2024.04.24., szerda  •  György napja
Megyei II. osztály, északi csoport: A Gérce nyerte a forduló rangadóját

Gérce-Pecöl rangadót tartogatott a megyei II. osztályú bajnokság északi csoportjának 9. fordulója. A kiélezett mérkőzést végül a hazaiak nyerték, így jobb gólkülönbségüknek köszönhetően átvették a vezetést a tabellán. Az Alsóújlak, a Szeleste, valamint Zanati KSE-HVSE is öt gólig jutott.

Kemenesalja Futball Club - Söpte Sport Egyesület 1-4 (1-3)  Kemenesalja, vezette: Gróf

Kemenesalja: Bakos - Bándoli (Iván 71.), Őri (Pethő 46.), Szakál E., Dobson (Kóbor 64.), Lőrincz (Bodor 59.), Szakál M., Czöndör, Szakály (Varga 46.), Erdélyi, Ölbei

Söpte: Szalay - Kertes, Horváth (Németh G. 79.), Németh M., Kovács, Pusker, Léhmann, Pungor, Molnár, Vámos, Kálmán (Németh B. 69.)

Gólszerzők: Dobson 25., ill. Kovács 2 (4., 40.), Horváth 10., Pungor 88.

Kiállítva: Ölbei 60.

A vendégek két gyors gólja megadta az alaphangot a találkozónak, a Kemenesalja kénytelen volt futni az eredmény után már rögtön a mérkőzés elején. A 25. percben aztán összejött a szépítés, viszont közvetlenül a szünet előtt a Söpte újabb találatával visszaállt a kétgólos különbség. Az összecsapást a hajrában sikerült csak lezárnia a vendégeknek, Pungor a 88. percben szerzett góllal állította be az 1-4-es végeredményt.

Honvéd Sé SE - ÖTE Ikervár FC 4-2 (2-1)  Sé, vezette: Kulman

Sé: Földi - Szalay, Séfer, Kovács (Muzsai 55.), Werderits, Farkas, Fichtacher, Vándori, Kámán, Sümegi (Wágner 89.), Uri (Bogyai 72.)

Ikervár: Takács - Németh, Horváth, Hullmann, Dobson, Asztalos R., Vincze, Kósi, Varga, Bészély (Asztalos N. 70.), Schimmer

Gólszerzők: Sümegi 5., Kámán 13., Werderits 49., Muzsai 88., ill. Dobson 28., Vincze 64.

A sok eső ellenére jól előkészített pálya fogadta a csapatokat. A hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, lendületesen futballozott, aminek eredményeként az első negyedóra végére már két góllal vezetett. Továbbra is a hazaiak maradtak támadásban, a vendégek kontrákkal próbálkoztak. Aztán egy jogosan megítélt tizenegyesből tovább növelhette volna előnyét a házigazda, de kimaradt a büntető, az ellentámadást pedig góllal fejezte be a vendégcsapat, szorossá téve ezzel az eredményt. A második játékrészben mindkét kapu sokat forgott veszélyben, egy szemfüles góllal ismét kétgólosra duzzadt a hazai előny. De, a mérkőzés nem dőlt el, mert a vendégek egy védekezési hibát kihasználva visszajöttek a meccsbe. A slusszpoén azonban a Séieké volt és egy látványos góllal, eldöntötték az összecsapást. Összességében kitűnő játékvezetés mellett, színvonalas, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, a hazai győzelem teljesen megérdemelt.

Szeleste-Pósfa SE - Ölbő Községi SE  5-1 (0-1)   Szeleste, vezette: Sály

Szeleste: Kovács M. - Tóth, Fülöp, Földi (Nagy Á. 46.), Riba, Kovács A., Szabó (Horváth E. 86.), Varga, Nagy D. (Horváth D. 52.), Vincze (Csizmazia 86.), Trittremmel

Ölbő: Varga - Tóth Al., Tóth At. (Németh 80.), Szele (Sági Kiss 80.), Tóth G. (Rabi 65.), Sipos, Kovács, Simon (Fülöp 75.), Ács, Palaczky, Vasadi

Gólszerzők: Ács 10., ill. Varga 65., Kovács A. 3 (76., 77., 81.), Horváth D. 90.

A mérkőzést végig uraló, a végét jobban bíró hazai együttes megérdemelten győzte le az Ölbő csapatát a szomszédvári találkozón.

Gérce-Vásárosmiske KSE - Pecöl KMSE 2-1 (1-0)  Gérce-Vásárosmiske, vezette: Papp

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi - Németh, Máthé, László, Major, Pethő, Mórocz, Hompok (Lerik 75.), Nunkovics, Csonka, Kövesdi

Pecöl: Takács - Kámán, Kurucz (Németh 84.), Szemes, Varsányi (Márok 60.), Oszkó (Tóth 65.), Farkas A., Illés, Hóbor, Horváth, Farkas E.

Gólszerzők: Pethő 43., Nunkovics 68., ill. Kámán 56.

A forduló rangadóját a két kiváló formában lévő csapat, a Gérce és Pecöl vívta egymással. A mérkőzésen főként a küzdelem dominált, mintsem a szép játék, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Mindkét csapat előtt adódott lehetőség a találkozó megnyerésére, ezekkel azonban a hazaiak jobban sáfárkodtak, ráadásul a Pecöl büntetőt is hibázott. Jobb helyzetkihasználásának köszönhetően a Gérce megérdemelten nyerte meg a találkozót.

