2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei II. osztály északi csoport - három százszázalékos csapat maradt, ikervári feltámadás az utolsó öt percben

A Zanati KSE-HVSE, a Söpte, valamint a Szeleste második meccsét is megnyerte, a márciusi leálláskor éllovas Gérce viszont továbbra is pont nélkül két forduló után. Az Ikervár a 85. percben még 4-1-es hátrányban volt, azonban az utolsó öt percben három gólt rúgva pontot mentett a Sitke otthonában.

Zanati KSE - Haladás VSE – Elektromol Spari 4-1 (4-1) Szombathely, vezette: Németh T.

Zanati KSE – Haladás VSE: Kántor – Kossuth, Maráczi (Neczpál 85.), Szenczi, Németh (Horváth G. 77.), Edelényi (Szabó 65.), Varga (Horváth M. 82.), Tamás (Kiss 69.), Janek, Perger, Bódi

Elektromol Spari: Biró – Baranyai (Barbalits 46.), Schmidt, Szabó, Tóth, Pulai, Grubick, Fritz (Imre 16.), Neubauer, Németh V., Németh R.

Gólszerzők: Tamás 2 (14., 36.), Szenczi 31., Bódi 47., ill. Neubaer 10.

A győzelem ellenére nem mondhatom, hogy elégedett lennék a hétvégi teljesítményünkkel. A hétközi Vép elleni kupamérkőzés nagyon rendben volt, ez a teljesítmény viszont hagyott kívánni valót maga után, főként a helyzetkihasználásra gondolok. Pozitívum, hogy megszereztük a három pontot, de a jövőben ennél sokkal több kell – értékelt a hazaiak mestere, Szenczi Imre.

Söpte SE - Ölbő KSE 5-2 (2-1)   Söpte, vezette, Sály K.

Söpte: Szalay- Pusker-Vámos-Takács (Kertes D. 70.) -Varga- Molnár B.-Pereszteghy (Németh G. 70.) - Kovács E.- Léhmann (Molnár Cs. 70) - Pungor (Németh B. 53.) - Horváth P. (Mester B. 53.)

Ölbő: Nagy- Bíró-Szele - Sipos- Sáközi (Gecse 86.) -Csizmazia (Vidos 70.) -Németh-Vasadi (Csóka 64.) -Sági (Bárdosi 59.) - Palaczky-Szanyi

Gólszerzők: Kovács E. 2 (31., 62.), Léhmann 2 (34., 66.) Pusker 68., ill. Csizmazia 2 (27., 49.)

Hazai helyzetekkel indult a találkozó, de ezek rendre kimaradtak míg a vendégek a félidő közepén ziccert rontottak, majd egy bombagóllal előnybe is kerültek. A söptei csapat azonban rendezte a sorait és a félidő végéig megfordította az eredményt. A második játékrész elején a hazai védelem megingását kihasználta az ölbői együttes, ezt követően azonban a cserejátékosok segítségével ritmust váltott a söptei csapat és magabiztos győzelmet aratott. A sportszerű, de nem túl magas színvonalú mérkőzésen, kiváló játékvezetés mellett a hazai csapat játéka még akadozott, azonban győzelmükhöz nem férhet kétség a szimpatikusan küzdő vendégek ellen.

Bozsoki SE – Gérce-Vásárosmiske KSE 4-0 (1-0)   Bozsok, vezette: Talabér N.

Bozsok: Miklós – Kratochwill (Könye 88.), Kalmár (Kaposi 68.), Nagy, JAGODICS, DÉVÉNYI (Iker 82.), KOVÁCS, Szalai (Pál 64.), HANKÓ (Németh 74.), Kiss, MARTI

Gérce: Komáromi Z. (Fehér 60.) – Tóth, Máthé, László, Glavánovics (Lerik 60.), Mórocz, Hompok, Nunkovics, Kövesdi (Komáromi A. 46.), Csonka, Kovács

Gólszerzők: Kratochwill 2 (32., 62.), Hankó 58., Kaposi 83.

Az első félidőben, a büntetőből szerzett hazai vezetésig nehezen talált fogást a bozsoki csapat a vendégeken. A szünet után magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és a szépségdíjas második gól után mezőnyfölényüket gólokra is váltották.

Uraiújfalu SE – Conoil Merseváti SE 2-2 (2-1) Uraiújfalu, vezette: Szejke L.

Uraiújfalu: HORVÁTH – SZABÓ, Varga, Gallen A., Pungor (Töreki 81.), Farkas (Tóth 64.), Gallen I., AGG, Németh, KORONCZAI, Simon

Mersevát: Patyi – Gáncs, Horváth, Gönye (Takács B. 46.), Szomorkovits, Marsai, Orbán, Nagy (Takács M. 77.), Győrvári, Czupor (Tétry 79.), Dénes (Németh 91.)

Gólszerzők: Agg 13., Farkas 19., ill. Czupor 2 (45., 52.)

Jól kezdték a találkozót a hazaiak, a 20. percben más 2-0-ra vezettek, utána viszont érhetetlen módon kiengedtek, ez pedig nem maradt büntetlenül, a második félidő elején már 2-2 volt az állás. A vendégek ezután többször is eldönthették volna találkozót, de Horváth Bence kiváló teljesítményt nyújtott a hazai kapuban.

