2024.04.20., szombat  •  Tivadar napja
Megyei II. osztály, déli csoport: őrzi remek formáját a Körmend, hosszú idő után újra nyert a Tanakajd és a Felsőcsatár

A Szentpéterfa a Csákánydoroszló ellen gyűjtötte be a három pontot hazai környezetben, a Szarvaskend pedig a Telekes elleni tudott nyerni. A Nádasd a Rum ottonában aratott 2-1-es sikert.

Bajánsenye SE - Tanakajd TC 1-2 (0-0)   Bajánsenye, vezette: Szabó III.

Bajánsenye: Kalamár - Bacsák, Könye-Balla (Vörös 46.) , Szabó (Luter 83.) , Horváth Sz., Kosár, Bakó, Fábián, Kovács, Horváth Z., Horváth B.

Tanakajd: Marcz L. - Svób (Pál 70.) , Hittaller M., Gombkötő, Marcz G., Marcz D., Hittaller A., Kalmár, Filakovszky, Marcz M., Varga (Tóth 68.)

Gólszerzők: Horváth M. 50., ill. Svób 55., Gombkötő 88.

A hazaiak hiába vezettek, s próbáltak meg mindent a mérkőzésen, a szerencse elpártolt mellőlük, ráadásul sérülés is sújtotta a csapatot. A Bajánsenye ezt nem bírta el, a vendégek előbb egyenlítettek, majd a hajrában a három pontot érő találatot is megszerezték.

Őriszentpéter SE - TUTITEXTIL-Körmend VSE 2-5 (0-4)   Őriszentpéter, vezette: Árpád

Őriszentpéter: Tarafás - Szabó D., Mihály, Kaszás, Horváth Cs., Sály, Horváth L., Kulcsár, Szabó S., Szép, Horváth A.

Körmend: Sály - Horváth Á. (Horváth Dániel 73.) , Simon, Szatmáry (Kiss 56.) , Horváth Dávid, Petrovics, Sákovits (Papp 61.) , Horváth A. (Kazinczki 46.) , Vilics, Szabó, Szakasics

Gólszerzők: Sály 2 (70., 74.), ill. Horváth Á. 25., Horváth Dávid 2 (32., 93.), Horváth A. 35., Szatmáry 45.

A védekezésében az elmúlt hét indiszponált játékát átmentő hazaiak 4:0- ás hátrányba kerültek a félidőre a nádaljaiak ellen. A hasonlóan induló második félidőben viszont történt valami, a túlzott önbizalommal bíró vendégek játéka egy elszórakozott büntető után szétesett. Megváltozott a játék képe, a szentpéteriek pedig kihasználva a vendégek a megingásait negyedórával a vége előtt megfelezték a különbséget, és további lehetőségeik is voltak a felzárkózásra. A végeredményt a hosszabbításban megfújt, újabb tizegyenes után állította be a VSE.

Szentpéterfai SE - Csákánydoroszlói KSE 2-1 (1-1)   Szentpéterfa, vezette: Horváth

Szentpéterfa: Páll - Török (Udvardi 83.) , Wágner, Horváth (Baranyai 93.) , Skrapits, Garger, Németh, Gaál, Farkas A. (Farkas H. 71.) , Hoós B., Hoós Á.

Csákánydoroszló: Baba - Kolosits, Török, Makai, Pandur, Dedics, Sárközi, Dihen (Major 61.) , Albert, Takács, Urbán

Gólszerzők: Skrapits 36., Horváth 49., ill. Urbán 44.

Kiállítva: Takács 79. (Csákánydoroszló)

A hetek óta létszámgondokkal küzdő hazaiak mind taktikaliag, mind fizikálisan felülmúlták ellenfelüket és teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot a listavezető ellen.

Rum KSC - Horváth Ranch Kft. Nádasd 1-2 (0-2)   Rum, vezette: Rácz

Rum: Lepár - Székely, Horváth T., Baranyai, Molnár (Kovács Z. 72.) , Bíró, Kovács B., Koronczai, Tárkányi, Rosta, Horváth Á.

Nádasd: Rejtli - Varga M., Kalamár, Meskó M. (Németh Be. 70.) , Tuboly (Varga K. 85.) , Németh Bo., Szabó D., Meskó Á. (Szabó Z. 70.) , Burka, Csenterics, Gerencsér

Gólszerzők: Bíró 69., ill. Tuboly 6., Szabó D. 18.

