetett volna, végül 4-0-s eredménnyel zárult a találkozó.

Honvéd Sé SE - Szeleste-Pósfa SE 0-1 (0-1)  Sé, vezette: Gróf

Sé: Földi - Séfer, Kovács, Werderits, Muzsai (Farkas 77.) , Fichtacher, Soós, Horváth (Bogyai 77.) , Kámán, Uri, Nemes (Örkényi 63.)

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Kovács R., Fülöp, Nagy (Porpáczy 88.) , Riba, Kovács A. (Csizmazia 95.) , Horváth (Tóth 74.), Szabó, Varga, Földi, Trittremmel

Gólszerző: Kovács A. 41.

Kiállítva: Bogyai 84. (Sé), Kovács M. 86. (Szeleste-Pósfa)

A hazai csapat jól kezdte a mérkőzést, helyzeteket alakított ki, de jobbnál jobb lehetőségek maradtak kihasználatlanul. Az első húsz perc után a vendégek is kiszabadultak a szorításból, a hazaiak játéka pedig visszaesett. Kiegyenlített játék folyt, majd jött egy könnyen befújt vendég büntető, melyet a hazai kapus bravúrral hárított. De, ez sem fújt ébresztőt a vendéglátónak, mely nem maradt következmények nélkül, hiszen a félidő végén egy kontrából vezetést szerzett a vendég. A második félidőben a hazaiak részéről tovább folytatódott az erőtlen, enervált játék. A Szeleste őrizte az eredményt, tehette, hiszen a hazai támadók csak ritkán veszélyeztettek. Az idő előrehaladtával meglehetősen paprikássá vált a hangulat, a piros, valamint a sárga cédulák egyaránt többször is előkerültek. Összességében a Szeleste kihasználta a rossz napot kifogó séiek nem túl acélos játékát.

Gencsapáti KSE - ÖTE Ikervár FC 4-2 (1-0)  Gencsapáti, vezette: Polgár

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi (Horváth Á. 73.) , Janzsó (Egyed 56.) , Kovács P. (Lőrincz 56.) , Fogl, Dancs, Mester, Molnár (Bokor 46.) , Szigetvári, Kovács G., Tar (Csonka 68.)

Ikervár: Takács - Németh D., Németh M., Molnár, Hullmann (Schimmer 71.) , Asztalos R. (Kondora 61.) , Németh, Naszádos (Horváth 8.) , Asztalos N., Varga, Nagy

Gólszerzők: Dancs 2 (41., 57.), Tar 47., Lőrincz 90., ill. Molnár 66., Nagy 75.

A hazai alakulat nagy elánnal kezdte a mérkőzést, de lehetőségeit rendre elpuskázta. A félidő végéhez közeledve viszont megtört a jég, a 41. percben Dancs találatával előnybe kerültek a gencsiek. Az 1-0-s szünet után a második játékrészben tíz perc alatt kétszer is betalált a házigazda, de az Ikervár nagy tartásról és küzdőszellemről tanubizonyságot téve visszajött egy gólra negyed órával a lefújás előtt. A vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, egy kontrából azonban a Gencs szerzett újabb gólt, ezzel pedig kialakult a 4-2-es végeredmény.

Uraiújfalu SE - Ölbő Községi SE 8-0 (1-0) Uraiújfalu, vezette: Szabó

Uraiújfalu: Niczki - Szabó, Sándor (Farkas 40.) , Csete (Németh B. 70.) , Pungor N., Pungor Sz., Gallen, Agg, Tóth (Vajnai 79.) , Németh I., Simon

Ölbő: Fülöp - Tóth At. (Papp 63.) , Szele, Sipos, Tóth G., Simon, Vidos, Bertha, Vasadi, Tóth Al. (Szőllősy 68.) , Palaczky

Gólszerzők: Pungor N. 4 (25., 57., 86., 90.), Tóth A. 53. (öngól), Agg 54., Farkas 71., Szabó 89.

