2024.03.29., péntek  •  Aguszta napja
ESZ-kutatás
Megyei II. osztály, déli csoport: zsinórban harmadszor nyert a Rábatótfalu, hétgólos mérkőzésen győzte le Tanakajdot a Gyöngyöshermán-Szentkirály

A tabella élmezőnyéből a Csákánydoroszló, a Nádasd, valamint az Egyházasrádóc egyaránt hazai környezetben gyűjtötte be a három pontot, ahogyan az Őriszentpéter is, a Szentpéterfa viszont idegenben múlta felül a Vasszécseny gárdáját.

Csákánydoroszló KSE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 2-1 (2-0)   Csákánydoroszló, vezette: Bíró

Csákánydoroszló: Tóth - Sáfár (Albert, 46.), Török, Pandur, Dudás (Márton, 55.), Dedics, Sárközi, Takács Sz., Urbán (Biczó, 62.), Németh (Draskovics, 62.), Takács Á.

Körmend: Bérdi - Kocsis, Papp, Horváth Á., Simon, Kiss (Horváth D., 69.), Szatmáry, Petrovics, Sákovits, Frühvirth, Szabó (Molnár, 81.)

Gólszerzők: Urbán 10., Németh 33., ill. Kocsis 70.

A listavezető a 33. percben 2-0-ra vezetett, s mivel a Körmend erejéből csak a szépítésre futotta, 2-1-es győzelmet aratott a 21. játéknapon.

Őriszentpéter SE - Rum KSC 3-2 (0-1)   Őriszentpéter, vezette: Pintér

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Kaszás, Kósa (Mihály, 46.), Sály, Horváth, Kulcsár (Varga, 46.), Tamaskó, Szabó S., Szép (Mihályka, 81.), Németh

Rum: Miklós - Székely, Gyurkó, Horváth T., Pupp, Molnár, Varga, Reznyák, Leitgeb, Rosta, Horváth Á.

Gólszerzők: Mihály 2 (54., 64.), Szabó D. 74., ill. Rosta 13., Horváth Á. 91.

A szemerkélős esőben az első játékrészben a vendégek akarata érvényesült, és egy tizenegyesből elért találattal fordulhattak előnnyel a rumiak, de az elmúlt heti bajánsenyei második félidőt lekopírozó őriszentpéteri csapat ezúttal is uralta a mérkőzés második felét. A különbség jobb helyzetkihasználás és plusz két pont, mert a hosszabbításban értékesített büntetővel csak az eredményt tudta ezúttal kozmetikázni a jó erőkből álló vendégcsapat.

Egyházasrádóci SE - Bajánsenye SE 1-0 (0-0)   Egyházasrádóc, vezette: Árpád

Egyházasrádóc: Bali - Németh M., Merőtei (Kertes, 68.), Zimonyi, Varga Z., Krajczár, Fejes, Németh G. (Szijj, 58.), Mészáros, Filipovits, Varga D. (Bányik, 58.)

Bajánsenye: Kalamár - Bagó (Simon, 36.), Bacsák (Horváth J., 3.), Vörös, Varga, Hodács, Horváth A., Kosár, Kovács I., Horváth Z., Koczor (Kovács V., 70.)

Gólszerző: Mészáros 77.

Küzdelmes mérkőzésen második félidei játékának köszönhetően megérdemelten tudott nyerni az Egyházasrádóc.

Horváth Ranch Kft. Nádasd - Telekes MEDOSZ SE 3-1 (0 -0)   Nádasd, vezette: Talabér

Nádasd: Rejtli - Pálmai, Zsoldos (Lónai, 64.), Varga (Balogh, 67.), Meskó M., Németh B., Kovács, Mesics, Péter, Meskó E., Burka (Németh J., 74.)

Telekes: Blaskovics - Dézsi (Szakter, 57.), Osbáth, Németh, Görcsi P., Czövek, Vincze, Kónya, Valkóczi, Nyári, Görcsi D.

Gólszerzők: Meskó M. 3 (53., 56., 78.), ill. Görcsi P. 90.

Az első félidőben rendesen megnehezítette a vendég együttes a hazaiak dolgát, a második félidőben azonban sikerült megtörni a masszív, szervezett védekezést. Összességében megérdemelten tartotta otthon a három pontot a nádasdi alakulat.

