2024.03.28., csütörtök  •  Gedeon, Johanna napja
ESZ-kutatás
Megyei II. osztály, északi csoport - megszerezte első győzelmét a Spari, továbbra is rendkívül szoros az élmezőny

A Söpte, a Pecöl és a Kemenesalja is fölényes győzelmet aratott, a Gérce zsinórban ötödik találkozóján nem talált legyőzőre.

Elektromol Spari FC - Sitke KKSE 2-1 (1-0)  Szombathely, vezette: Varga

Spari: Bíró - Kovács, Barbalits (Sipos 90.), Pulai, Pados, Kelemen, Nyári, Schmidt, Jónás, Baranyai, Németh

Sitke: Viczmándi - Bagoly G. (Szita 46.), Imre, Bagoly A., Gyürü (Török 69.), Poós, Sulyok, Kelemen (Papp 46.), Kiss, Németh, Horváth

Gólszerzők: Nyári 29., Pados 74., ill. Poós 71.

A hazai együttes főleg első félidei játékának és jobb helyzetkihasználásának köszönhetően megérdemelten könyvelhette el első győzelmét az idei szezonban.

CONOIL Merseváti SE - Gérce-Vásárosmiske KSE 0-1 (0-0)  Mersevát, vezette: Sály

Mersevát: PATYI - Molnár, Gönye, Győrvári, Horváth, Sebestyén, Marsai, Orbán, Dénes, Nagy (Tétry 70.), Gáncs

Gérce-Vásárosmiske: Komáromi Z. - Komáromi A. (Kovács 72.), Németh, Máthé, László, Major, Mórocz, Hompok (Pethő 55.), Nunkovics, Csonka, Kövesdi

Gólszerző: Mórocz 86.

A mély talajú, felázott pályán inkább a küzdelem, mintsem a szép játék dominált, a csapatok jórészt mezőnyben gyűrték egymást. A második játékrészben érezni lehetett, hogy amelyik csapat betalál, nagy valószínűséggel meg is nyeri a találkozót. Ez a 86. percben a vendégeknek sikerült, Mórocz gólja döntötte el a három pont sorsát a Gérce javára.

Pecöl KMSE - Szeleste-Pósfa SE 4-0 (3-0)  Pecöl, vezette: Marácz

Pecöl: Takács - Pálfi (Marton 70.), Kámán, Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Németh 63.), Farkas, Illés, Hóbor, Horváth, Márok (Varsányi 46.)

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth (Horváth 60.), Pomper, Fülöp, Földi, Riba, Kovács A., Szabó, Varga, Nagy, Trittremmel

Gólszerzők: Illés 3 (10., 30., 44.), Varsányi 83.

Kiállítva: Szabó 64.

A Gérce elleni rangadón elszenvedett vereség után a Szeleste ellen javíthatott vasárnap a Pecöl együttese. A hazaiaknak nélkülözniük kellett csatárukat, Farkas Attilát, de mint később kiderült, Illés Dániel kiválóan helyettesítette őt. A hazaiak számára kizárólag a három pont volt elfogadható, ennek szellemében lépett pályára a csapat, ami érezhető volt végig a találkozó folyamán. A mesterhármast szerző Illés Dániel vezérletével sikerült is bezsebelni a házigazdának a nagyon fontos győzelmet egy jól játszó Szeleste ellen. A hazaiak szimpatizánsai ezúttal is kitettek magukért, a csapat pedig rendkívül hálás, hogy ilyen szurkolótábor áll mögüttük.

Ölbő Községi SE - Honvéd Sé SE  1-3 (0-1)  Ölbő, vezette: Bagoly

Ölbő: Varga - Tóth A. (Németh E. 60.), NÉMETH Z. (Ádám 86.), Szele, Tóth G., Sipos (Fülöp 78.), Bárdosi (Simon 46.), Sárközi, Csizmazia, Vasadi, Palaczky

Sé: Földi (Dávid 89.) - Varga, Wágner, Séfer, Werderits (Kovács 85.), Farkas, Fichtacher, Bonchis (Haraszti 58.), Vándori (Muzsai 58.), Kámán, Sümegi (Deutsch-Szalai 73.)

Gólszerzők: Csizmazia 90., ill. Werderits 4., Muzsai 63., Kovács 88.

A hazai csapat meglehetősen álmosan kezdte az összecsapást, a vendégek egy gyors, 4. percben szerzett Werderits-góllal előnybe is kerültek. A folytatásban aztán kezdett magára találni az Ölbő, több alkalommal is kiegyenlíthettek volna, a helyzeteket azonban nem sikerült értékesíteni. A kihagyott lehetőségek ahogy ilyenkor lenni szokott, megbosszulták magukat, a Sé Muzsai és Kovács góljaival tovább növelte előnyét és gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzés sorsát. A hazaiak erejéből már csak a szépítésre futotta, a vendégek megérdemelten zsebelték be a három pontot.

ÖTE Ikervár FC - Kemenesalja Futball Club 2-5 (0-2)  Ikervár, vezette: Talabér

Ikervár: Takács - Németh, Nagy, Dobson, Asztalos R., Bészély (Asztalos N. 70.), Kósi, Horváth, Varga, Németh, Schimmer

Kemenesalja: Bakos - Bándoli, Szakál E., Kóbor, Dobson (Bodor 77.), Lőrincz (Iván 66.), Szakál M., Czöndör, Őri, Erdélyi, Varga

Gólszerzők: Dobson 74., Őri 90. (öngól), ill. Czöndör 2 (5., 62.), Dobson 15., Erdélyi 50., Bándoli 91.