Elektromol Spari FC - CONOIL Merseváti SE 0-2 (0-1)  Szombathely, vezette: Szabó

Spari: Gyetvay - Kovács, Pulai, Fritz, Dienes, Németh V., Nyári, Schmidt, Jónás (Barbalits 77.), Baranyai, Németh R.

Mersevát: Patyi - Marsai, Horváth, Győrvári, Sebestyén (Takács M. 77.), Czupor (Nagy T. 59.), Orbán, Takács B. (Gönye 50.), Gáncs, Molnár, Nagy Á.

Gólszerzők: Marsai 34., Horváth 73.

A rendkívül kiegyenlített találkozón a jobb helyzetkihasználás döntött a Mersevát javára, a vendégek így 0-2 arányban megnyerték a találkozót a hullámvölgyben lévő Spari ellen.

Bozsoki SE - Uraiújfalu SE 4-1 (1-1)  Bozsok, vezette: Árpád

Bozsok: Miklós - BIGNER, Kratochwill, Nagy (Iker 74.), Jagodics (Szalai 46.), Dévényi, HANKÓ (Pónácz 90.), Kovács, KISS, Marti (Németh 89.), KAPOSI (Rapi 79.)

Uraiújfalu: Horváth - Szabó, Varga, Gallen A., Farkas (Pungor N. 27.), Gallen I. (Gáspár 60.), Agg (Pungor Sz. 65.), Simon, Kollárits, Németh (Vajnai 78.), Koronczai

Gólszerzők: Hankó 4 (4., 52., 56., 77.), illl. Németh 8.

Kiállítva: Dévényi 74.,  Szalai 83., ill. Gallen A. 83.

A mérkőzés elején gyorsan megszerezte a vezetést a hazai együttes, Németh révén azonban pár perccel később ki tudott egyenlíteni az Uraiújfalu. Már a szünet előtt ismét megszerezhette volna a vezetést a Bozsok, a helyzeteket azonban nem sikerült értékesíteni. A második játékrészben aztán nagyobb fordulatszámra kapcsolt a házigazda, és a temérdek helyzetéből hármat értékesíteni is tudott, így magabiztosan nyerte meg a találkozót. Az egymaga négy gólt szerző Hankó kiemelkedett a mezőnyből.

Alsóújlaki Sport Club - Gencsapáti KSE 5-4 (2-2)  Alsóújlak, vezette: Szejke

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do., Kaposi, Takács (TÁRKÁNYI 65.), Varga Á., VARGA N. (Rónafalvi 86.), Gampel Dá.(Pados 53.), Farkas (CSIZMAZIA 77.), KÁNTOR Nagy (HANCZ 57.), VARGA  R.

Gencsapáti: Horváth Gy. - Petrőczi, Horváth Á., Mester (Németh 87.), Fogl, Dancs, Bokor, Tóth (Markó 60.), Kovács, Molnár, Tar (Egyed 72.)

Gólszerzők: Kaposi 15., Varga Á. 2 (20., 65.), Hancz 2 (62., 75.), ill. Dancs 25., Mester 2 (37., 51.), Fogl 59.

Két tartalékos együttes csapott össze egymással az Alsóújlak-Gencsapáti mérkőzésen. A hazaiak célja ennek ellenére is egyértelmű volt, szerették volna otthon tartani a három pontot és kiszolgálni a közönséget. Ennek megfelelően támadólag lépett fel a házigazda, aminek köszönhetően a 20. percben már kétgólos előnyre tett szert. A Gencsapáti azonban nem tört meg, rövid idő leforgása alatt, még a szünet előtt sikerült kiegyenlíteni a vendégeknek. Ez akkora lendületet adott nekik, hogy a szünet után két gólt szerezve már ők vezettek 2-4-re. Az Alsóújlak viszont ekkor sem adta fel, és nagyot küzdve megfordította a találkozót, amit meg is nyert 5-4 arányban. Dicséret illeti a vendég együttest is, sportszerű játékkal bármelyik csapat megérdemelte volna a három pontot a kiváló játékvezetés mellett zajló találkozón.

Sitke KKSE - Zanati KSE-Haladás VSE 0-5 (0-0)  Sitke, vezette: Kondor

Sitke: Viczmándi - Bagoly G., Imre, Bagoly A.,Gyürü, Papp (Kelemen 53.), Poós, Tóbiás (Bakonyi 71.), Kiss (Szita 53.), Horváth G., Horváth B. (Németh 74.)

Zanati KSE-HVSE: Szentgyörgyvári (Kántor 81.) - Kossuth, Gyurácz (Bódi 61.), Neczpál (Machinek 74.), Varga, Szenczi, Németh G., Perger, Németh E., Janek, Tamás (Kiss 61.)

Gólszerzők: Németh E. 50., Szenczi 68., Perger 75., Bódi 2 (76., 78.)

Az első játékrészben a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, egy-egy nagy helyzet adódott mindkét kapu előtt, de gól nem született. Fordulás után aztán az 50. percben Németh Ede révén megszerezte a vezetést a hazai együttes. Ez megtörte az addig jól küzdő hazaiakat, amit a zanatiak ki is használtak, és ilyen arányban is teljesen megérdemelt győzelmet arattak a mérkőzés végére széteső sitkeiek felett.