Petőfi SE Vasszécseny - Szentpéterfai SE 0-4 (0-1)  Vasszécseny, vezette: Busi

Vasszécseny: Asztalos - Virág, Dankó, Kiss, Nagy, Németh, Karai, Háder, Papp, Gőcze, Móricz

Szentpéterfa: Páll - Udvardi, Török, Wágner K., Pataki, Gaál, Skrapits, Garger (Geosits, 5.), Wágner R. (Nagy, 46.), Homor (Jurasits, 60.), Hoós

Gólszerzők: Wágner R. 33., Gaál 49., Nagy 50, Skrapits 54.

Az első félidőben a hazaiak jól tartották magukat,de így is 1-0-s péterfai vezetéssel vonultak szünetre a csapatok. A fordulás után a szécsenyiek az öltözőben maradtak, a második félidő elején a vendégek lezárták a mérkőzést, megérdemelt vendégsiker született.

Rábatótfalui SE - Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK 4-3 (2-1)   Szentgotthárd-Rábatótfalu, vezette: Pázsi

Rábatótfalu: Szukics - Keresztúri, Lovenyák (Falb, 54.), Soós, Domján D., Sütő, Anderkó, Domján B. (Muszka, 81.), Kovács (Szakács, 54.), Németh (Akl, 61.), Náricza

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Szabó (Sipos, 26.) - Horváth, Pehr, Csák, Schmalzl (Hábetler, 54.), Donadi, Böhm, Cseri, Krajczár, Sásdi, Késmárky

Gólszerzők: Sütő 17., Náricza 2 (44., 53.), Muszka 85., ill. Pehr 2 (32., 63.), Csák 74.

Kiállítva: Soós 70. (Rábatótfalu)

A házigazda gólgazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot és zsinórban harmadik alkommal hagyta el győztesen a pályát.

Tanakajd TC - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 3-4 (2-2)   Tanakajd, vezette: Koronczai

Tanakajd: Marcz L. - Tóth, Gombkötő, Kölkedi, Marcz G., Orsós, Varga, Hittaller, Marcz M., Preiczer, Nagy (Németh, 61.)

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Olasz - Nagy, Bihun, Kis Z., Jantos, Németh, Bazsó, Fülöp (Dénes, 74.), Kis L., Kondor, Kovács

Gólszerzők: Marcz G. 9., Kölkedi 38., Varga 91., ill. Kovács 2 (19., 80.), Kondor 43., Bazsó 50.

Kiállítva: Gombkötő 75. (Tanakajd)

Hiába vezetett kétszer is a Tanakajd, a vendégek tudtak válaszolni, 2-4 után pedig már csak a szépségtapasz érkezett a hazaiaktól.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

ESZ-kutatás
Savaria Fórum 33. évfolyam 12. szám - 2024.03.28.
Nomádtáborként üzemelhet tovább a felsőcsatári gyermeküdülő
A gyermek- és ifjúsági tábor besorolásának az épület komfortfokozata már nem felel meg, statikailag és műszakilag is több sebből vérzik az egykor szebb napokat látott felsőcsatári üdülő, amely idén várhatóan már csak alacsonyabb komfortfokozaton - nomád táborhelyként - kap majd használati engedélyt, derült ki azon a fórumon, amit a Kerekerdő Alapítvány szervezett a tábort üzemeltető AGORA Nonprofit Kft. székhelyén a szálláshely lehetséges jövőjét megvitatandó.
Lomtalanítás Szombathely 2024 - tavaszi időpontok és helyszínek
A SZOVA Nonprofit Zrt. meghirdeti a lomtalanítást Szombathelyen 2024-ben is. A város egyes részein, a tavalyi évhez hasonlóan idén is, nagyrészt úgynevezett bejelentéses rendszerben, illetve házhoz menő módon végezik el a lom, hulladék gyűjtését.
Felnőtt háziorvosi rendelés Szombathely 2024: az összes rendelési idő egy helyen
A felnőtt háziorvosi rendelés biztosítása Szombathelyen 2024-ben is marad önkormányzati feladat. Néhány helyen változik a rendelési idő, cikkünkben az összes városi felnőtt háziorvosi rendelővel kapcsolatos fontos információt megtalálja.
Vármegyei I. osztály: kilencgólos mérkőzést nyert meg Rábapatyon a Csákánydoroszló, de a másik három mérkőzésen is potyogtak a találatok
A Haladás a Vasvár, a Szarvaskend a Körmend ellen nyert hazai környezetben, a Táplán és a Szentgotthárd pedig megosztozott a pontokon.
Vármegyei I. osztály: döntetlen a Sárvár-Vép rangadón, Bükön nyert a Csepreg
A Celldömölk a hajráig kiválóan tartotta magát a bajnoki címért küzdő Király SE ellen, a Söpte a Nádasd ellen tartotta otthon a három bajnoki pontot.