A valaha szebb napokat is megélt két csapat mérkőzésén a tartalékos összeállításban pályára lépő hazaiak már az első perctől fogva támadó szellemben futballoztak és beszorították ellenfelüket a saját térfelükre. Az első félidőt ennek ellenére pontatlan passzok és hibák jellemeztek, de a 25. percben egy átlövés után így is előnybe került az Uraiújfalu. A második játékrész már sokkal inkább szórakoztató és magasabb színvonalú játékot hozott, a házigzda pedig fölényes győzelmet tudott aratni.

Bozsoki SE - CONOIL Merseváti SE 0-0  Bozsok, vezette: Németh

Bozsok: Miklós - Bigner, Nagy, Pál (Dobány 73.) , Dévényi (Kalmár 73.) , Kaposi (Nemes 56.) , SZALAI, Hankó (Pónácz 85.) , TOMPEK, KÖNYE, Kiss

Mersevát: Patyi - Pásti (Varga 31.) , Gönye, Tanai (Dénes M. 66.) , Czupor, Győrvári, Orbán, Dénes B., Nagy T., Nagy Á., Sebestyén

Kiállítva: Nagy 82. (Bozsok)

A találkozón jobbára mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben a 90 perc során. Küzdelmes mérkőzésen igazságosnak mondható eredmény született.

Alsóújlaki Sport Club - Elektromol Spari FC 2-0 (2-0)  Alsóújlak, vezette: Sebesi

Alsóújlak: GÁBOR - GAMPEL (Takács 84.) , Kaposi, Varga K. (Papp 88.) , NAGY, Varga Á., VARGA N., Tárkányi (Hancz 56.) , Ódor, Kántor, Varga R.

Elektromol Spari: Gyetvay - Tóth (Molnár 50.) , Dienes, Pulai (Barbalits 60.) , Jónás, Fritz, Németh V., Nyári, Schmidt, Baranyai, Németh R.

Gólszerzők: Gampel 32., Varga R. 36.

Helyenként jó iramú, kemény és küzdelmes mérkőzést vívtak egymással a csapatok. A vendégek már az első percekben megpróbálták meglepni az Alsóújlakot a bátor, támadó szellemű játékukkal, a hazaiak ennek köszönhetően be is szorultak. A folytatásban aztán Varga Ádáméknak sikerült rendezni a sorokat, az alsóújlakiak átvették az irányítást és több helyzetet is kidolgoztak. A fölény a 32. percben Gampel Domonkos szépségdíjas találatának köszönhetően érett góllá, majd pár perccel később már kétgólos volt a hazai vezetés. 2-0-s állásnál ugyan becsülettel ment előre a Spari, de nem sikerült fogást találniuk a házigazda védelmén. A mérkőzés összképét tekintve megérdemelt hazai győzelem született.

Sitke KKSE - Söpte Sport Egyesület 0-1 (0-1)  Sitke, vezette: Molnár

Sitke: Viczmándi - Imre Gá., Gyürü (Németh 83.) , Poós, Tóbiás, Szita, Sulyok, Hantó (Kelemen 46.) , Imre Ge., Bakonyi, Horváth (Kiss 61.)

Söpte: Márffi - Németh M., Kovács, Pusker, Léhmann (Kertes 83.) , Marton (Németh B. 85.) , Pungor (Mester 63.) , Molnár, Vámos, Varga, Koronczai (Pereszteghy 75.)

Gólszerző: Kovács 32.

A mérkőzésen ritkán alakult ki gólhelyzet, ellenben férfias küzdelem folyt a pályán. A vendégcsapat egy balszerencsés öngólnak köszönheti a három pontot. Dicséretet érdemelnek a hazai csapat játékosai, méltó ellenfelei voltak a tabella éllovasának, a játék képe alapján pontot érdemeltek volna.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Fotó: hvsefoci.hu

Szombaton elstartol a Spartan, itt vannak a részletek
Április 13-án, szombaton Szombathelyre érkezik a Spartan, a világ egyik legnépszerűbb akadályfutó versenysorozata. Több ezer magyar és nemzetközi versenyzőt várnak a szervezők. Épülnek a látványos akadálypályák, melyek csak arra várnak, hogy szombat reggel nyolc órakor elstartoljanak a versenyzők. Szólunk előre, hogy több utcában is forgalomkorlátozás lesz.