Ahogy az a korábbi mérkőzéseket jellemezte, ezúttal is sok játékosát kellett nélkülöznie a Rum együttesének, amely a Nádasddal találkozott a húsvéti fordulóban. Ennek ellenére nem feltartott kezekkel ment fel a pályára a házigazda, amely tudta, a pontok, vagy pont szerzéséhez nagy koncentrációra, alázatra lesz szükség. A mérkőzés elején egy a rumiak által véleményesnek gondolt büntetővel szerzett vezetést a Nádasd, majd egy védelmi megingást kihasználva növelte is előnyét, 0-2-re módosítva az állást. Még az első felvonásban szépíthetett volna a Rum, az ordító ziccer azonban kimaradt. A szünet után egy más felfogású Rum volt a pályán, Bíró fejesével érkezett is a szépítés. A hazaiak rendületlenül mentek előre, lehetőségük is akadt bőven, a góllövés azonban nem ment nekik. A sanszok megvoltak az egyenlítésre, ez nem sikerült, a Nádasd pedig eközben kontrákból próbált veszélyeztetni. A hazaiak érzésük szerint egy döntetlenre rászolgáltak, pontot mégsem kaptak teljesítményükre, s úgy vélik, nem feltétlenül a jobbik csapat szerezte meg a győzelmet.

Pinkavölgye-Felsőcsatári KSK - Petőfi SE Vasszécseny 3-2 (1-0)    Felsőcsatár, vezette: Pázsi

Pinkavölgye-Felsőcsatár: Szabó - Czlenner, Orbán (Takács 85.) , Horváth, Cobzaru (Krajczár 92.) , Pehr, Kopácsi, Schmalzl (Krancz 46.) , Böhm, Cseri (Windisch 90.) , Hábetler

Vasszécseny: Pungor - Joó, Kontics (Szakács 7.) , Szalay, Fritz, Viszked, Bori, Orsós, Sásdi, Kámán, Kiss P. (Kiss B. 35.)

Gólszerzők: Cseri 3 (11., 52., 59.), ill. Viszked 72., Fritz 76.

Kiállítva: Pehr 84. (Pinkavölgye-Felsőcsatár)

A hazaiak motiváltan, bizakodva várták a találkozót, ami a teljesítményükön is meglátszott. Szervezett, jól összerakott csapat benyomását keltette a Felsőcsatár, amely a vezetést is megszerezte. A gól után aztán főként mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, apróbb helyzetecskéket lehetett csak feljegyezni, az eredmény pedig már nem is változott  szünetig. A fordulás után hét perc leforgása alatt két újabb találatot szerzett a házigazda, ezzel pedig eldőlni látszott a három pont sorsa. Egy hazaiak által véleményesnek ítélt büntetőből szépítettek a vendégek, majd még egyszer be tudtak köszönni, a felsőcsatári győzelem azonban nem forgott veszélyben, 3-2-es hazai siker született a rendkívül sportszerű mérkőzésen.

Lorry GM Kft. Szarvaskend - Telekes MEDOSZ SE 7-1 (2-1)    Szarvaskend, vezette: Samu

Szarvaskend: Esztergályos - Csillag, Jóna, Németh, Nagy R. (Nagy Ádám 75.) , Földes, Nagy Ádám, Somogyi, Kunovics, Kopfer (Tóth 68.) , Wolf (Szakály 73.)

Telekes: Blaskovics (Tóth 75.)  - Ujj, Németh T., Németh M., Orsós, Görcsi (Horváth 73.) , Szakter (Büki 54.) , Osvald, Kónya, Vincze, Osbáth

Gólszerzők: Somogyi 2 (24., 90.), Nagy R. 28., Csillag 2 (51., 81.), Jóna 53., Kunovics 56., ill. Kónya 22.

Kiállítva: Kónya 42. (Telekes)

A nagy szélben kezdődő összecsapást a vendégek indították aktívabban, meg is szerezték a vezetést, a Szarvaskend azonban még a szünet előtt fordítani tudott. A második játékrészben aztán a hazaiak felőrölték az elfáradó telekesieket és 7-1-es győzelmet arattak.

A csoport állása az alábbi linkre kattintva tekinthető meg.

Mutatjuk, mikor és hol folytatódnak az útfelújítások Szombathelyen
Szombathely 800 millió forintos önkormányzati forrásból megvalósuló útfelújításának részeként több helyszínen kezdődnek vagy folytatódnak munkálatok április harmadik hetében, ezért lezárásokra, korlátozásokra kell számítani hétvégén és a jövő héten.