Sitke KKSE – ÖTE Ikervár FC 4-4 (4-1) Sitke, vezette: Monostori I.

Sitke: Viczmándi – Imre, Bagoly, Gyürü (Németh M.73.), Poós, Tóbiás (Bakonyi 76.), Szita, Hantó (Németh K. 51.), Sulyok, Horváth G., Horváth B. (Kiss 60.)

Ikervár: Takács (Biró 46.) – Németh D., Dobson, Vincze Z., Vincze T., Kósi, Varga, Bészély (Asztalos 41.), Nagy, Schimmer (Horváth B. 79.), Németh R.

Gólszerzők: Hantó 5., Tóbiás 28., Poós 34., Gyürü 42., ill. Vincze T. 9., Biró 85., Horváth 89., Vincze Z. 91.

A sitkei viszonylatban szépszámú szurkoló előtt lejátszott mérkőzés első félidejében a hazai csapat jól focizva 4:1-es előnyre tett szert. A második játékrészben feljött a vendégcsapat, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de ezek kimaradtak. Az ikervári csapat viszont nem adta fel, az utolsó öt percben lőtt három gólt, így megérdemelten szerzett pontot. A meccs hajrájában történtektől függetlenül a hazai játékosoknak nem kell szégyenkezniük, szinte végig jól fociztak. Bosszantó viszont, hogy mindkét mérkőzésükön a hosszabbításban kapott góllal vesztettek pontokat.

Kemenesalja Futball Club – Honvéd Sé SE 2-2 (1-1)   Vönöck, vezette: Kedves R.

Kemenesalja: Bakos – BÁNDOLI (Bodor 77.), Pethő, Kóbor, Őri (Smidéliusz 84.), Szakál, Czöndör (Lőrincz 50.), SZAKÁLY, ÖLBEI VARGA, DOBSON

Honvéd Sé SE: Földi – Wágner, Séfer, Haraszti (Vámos 80.), Kovács, Werderits, Muzsai, Farkas P., Bogyai (Deutsch-Szalai 73.), Farkas K., Vándori

Gólszerzők: Dobson 24., Bodor 85., ill. Muzsai 17., Haraszti 53.

Nagyon jó iramú mérkőzést játszott egymással a két csapat, ahol az első félidőben inkább a vendégeknek voltak nagyobb lehetőségeik, a második félidőben viszont fordult a kocka, és a Kemenesalja megfordíthatta volna a találkozót. Nagyon korrekt játékvezetés jellemezte a mérkőzést, a Sé pedig egy rendkívül szimpatikus ellenfél volt.

Alsóújlaki Sport Club - Szeleste-Pósfa SE 0-1 (0-0) Alsóújlak, vezette: Bíró O.

Alsóújlak: Gábor - Gampel Do. (Takács 84.), Tárkányi (VARGA R. 80.), Toldi (Gampel Dá.63.), Varga Á., VARGA N., FARKAS (Fülöp 87.),ÓDOR Ország (Nagy 57.), Kántor, Hancz

Szeleste-Pósfa: Kovács M. - Tóth, Pomper (Horváth 90.), Fülöp, Földi, Riba, Kovács A., Nagy D. (Nagy Á. 74.), Szabó (Kovács V. 92.), Varga, Trittremmel

Gólszerzők: Varga 55.

Két nagyon szervezetten védekező csapat találkozott, az első félidő első felében a hazaiaknak voltak helyzeteik, majd a második felében a vendégek domináltak és kényszerítették hibákra a hazaiakat. A 0-0-ás félidő után egy szabadrúgásból nagyon jól jöttek ki a vendégek, majd a vezetés megszerzése után okosan, fegyelmezetten visszazártak. A hátrányban játszó hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, de nem tudták kihasználni a helyzeteiket. Már az elején lehetett érezni, ez egy olyan mérkőzés, ahol aki egy gólt talál, az megnyerheti a találkozót. Ez így is történt, természetesen megérdemelten nyert a vendég alakulat, hisz többet tettek a győzelemért, rutinosan és okosan futballoztak.

Gencsapáti KSE - Pecöli KMSE 0-5 (0-2) Gencsapáti, vezette: Farkas G.

Gencsapáti: Lőrincz D.- Petrőczi, Egyed, Janzsó (Tóth 71.), Fogl, Varga Ro. (Dancs 58.), Varga Ri. (Csonka 58.), Bokor, Lőrincz T. (Németh 87.), Szigetvári, Mester (Horváth 78.)

Pecöl: Takács - Pálfi, Kurucz, Szemes Z., Szemes D. (Oszkó 54.), Varsányi, Farkas A. (Marton 87.), Illés, Hóbor (Németh 83.), Horváth, Farkas E.

Gólszerzők: Farkas A 2 (5., 74.), Varsány 2 (16., 61.), Illés 85

A hazai csapat gyakorlatilag az első 15 perc alatt elrendezte a saját sorsát. Rengeteg technikai és taktikai hibát vétettek, amit az ellenfél nagyon jó százalékban ki is használt. Teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.
Második lett a szombathelyi Kelemen Alex a 7-8. évfolyamosok országos történelemversenyén
Hétvégén tartották a verseny döntőjét az ELTE Savaria Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központban.