2024.04.24., szerda  •  György napja
Megyei II. osztály, déli csoport: potyogtak a gólok a 3.fordulóban

A Nádasd, a Szarvaskend, a Rum, valamint a Csákánydoroszló is magabiztosan gyűjtötte be a három pontot, a Vasszécseny pedig hiába vezetett három góllal is, a végén be kellett érnie egy ponttal. A Pinkavölgye-Felsőcsatár-Szentpéterfa találkozó félbeszakadt.

Tanakajd TC - Lorry GM Kft Szarvaskend 1-5 (1-0)  Tanakajd, vezette: Németh

Tanakajd: Marcz L. - Svób, Kovács, Kölkedi, Marcz G., Neubauer, Pál, Kalmár, Filakovszky, Marcz M., Könczöl

Szarvaskend: Esztergályos - Velekei, Tóth, Csillag, Jóna (Szakály 84.) , Németh, Kovács, Nagy, Kis-Nemes (Dobos 81.) , Kopfer, Wolf

Gólszerzők: Kalmár 5., ill. Kovács K. 61., Kis-Nemes 64., Kovács G. 71. (öngól), Jóna 73., Dobos 87.

Jól indult a tanakajdiak számára a találkozó, már az 5. percben megszerezték a vezetést. Ez ki is tartott a szünetig, a második negyvenöt percben azonban öt alkalommal is betalált a Szarvaskend, így fordított, és magabiztos győzelmet aratott.

Rum KSC - Bajánsenye SE 6-1 (5-0)  Rum, vezette: Szabó III.

Rum: Busi (Kozma 87.)  - Székely, Horváth T., Gyurkó, Preiczer, Molnár R. (Lepár 90.) , Szalai, Koronczai O. (Molnár M. 35.) , Pupp (Koronczai R. 85.) , Horváth Á., Pásti

Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Kucsera, Koltai, Horváth, Mihály, Kosár, Bakó, Fábián, Kovács, Vörös (Simon 83.)

Gólszerzők: Székely 2 (16., 25.), Szalai 17., Horváth Á. 2 (31., 41.), Molnár R. 56., ill. Kosár 83.

A hazai csapat az első perctől kezdve irányította  mérkőzést ,sorra alakította ki helyzeteit ,az első negyedóra végén pedig Székely Bálint szabadrúgásgólja meg is adta az alaphangot. Ezt követően a szünetig még négy gólt szerzett a rumi alakulat. A második félidőben látványosan visszavett a hazai együttes. A vendégek a meccsen négy - öt nagy helyzetet kialakítottak,de a hazai védelem Busi kapus vezérletével jól állt a lábán.A végén még Kosár Lajos kozmetikázott az eredményen, de így is magabíztos 6-1 es rumi győzelem született.

Csákánydoroszlói KSE - Rábatótfalui SE  5-1 (1-0)  Csákánydoroszló, vezette: Harcsár

Csákánydoroszló: Baba - Takács, Draskovics (Dihen 77.) , Dedics, Urbán (Márton 60.) , Makai, Kósa (Lónai 73.) , Pandur, Kolosits, Albert (Moór 85.) , Sárközi

Rábatótfalu: Szukics - Náricza, Gallai, Keresztúri, Sütő, Szakács, Papfalvi, Düh (Horváth 53.) , Kovács (Falb 46.) , Sulics, Könye

Gólszerzők: Kósa 24., Takács 51., Urbán 58., Draskovics 70., Lónai 89., ill. Horváth 78.

A hazai Csákánydoroszló az 1-0-ás első félidő után a folytatásban még négy alkalommal vette be ellenfele kapuját, és bár a Rábatótfalu szépíteni tudott, ez ezúttal csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

Horváth Ranch Kft Nádasd - Gyöngyöshermán-Szentkirály SE 4-0 (1-0)  Nádasd, vezette: Talabér

Nádasd: Rejtli - Pálmai, Varga M. (Tompa 78.) , Meskó Á., Kalamár, Tuboly, Szabó, Németh (Meskó M. 74.) , Meskó E., Burka (Gerencsér 52.) , Csenterics (Varga K. 68.)

Gyöngyöshermán-Szentkirály: Geicsnek - Horváth, Bihun, Kis (Dénes 72.) , Hegedűs (Tima 65.) , Németh, Bazsó, Kopácsi, Kondor (Szabó 72.) , Nagy, Szekeres (Séfer 65.)

Gólszerzők: Tuboly 3 (32., 83., 85.), Németh 51.

Az első félidőben mindkét csapaton látszott az idény eleji forma, a második játékrészben azonban a hazaiaknak sikerült a fizikális fölényüket kihasználni, így megérdemelten tartották otthon a három pontot. A csapat a győzelmet Sipos László elnöknek ajánlja.

Petőfi SE Vasszécseny - Őriszentpéter SE 4-4 (3-0)  Vasszécseny, vezette: Bognár

Vasszécseny: Székely - Sásdi, Balikó, Joó, Kiss, Márok (Zsolnai 85.) , Bori, Varga, Orsós, Gombkötő, Szalay

Őriszentpéter: Tarafás (Horváth K. 46.)  - Szabó, Kaszás, Horváth Cs. (Szép 56.) , Németh (Őr 90.) , Sály, Mihály, Mihályka, Kulcsár, Horváth A., Tamaskó

Gólszerzők: Szalay 34., Balikó 2 (42., 61.), Zsolnai 87., ill. Kaszás 2 (68., 70.), Németh 73., Sály 90.

A második játékrész derekán bekövetkező rövidzárlat két pontjába került a Vasszécsenynek a lelkesen küzdő Őriszentpéter ellen.

A Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Szentpéterfai SE mérkőzés a második félidő közepén félbeszakadt, miután a hazaiaktól hárman is a kiállítás sorsára jutottak, ezt követően pedig sérülések miatt hat főre fogyatkoztak. Az esettel külön foglalkozunk.