A hazai együttes erősen felforgatott összeállításban lépett pályára a Kemenesalja elleni találkozón, ez pedig nagyban meghatározta a mérkőzés végkimenetelét. A vendégek már a 15. percben kétgólos előnyre tettek szert Czöndör és Dobson találataival. A folytatásban ugyan próbált kapaszkodni és helyzeteket kidolgozni az Ikervár, a kapu előtt azonban rendre rossz döntések születtek, így nem sikerült megszerezni a szépítő találatot. A fordulás után ismét hamar betalált a Kemenesalja, ez pedig láthatóan megfogta a hazaiakat. Nem sokkal később ráadásul büntetőhöz jutottak a vendégek, amit Czöndör értékesített a 62. percben. A házigazda ennek ellenére becsülettel ment előre, előbb Dobson, majd Őri volt eredményes, amivel sikerült kozmetikázni az eredményen. A 91. percben azonban Bándoli révén jött az újabb vendég találat, ezzel alakult ki a 2-5-ös végeredmény.

Söpte Sport Egyesület - Alsóújlaki Sport Club 4-0 (1-0)  Söpte, vezette: Szabó I.

Söpte: Szalay - Kertes (Orbán 74.), Horváth P., Németh M., Pusker, Pungor, Molnár, Vámos, Varga (Horváth Gy. 67.), Kálmán (Németh G. 81.), Kovács (Németh B. 74.)

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Rózsa 85.), Kaposi, Takács, Pados (Csizmazia 72.), Nagy, Varga Á., Varga N., Rónafalvi (Tárkányi 46.), Hancz (Fülöp 85.), Varga R.

Gólszerzők: Pusker 6., Kovács 70., Németh G. 83., Vámos 90.

Lendületesen, jól kezdte a találkozót a házigazda, a 7.percben Pusker fejesével sikerült is megszereznie a vezetést. Ezt követően azonban inkább a küzdelem dominált, a mély talajú pályán egyik csapat sem tudott igazán veszélyt jelenteni az ellenfél kapujára. A második félidőben a söptei csapat fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását az erejével egyre inkább elkészülő vendégcsapat ellen, és az utolsó húsz percben három gólt is szerezve magabiztos győzelmet aratott. A hazai csapatban minden játékos jó teljesítményt nyújtott.

Gencsapáti KSE - Bozsoki SE 0-0  Gencsapáti, vezette: Gróf

Gencsapáti: Horváth - Petrőczi, Kovács (Szigetvári 56.), Janzsó (Tóth 80.), Fogl, Mester, Dancs, Csonka (Lőrincz 58.), Bokor, Molnár, Tar

Bozsok: Miklós - Bigner, Kratochwill, Kalmár, Nagy, Jagodics, Kaposi, Hankó, Kovács (Rapi 46.), Kiss, Marti

Jól előkészített pálya, mégis rendkívül mély talaj várta a csapatokat a Gencsapáti-Bozsok találkozón. A mérkőzésen főként a küzdelem dominált, mindkét csapat nagy erőket mozgósított a három pont megszerzése érdekében. A vendégek kapusa, Miklós Milán két alkalommal is nagyon fontos pillanatban tudott hárítani és mentette meg góltól a csapatát. A mérkőzés összképe alapján igazságosnak mondható döntetlen született.

Uraiújfalu SE - Zanati KSE-Haladás VSE  1-3 (0-3)  Uraiújfalu, vezette: Szabó III.

Uraiújfalu: Horváth - SZABÓ Má., Varga, Gallen (Pungor 74.), AGG, Szabó Ma., Simon (Tóth 64.), KOLLÁRITS (Vajnai 55.), Gáspár, NÉMETH, Koronczai

Zanati KSE-HVSE: Kántor - Kossuth, Maráczi, Varga, Szenczi (Szabó 90.), Németh G. (Horváth M. 80.), Perger, Németh E. (Machinek 46.), Janek, Bódi, Tamás (Horváth G. 74.)

Gólszerzők: Agg 54., ill. Szabó Ma. 26. (öngól), Maráczi 31., Németh G. 37.

Az első félidőben több helyzetet is kidolgozott a hazai együttes, azonban ezeket nem sikerült értékesíteni. Ami az egyik oldalon kimaradt, a másikon nem, a vendég együttes könyörtelenül kihasználta az előtte adódó lehetőségeket és a szünetre már háromgólos előnnyel vonulhatott. A fordulás után Szabó Márton vezérletével mindent megtett az Uraiújfalu, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, de csak a szépítésre futotta tőlük.

A tabella A linkre kattintva érhető el.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 11. szám - 2024.03.22.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Lomtalanítás: házhoz mennek idén is a lomokért Szombathelyen
Elkezdődött a lomtalanítási akció. A korábbi évekhez hasonlóan a SZOVA idén is bejelentéses és házhoz menő rendszerben is szállítja a hulladékot a tavaszi időszakban a keleti városrészen, ősszel pedig a társasházas övezetekben.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.